Jihlava už není první. Prvoligoví hokejisté jihlavské Dukly ve středu ve šlágru kola podlehli na domácím ledě Ústí, a když Chomutov vyhrál ve Znojmě, musela Dukla přepustit vedoucí pozici právě severočeskému klubu. Vitězství si připsali také brodští Rebelové, kteří si po přetahované odváží tři body z Chrudimi.

JIHLAVA – ÚSTÍ N. L. 1:3

Střelci selhali. Parádní podívaná před pěknou návštěvou měla jediného hrdinu. Hostující gólman Dušan Salfický kraloval ve svém brankovišti a byl výraznou oporou Ústí.

Ústí přijelo do Jihlavy pouze se třemi útoky a zřejmě i proto zvolilo vyloženě defenzivní pojetí hry. Domácí byli od začátku aktivnější a útok za útokem se valil na Salfického svatyni.

Zkušený gólman ale domácí hvězdné útočníky přiváděl doslova k šílenství. Šance před jeho brankou se rodily jako na běžícím pásu, takže chvalozpěv hostujících fandů „Dušan, Dušan!“ byl takřka neustávající. Lvi se za dvě třetiny ukázali v útoku prakticky jen dvakrát. V první části Kanko z ojedinělé akce trefil boční tyčku domácí branky, ve druhé třetině v oslabení Čurilla mezi Řehořovy betony překvapivě otevřel skóre.

Hráči Dukly totiž nebyli schopní v útoku vymyslet překvapivou kombinaci. A to navzdory tomu, že z jejich převahy rekrutovalo i několik přesilových her, z toho dvě dvojnásobné.

V té první, trvající půl minuty, promáchli před prázdnou brankou Malena a Zeman. Ve druhé, dlouhé sto sekund, se mohli domácí diváci jen uvzdychat nad přehršlí marných střel do Salfického náruče.

Očekávaný scénář závěrečné třetiny se nenaplnil. Než se Dukla nadechla k nějakému náporu, inkasovala podruhé. Zkoprnělou obranou se protáhl Hanzl a efektním blafákem překonal Řehoře.

Kouzlo Salfického poté zrušil domácí kanonýr Bakus, ale rozdíl mezi gólmany byl patrný. Pět minut před koncem utkání propustil Řehoř lehounkou střelu Mikulíka mezi betony a Lvi tak oplatili Dukle domácí porážku.

Branky a nahrávky: 48. Bakus (Škumát) - 25. Čurilla (Pazourek), 41. Hanzl (Boháč), 55. Mikulík. Rozhodčí: Ondřej – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 3896. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2.
Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Malena, Posmyk, Dobrovolný, Staněk, Suchý - Hodek, Bakus, Čachotský -Škumát, Padělek, Krupka - Jeslínek, Zeman, Bezděk - Protasenja, Hollý, Mann – Polcar.

LITOMĚŘICE - TŘEBÍČ 2:5

Oba týmy si v úvodním dějství vytvořily několik šancí, skóre se měnilo teprve až při vyloučení domácího Vobořila. Jeho faul potrestal střelou mezi betony Eduard Kadela. Litoměřice však dokázaly do konce třetiny vyrovnat, parádní přihrávku zpoza branky zužitkoval Horčička – 1:1.

Druhé dějství naprosto opanovali hráči Horácké Slavie, kteří si do své režie pronajali časový úsek mezi 21. až 29. minutou. V této době se radovali hned ze čtyř branek a ujali se vedení 1:5, Litoměřice ve druhé části jen zkorigovaly Rindošem. Ve třetí třetině už se diváci branky nedočkali, a tak si Třebíč odváží ze severu Čech další tři body.

Vítěznou sérii nyní Horácká Slavia prodloužila už na tři utkání v řadě a pomalu začíná prvoligovou tabulkou stoupat vzhůru.

Branky a nahrávky: 18. Horčička (Slížek, Heinisch), 32. Rindoš (Stříteský, Bojer) - 11. E. Kadela (Laš), 21. Laš (E. Kabela, Dolníček), 21. Obdržálek, 25. Obdržálek (R. Kadela, Vondráček), 29. Burian (Obdržálek). Rozhodčí: Kalivoda – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:12. Využití: 1:2. Třetiny: 1:1, 1:4, 0:0.
Třebíč: Francouz - Sedláček, R. Kadela, Sláma, Hrbáček, Dudáš, Bulička - Laš, Dolníček, E. Kadela - Burian, Obdržálek, Vondráček - Přibyl, Ostřížek, Okál - Čech, Zahradník, Dočekal.

CHRUDIM – H. BROD 4:6

Havlíčkobrodští hokejisté byli v úvodu zápasu o něco aktivnější. Ale z první trefy se radovali domácí, Semorád využil přesilovou hru – 1:0. Rebelové nesložili zbraně a za necelé tři minuty srovnali brankou Sedláka. V 19. minutě šli dokonce do vedení Jiřím Ondráčkem, jenže radost měla jepičího trvání. Už po deseti vteřinách srovnával Kaut na 2:2.

Ve druhé třetině se podruhé v zápase ujali vedení Rebelové, jenže opět už zanedlouho inkasovali. Nejdříve se trefil druhý nejproduktivnější hráč první ligy Němec, na 3:3 srovnával ve 23. minutě Fořt. Chrudim trestala Rebely především v přesilových hrách. Stejně tomu bylo i při brance Fořta, který se v početní výhodě trefil na 4:3. Po této brance se poprvé do brodské branky v letošní sezoně postavil Stanislav Neruda.

Ve třetí části si dlouho brodští hokejisté nevěděli s domácími rady, Chrudim dokonce několikrát vyzkoušela pozornost brankáře Nerudy, ale nakonec branka padla na druhé straně. V 52. minutě Třetina obkroužil branku a nekompromisně zavěsil - 4:4. O chvíli později mohl na brodskou stranu převážit misky vah Jiří Ondráček, ale trefil jen břevno. O chvíli později se dostal do jasné šance Meidl, ale Landsman se předvedl parádním zákrokem. Tři body nakonec získal Havlíčkův Brod, když v samém závěru rozhodl Třetina, který tečoval Šenkeříkovu střelu – 4:5. Domácí se sice pokusili ještě o vyrovnání při hře bez brankáře, ale vítězství Rebelů pojistil Meidl.

Branky a nahrávky: 9. Semorád (Fořt), 19. Kaut (Fořt, Král), 23. Fořt (Toužimský, Semorád), 32. Fořt (Toužimský) - 12. Sedlák (Stromko, Švaňhal), 19. J. Ondráček (M. Ondráček), 22. Němec (Šenkeřík, Třetina), 52. Třetina (Meidl), 58. Třetina (Šenkeřík), 59. Meidl (Třetina). Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:5, navíc Žák (Chrudim) 10 minut. Využití: 3:2. Třetiny: 2:2, 2:1, 0:3.
Havlíčkův Brod: Suchan (32. Neruda) - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, Soldán, Pavlík, Jelínek - Meidl, Třetina, Němec - Zohorna, Zábranský, Ondráček J. - Ondráček M., Stromko, Rytnauer - Sedlák, Švaňhal, Knotek.