OBRAZEM: Třebíč zvládla skvěle nájezdy, Jihlava prodloužení

Třebíč, Vysočina - Tahle sezona je rozehraná velmi zajímavě. Hokejisté Jihlavy i Třebíče udrželi i ve třetím kole WSN ligy vítěznou sérii, i když tentokráte oba celky braly jen dva body.

16.9.2015

Rytíři Kladno – Horácká Slavia Třebíč 1:2 sn, WSM liga LH, 14. 9. 2015Foto: Bohumil Kučera

Bílé hvězdy vyučovaly Rytíře v samostatných nájezdech, Duklu nezlomilo vyrovnání v power-play a uspěla již v prodloužení.

ŠUMPERK - JIHLAVA 4:5 PP

Přestože byly v první třetině k vidění zajímavé příležitosti, branka nepadla. Pohnout stavidly skóre přitom mohl už v úvodní minutě, jenže Důras trefil jen tyč. Dukla měla v úvodu jasně navrch, jenže velké šance spálili Harkabus (6. minuta) i Kohout o tři minuty později. Šumperk se osmělil až později, ale Škarek byl pozorný.

Góly tak začaly padat až ve druhém dějství. Jako první se radovali domácí, Tomášek se prosadil při nádherné individuální akci, když obešel všechny protihráče, co mu stáli v cestě. S rychlou odpovědí přispěchal Diviš, když si položil gólmana Šindeláře a pak ho přehodil. Pak hrála Dukla přesilovku, ale světe div se, inkasovala v ní. Plášek vybojoval puk a svou akci zakončil střelou pod betony. Divoká přestřelka však pokračovala dál. Ve 28. minutě Dudáček překvapil z otočky Šindeláře a Grígar v polovině zápasu po akci celé čtvrté lajny otočil na 2:3. Pak však hosté porušili pravidlo o počtu hráčů na ledě a v přesilovce bylo znovu srovnáno. Sedmý gól v druhé třetině (první a poslední dělilo od sebe 11 minut a 12 vteřin) padl ve 33. minutě a Šindelář při tom rozhodně neměl čisté svědomí.

V závěrečné třetině Jihlavané dlouho umě bránili hubené vedení, ubránit ho však nedokázali. Salith se totiž podle očekávání odhodlala k power-play a 59 sekund před koncem ze skrumáže vyrovnal Půhoný, který našel skulinku pod padajícím Škarkem. Prodloužení však dlouho netrvalo, Skořepa přihrával a Diviš po 69 sekundách tvrdou střelou překonal Šindeláře.

Branky a nahrávky: 22. Tomášek (Půhoný), 25. Plášek, 31. Fořt (Zdráhal, Vrdlovec), 60. Půhoný - 24. Diviš (Alekseev), 28. Dundáček, 31. Gríger (Prokš, Anděl), 33. Harkabus, 62. Diviš (Skořepa). Rozhodčí: Trombík Rožánek, Konvička. Vyloučení: 3:2, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 3:4, 1:0 0:1.

Salith Šumperk: Šindelář - Bažant, Zdráhal, Havlík, Sedlák, Prokop, Drtil - Haas, Plášek, Šimun - Brunec, Vrdlovec, Fořt - Kaut, Tomášek, Půhoný - Milfait, Voženílek, Půlpán - Ostřanský, Hroch. HC Dukla Jihlava: Škarek - Kaláb, Dundáček, Šimek, Grebenyuk, Štebih, Zadražil, Dobrovolný - Důras, Melenovský, Flek - Alekeseev, Skořepa, Diviš - Kohout, Seman, Harkabus - Prokš, Gríger, Anděl.

KLADNO - TŘEBÍČ 1:2 SN

Bílým hvězdám se vstup do zápasu na kladenském ledě nevydařil a v 9. minutě inkasovali. Dvořáček vnikl do útočného pásma, o betony brankáře Vejmelky narazil Stachovi, který z otočky otevřel skóre. Ten mohl zvýšit v 15. minutě, jenže tísněný obráncem mířil nepřesně. Zazlobili i hosté. Švec se po chybě obrany dostal do protiútoku, ale ani nadvakrát Cikánka nepřekonal.

Do druhé třetiny naopak lépe vstoupila Horácká Slavia. Ve 27. minutě v přesilovce Erat sice jen rozezvučel tyčku, ale o dvě minuty později se již hosté radovali. Odražený puk dostal do branky nohou Kusko, ale rozhodčí gól uznali. Nabuzená Třebíč pak ovládla dění na ledě, dvěma fantastickými zákroky se blýskl při šancích Polodny a Dolníčka Cikánek.

V poslední třetině měla štěstí i Třebíč. Ve 46. minutě vybruslil před branku Stach, jenže mířil až moc přesně, do horní tyčky. Zelingr pak o necelou minutu později po velkém závaru branku přestřelil. Necelé tři minuty před koncem mohl rozhodnout Lukáč, ale před prázdnou brankou nedokázal trefit ze vzduchu puk. V prodloužení byli o něco aktivnější Rytíři, zdálo se, že Třebíč spoléhá na nájezdy. Oprávněně, Svoboda, Dolníček i Polodna je s přehledem proměnili, za Kladno byl v dovednostní soutěži úspěšný pouze Kindl.

Branky a nahrávky: 9. Stach (Dvořáček) 29. Kusko (Psota), rozhodující nájezd Dolníček. Rozhodčí: Pražák - Štětina, Špringl ml. Vyloučení: 6:7, bez využití. Diváci: 1 803. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 0:0.

Rytíři Kladno: Cikánek - Kehar, Repe, Růžička, Zajíc, Zelingr, Gutwald, Kolářík - Strnad, Skuhravý, Rudovský - Bílek, Stach, Dvořáček - Kindl, Machač, Dalecký - Čurda, Lukáč, Redlich Šilhavý. SK HS Slavia Třebíč: Vejmelka - Malena, Bilčík, Čejka, Niko, Šaur, Přibyl - Erat, Dolníček, Svoboda - Švec, Polodna, Psota - Kusko, Dočekal, Zuzin - Petelin, Baldwin, Čech.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.