TŘEBÍČ – HAVL. BROD 6:4

První letošní domácí derby začala Třebíč opatrně, vyčkávací taktiku ale zvolili i hostující Rebelové. Vzájemné oťukávání pokračovalo i po prvních přesilovkách na každé straně. V osmé minutě se ale najednou začaly dít věci.

Během třiaosmdesáti sekund Vondráček, Laš a Ostřížek dokázali překonat hostujícího gólmana Nerudu a vyhnat jej na střídačku!

Rebelové po této studené sprše zvýšili obrátky a najednou byl znát rozdíl ve hře obou týmů. Brod byl rychlejší, důraznější, přesněji kombinoval. Do první sirény ale dokázal kontrovat pouze jednou. Vondráčkovo vyloučení potrestal Semorád.

Hosté i ve druhé dvacetiminutovce byli lepší a svoji převahu korunovali i vyrovnáním. Nejprve při vlastním oslabení unikl Kostourek, který byl faulován a následné trestné střílení s přehledem proměnil. V době největšího herního zmaru Horáků, kterým v této fázi dělala problém i přihrávka na dva metry, vyrovnal Polodna.

Domácí se však vzmohli na odvetný úder a zázračné zmrtvýchvstání. Nejprve propadla za Suchanova záda nevydařená střela Heřmana, o dvaačtyřicet sekund později z voleje dostal domácí znovu do dvoubrankového vedení Vondráček.

Vstup do třetí části měli lepší domácí, ale přesilovku při vyloučení Moravy nevyužili a následně se bránili dlouhé přesilové hře hostí. Rebelové sice pálili jako u Verdunu, ale branku ani při třiatřicet sekund dlouhé dvojnásobné výhodě nevstřelili.

Třebíč po přežití horkých chvil vyrovnala hru a necelé tři minuty před koncem stvrdil první letošní výhru Slavie Kaut. Na ní už nic nezměnil ani snižující Semorád.

Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Vítek), 9. Laš (Dolníček), 9. Ostřížek (Heřman), 37. Heřman (Burián), 38. Vondráček (Dočekal), 58. Kaut (Fořt) – 17. Semorád (Němec), 23. Kostourek, 33. Polodna (Kostourek), 58. Semorád (Němec, Šenkeřík). Rozhodčí: Schmejkal – Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 1 270. Třetiny: 3:1, 2:2, 1:1.

Třebíč: Hrubec – Kania, Rangl, Valenta, Sobotka, Dietz, Brož, Kadela – Laš, Dolníček, Finsterle – Burian, Ostřížek, Heřman – Čech, Fořt, Kaut – Vítek, Dočekal, Vondráček – Přibyl.
H. Brod: Neruda (9. Suchan) – Šenkeřík, Morava, Jelínek, Koma, Protivný, Ostrčil, Sova – Meidl, Polodna, Kostourek – Jonáš, Semorád, Němec – Fiedler, Zábranský, Knotek – Stehlík, Štěpánek, Musil – Švaňhal.

JIHLAVA – MOST 5:0

Severočeši na jihlavském stadionu příliš velký odpor nekladli. V 16. minutě ještě odolali, když Čachotský trefil tyč. Jenže v poslední minutě první dvacetiminutovky neubránili jihlavskou přesilovku, do odkryté branky dorážel Domin. Klíčem k vítězství Dukly byla fáze v polovině zápasu, Zeman s Čachotským zvýšili na 3:0. Favorit dorazil nemohoucího soupeře v nástupu do závěrečné třetiny, hosté byli po dvou minutách zralí na ručník, ale ve zbývajícím čase už neinkasovali. I tak si odvezli vysokou porážku 0:5.

Branky a nahrávky: 20. Domin (Jeslínek), 29. Zeman (Kolafa, Domin), 31. Čachotský, 41. Hodek (Kolafa, Halmoši), 42. Drtina (Jeslínek, Domin). Rozhodčí: Grech - Komárek, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 221. Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0.

Jihlava: Halmoši - Ficenc, Kaláb, Dobrovolný, Kolafa, Petráček, Drtina, Grundmanis, Kolda - Čachotský, Hubáček, Hodek - Zeman, Domin, Jeslínek - Krupka, Bezděk, Matějka - Polcar, Pometlo, Maliník.