Tentokrát si z Kotliny odváží tři body nováček z Prostějova. Dukla se utkala ve šlágru kola s Chomutovem, odkud si po velké bitvě odváží jeden bod.

TŘEBÍČ – LITOMĚŘICE 3:2 pp

Souboj dvou týmů, jimž se podařilo výborně vstoupit do sezony, začali lépe hosté, když se v 8. minutě prosadil Rys. Domácí se dlouho nemohli dostat do tempa, navíc v úvodu druhé dvacetiminutovky se podruhé po kombinaci Kally s Bílkem prosadil Rys.

Až v polovině utkání propadla za Králova záda střela Jakuba Bartoně. Vstřelená branka vlila Horácké Slavii krev do žil a v závěru třetiny dokázal srovnat agilní Dolníček. Ten mohl být nakonec hrdinou večera, když třicet vteřin před závěrečnou sirénou jen těsně minul Královu branku. Utkání tak dospělo do prodloužení, v němž se již po devatenácti vteřinách prosadil třebíčský útočník Pekr.
Branky a nahrávky: 31. Bartoň (Burian, Čuřík), 39. Dolníček (Havel, Pekr), 61. Pekr (Erat, Dolníček) – 8. Rys (Bílek, Kalla), 21. Rys (Kalla, Bílek). Rozhodčí: Würtherle – Čížek, Kreuzer. Diváci: 1540. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 1:0.
Třebíč: Štůrala – Malena, Zdráhal, Dlapa, Bartoň, Jaroš, Dujsík, Přibyl – Erat, Dolníček, Havel – Burian, Holec, Čuřík – Vodný, Králík, Pekr – Čech, Juráň, Paták

CHOMUTOV – JIHLAVA 4:3 sn

Více než dvě tisícovky diváků, které na utkání favoritů I. ligy se v první třetině jistě nenudili. Nejprve poslal domácí v přesilové hře do vedení Moore. Jihlava však následně dostala příležitost téměř dvouminutové přesilovky pět na tři. Tu v závěru dokázal využít Melenovský. V pokračující přesilové hře ujel chomutovský Scalza a domácí byli opět o krok napřed. Ještě do konce třetiny se podařilo vyrovnat Zemanovi.

Ve druhé dvacetiminutovce se dokázal prosadit pouze jihlavský Štěpánek. Dlouho se zdálo, že jeho branka bude vítěznou a hosté si ze severu Čech odvezou všechny body. Proti byl Marek Hovorka, jenž tři minuty před koncem nasměroval utkání do prodloužení, v němž branka nepadla. O vítězi tak rozhodovaly nájezdy, v nichž byli úspěšnější chomutovští Piráti.

Branky a nahrávky: 5. Moore (Dušek), 9. Scalzo (Sinisalo, McGregor), 57. Hovorka (Hřebejk, Růžička), rozh. náj. Hovorka– 7. Melenovský (Důras, Štěbih), 14. Zeman (Schejbal, Dobrovolný), 33. Štěpánek (Čachotský). Rozhodčí: Jílek – Rozlílek, Kokrment. Diváci: 2375. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:0 – 0:0.
Jihlava: Sáblík – Zadrařil, Dobrovolný, Podlipnik, Štěbih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Jarůšek, Prokš, Březina, Anděl, Zeman, Kuřítko, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras.

HAVL. BROD – PROSTĚJOV 0:2

Zápas o šest bodů. Tak označil středeční duel havlíčkobrodský asistent Cachnín. Rebelové od začátku utkání za svým soupeřem zaostávali, což potvrdil v 16. minutě prostějovský Coufal. Oba týmy trápí v úvodu sezony koncovka, a tak se na další branku čekalo až do třetí třetiny, kdy poslal hosty do dvoubrankového vedení Černý.

Domácí mohli okamžitě odpovědět, ale branka Rebelů, nebyla kvůli hře vysokou holí uznána. V závěru měli havlíčkobrodští několik zajímavých příležitostí, ale Kocián zůstal nepřekonán. Havlíčkův Brod se tak po prohře s nováčkem z Prostějova ocitl na samém dně tabulky.

Branky a nahrávky: 16. Coufal (Belay, Malý), 42. Černý (Luňák). Rozhodčí: Jechoutek – Kotlík, Zídek. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1.
Havlíčkův Brod: R. Svoboda – Pavlíček, Janáček, T. Semrád, Škůrek, Boháč, Piegl, Prokop, Zítka – Babka, Maliník, Boček – Endál, Přikryl, Rousek – Schleiss, Pejchar, J. Sýkora – Chlubna, Milfait, P. Kuchta.