VYBERTE SI REGION

Třebíč získala důležité body, krize Dukly se prohlubuje

Jihlava - Dočkali se. První vítězství v novém roce vybojovali ve WSM lize hokejisté Třebíče. V domácím prostředí zkrotili ústecké Lvy a snížili ztrátu na desátou příčku na tři body. To Jihlavští čekají na tříbodové vítězství už sedm zápasů. Nedočkali se jej ani proti Havířovu, se kterým padli poprvé v této sezoně. Dukla tak prohrála třetí zápas v řadě.

11.1.2016

Zápas Ústí nad Labem proti Třebíči.Foto: Deník/ Libor Plíhal

JIHLAVA - HAVÍŘOV 2:4

Dukla není v pohodě. Jasně to ukázalo další utkání, ve kterém se jen těžko její hráči prosazovali proti důrazné hře Havířova. Přesto se domácí dostali do vedení po povedené akci dvojice Gríger, Březina.

Jenže místo uklidnění přišel hned po minutě nepříjemný políček. Vyloučení Důrase potrestal po sedmi sekundách tvrdou ranou Krisl. Ještě hůře bylo pro domácí před polovinou duelu. Škarek sice zpacifikoval velkou příležitost Matějky, nedostalo se mu ale podpory od spoluhráčů, kteří nechali Gřeše došťouchat kotouč až do jihlavské síťky 1:2.

Ani tentokráte se na vyrovnání nečekalo dlouho. Po třech minutách znovu pláchla hostující obraně dvojice Gríger, Březina, a prvně jmenovaný mířil přesně.

Sotva průměrná třetí třetina přinesla vzrušení jen při přesilových hrách obou soupeřů, na branku se ale čekalo třináct minut. Obrana Dukly nechala téměř totožně jako ve druhé části na holičkách gólmana Škarka, pod jehož tělem tentokráte dotlačil puk za brankovou čáru Kotala.

Zmar domácích pak dokumentovala poslední pětiminutovka duelu. Jihlavští hokejisté nejprve pohrdli osmdesátisekundovou přesilovkou pět na tři, v závěru při své power-play výhodou šest na čtyři. V této situaci navíc inkasovali ještě počtvrté a po čtrnácti zápasech tak vyšli doma naprázdno.

Branky a nahrávky: 11. Březina (Gríger, Baránek), 32. Gríger (Březina, Parýzek) - 12. Krisl (Pechanec), 29. Gřeš, 53. Kotala, 60. Lenďák. Rozhodčí: Pražák Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 1784. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2.

Jihlava: Škarek - Parýzek, Kaláb, Bilčík, Baránek, Dobrovolný, Štebih, Šafář - Flek, Skořepa, Důras - Diviš, Gríger, Březina - Jícha, Melenovský, Kohout - Beránek, Malec, Anděl.

TŘEBÍČ - ÚSTÍ N. L. 3:1

V souboji celků na pomezí postupu do play-off dlouho dominovaly obrany. Diváci tak čekali na úvodní branku až do druhého dějství. Pak však viděli hned tři góly během pěti minut.

Skóre otevřel Václav Čejka, na jehož zásah odpověděl Severočech Dalecký. Před polovinou zápasu ale vrátil vedení na stranu Horáků Jan Wasserbauer.

Domácí pak náskok spíše udržovali, tím spíše, když jej ve třetí třetině zvýšil Milan Přibyl. Ústečtí se snažili s nepříznivým stavem ještě něco udělat, zuby si však vylámali na opět skvělém Karlovi Vejmelkovi.

Branky a nahrávky: 24. Čejka (Erat, Zohorna), 29. Wasserbauer (Bratoň, Psota), 46. Přibyl - 27. Dalecký (Kuchler, Brož). Rozhodčí: Kubičík - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1120. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0.

Třebíč: Vejmelka - Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Schejbal, Šaur, Nesvadba, Šik - Zohorna, Dolníček, Erat - Švec, Raška, Kusko - Přibyl, Psota, Wasserbauer - Pokorný, Juráň, Čech.

Autor: Karel Líbal