Horácká Slavia Třebíč nepoznala tříbodové vítězství už devět zápasů, naposledy podlehla v Kadani. Zajímavostí sobotních zápasů je také skutečnost, že Dukla i Horácká Slavia prohrály poslední třetinu shodně 1:3.

Jihlavští hokejisté v Prostějově čtyřikrát vedli, přesto se nakonec domů vraceli s prázdnou. Klid na jejich hokejky nepřineslo ani rychlé vedení (v 10. minutě 2:0), ani třeba branka na 5:4 devět minut před koncem duelu.

Prostějovští hokejisté dokázali do konce první třetiny smazat dvoubrankové manko, poté ještě dvakrát jednobrankovou ztrátu, aby v posledních čtyřech minutách soupeře dorazili. Dva góly Venkrbce znamenaly nejen čtvrté vyrovnání, ale následně i zlatý zisk pro o play-off bojující domácí hokejisty. „Vlastními nepřesnostmi a laxností jsme dovolili po dobrém začátku soupeři dostat se zpátky do utkání," láteřil trenér Dukly Petr Vlk. „Pak jsme stále Prostějovu odskakovali, ale hlouposti, které jsme dělali v závěru, byly nehorázné."

Omluvou za zbytečnou porážku, mimochodem už třetí Dukly na venkovních kluzištích v řadě, nemůže být ani absence pěti hráčů sestavy.

Jihlavské může prohra mrzet i z toho důvodu, že nevyužili možnost vrátit se zpět na první příčku tabulky, kterou jim nabídli kladenští Rytíři ještě překvapivější domácí porážkou od Litoměřic.

Trápí se

Na devět zápasů bez vítězství v základní hrací době natáhli nepříznivou bilance hráči Třebíče. V Kadani prohrávali od první třetiny, ve které domácí vyvinuli velký tlak na Šindelářovu branku.

V dalším průběhu utkání Horáci pohrdli několika šancemi na vyrovnání skóre, za což zákonitě pykali ve třetí části 0:2.

Jan Wasserbauer sice dokázal přece jen snížit, ale Severočeši odpověděli dalšími dvěma zásahy do třebíčské sítě a získali všechny tři body. „Byla to zasloužená výhra domácích," uznal na klubovém webu asistent třebíčského trenéra Radek Novák.

Třebíč zásluhou současné slabší formy ztrácí momentálně čtyři body na šestou pozici, zaručující přímý postup do play-off. Naopak na stejný rozdíl se už zkrátil náskok na příčku jedenáctou, která odsuzuje k bojům o záchranu.

Přestávka

První liga se nyní ukládá k předvánočnímu odpočinku. Další regulérní kolo je na programu až v úterý 22. prosince. Do té doby ale některé týmy předehrají své zápasy. Týká se to i Dukly, která ke svému zápasu s pražskou Slavií nastoupí již ve středu 16. prosince. Do konce roku odehrají ještě prvoligové celky tři zápasy, pikantní tečkou za rokem 2015 bude vysočinské derby Jihlava Třebíč, které je na programu den před Silvestrem.

PROSTĚJOV - JIHLAVA 6:5

Branky a nahrávky: 14. Meidl (Čuřík), 16. Novák (Moskal, Drtina), 36. Illéš (Drtina, Zadražil), 49. Dragoun (Cetkovský, Drtina), 56. Venkrbec (Cetkovský), 58. Venkrbec (Dragoun) - 2. Březina (Flek), 10. Březina (Flek), 25. Důras (Diviš), 37. Flek (Březina, Anděl), 51. Gríger (Jergl, Melenovský). Rozhodčí: Trombík - Ganger, Konvička. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1353. Třetiny: 2:2, 1:2, 3:1.

Jihlava: Honzík - Štebih, Grebenyuk, Kaláb, Šimek, Parýzek, Zadražil, Dundáček - Gríger, Melenovský, Diviš - Důras, Skořepa, Jergl - Flek, Březina, Anděl - Malec.

KADAŇ - TŘEBÍČ 4:1

Branky a nahrávky: 16. Vrána (Trefný, Hejcman), 48. Vrána (Vaněk, Kverka), 54. Kverka (TS), 56. Kadlec (Hlava, Hejcman) - 50. Wasserbauer (Bilčík). Rozhodčí: Smitka - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 2:5, navíc Erat (T) DU. Bez využití. Diváci: 840. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1.

Třebíč: Šindelář - Malena, Bartoň, Niko, Štindl, Bilčík, Přibyl, Šaur - Erat, Dolníček, Švec - Kusko, Polodna, Pekr - Wasserbauer, Miškovský, Zohorna - Šik, Čech, Psota.