JIHLAVA – LITOMĚRICE 5:4 pp
Dukla začala stejně, jako skončila v Prostějově. Sama moc nevěděla, co hrát, a tak se ke slovu dostal soupeř. Velmi blízko úvodní brance byl Špelda, ale jeho střela pouze orazítkovala Sáblíkovu tyč.

V 10. minutě už však Chlapík mířil přesně a poprvé překonal Sáblíka. Inkasovaná branka částečně probudila spící jihlavské hokejisty a Čachotský již po čtyřiceti čtyřech vteřinách vyrovnal. Nerozhodný stav nevydržel ani třicet vteřin, když vedení strhl opět na stranu Litoměřic střelou z mezikruží Bílek. Poté se však začal naplno rozjíždět jihlavský stroj. V první třetině sice Dukla branku nevstřelila, o to více radosti měli její fanoušci ve druhé dvacetiminutovce. Ta byla ovlivněna několika přesilovými hrami, které dokázali lépe zužitkovat domácí.
Nejprve ve 26. minutě srovnal od modré čáry tvrdou střelou Štebih. V další přesilové hře se dostal k odraženému kotouči Diviš, jenž dokázal zachovat chladnou hlavu a posunul na lépe postaveného Zemana, který bez problémů překonal Přikryla potřetí. Jihlavský první centr byl při chuti a hned v dalším střídání se dostal do samostatného úniku, tentokrát však na litoměřického brankáře Zeman nevyzrál. Mladý jihlavský útočník si však svou střeleckou chuť přenesl i do závěrečné dvacetiminutovky, kdy po přihrávce Čachostského proskočil mezi hostujícími obránci a využil čtvrtou přesilovou hru Dukly.

Poté však přišel náhlý kolaps domácích, když Litoměřice během dvou minut dokázaly vyrovnat a vynutit si prodloužení. V tom si však Jihlava počínala jako po většinu utkání a hned v úvodu rozhodl o bodu navíc pro Duklu Marek Melenovský.
Branky a nahrávky: 10. Čachotský (Zeman, Čáp), 26. Štebih (Diviš, Čáp), 34. Zeman (Diviš, Důras), 42. Zeman (Čachotský, Štebih), 62. Melenovský (Diviš) – 10. Chlapík (Švagrovský), 11. Bílek (Kalla), 53. Bílek (Rys, Kalla), 55. Kalla (Rys, Bílek). Rozhodčí: Mikula – Němec, Poruba. Vyloučení: 6:6. Využití: 4:2. Diváci: 1112 Třetiny: 1:2, 2:0, 1:2 – 1:0. Jihlava: Sáblík – Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Zeman, Diviš – Seman, Melenovský, Důras – Březina, Štepánek, Mikeš – Malec, Kuřítko.

TŘEBÍČ – PROSTĚJOV 5:1
Sedmdesát pět vteřin stačilo Horácké Slavii, aby rozhodla o svém dalším vítězství. Mnozí diváci se ještě nestačili dostat na svá místa, když se ke kotouči dostal David Ostřížek a otevřel brankový účet zápasu. Při následném střídání se po kombinaci Bartoně s Řípou dostal puk až k volnému Pekrovi, jenž potvrdil, že se zakončením nemá žádný problém – 2:0.

A hostům mohlo být ještě hůř, když ve 4. minutě nařídil hlavní rozhodčí po faulu na střelce první branky trestné střílení. Prostějovský brankář Šimboch však tváří v tvář Ostřížkovi tentokrát uspěl, a držel tak naděje svého týmu. Ty definitivně zničila trojice Zuzin – Wasserbauer – Čuřík. Po této ose doputoval kotouč až k Čuříkovi, který do prázdné brány zvýšil na rozdíl tří branek a ukončil učinkování Šimbocha v zápase.

Bílé hvězdy byly i nadále aktivnějším týmem a do konce první třetiny mohly své vedení ještě navýšit, ale střídající Kocián se zaskočit nenechal. V úvodu druhé třetiny se hrál otevřený hokej, z něhož velmi rychle domácí ustoupili a začali se soustředit především na hlídání tříbrankového náskoku.

To se jim dlouho dařilo, až ve 46. využil zaváhání Bilčíka na útočné modré čáře Michal Černý a pokusil se o zdramatizování utkání. To rázně odmítl Jiří Řípa, který Třebíči bleskově vrátil tříbrankové vedení. Vstřelená branka opět probudila Horáckou Slavii k atraktivnímu hokeji. Lukáš Havel se rozjel ve středním pásmu a zastavil jej až hvizd rozhodčího, který znamenal pátou branku Třebíče.
Branky a nahrávky: 1. Ostřížek (Erat), 2. Pekr (Řípa, Bartoň), 13. Čuřík (Wasserbauer, Zuzin), 47. Řípa (Havel), 52. Havel – 46. Černý (Kubica). Rozhodčí: Kubičík – Reich, Moravec. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1580. Třetiny: 3:0, 0:0, 2:1.Třebíč: Falter – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl, Juráň – Erat, Ostřížek, Havel – Řípa, Holec, Pekr – Wasserbauer, Zuzin, Čuřík – Čech, Raška, Mrázek.

H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 3:2 sn
Tohle Rebelové potřebovali. Téměř z první akce se po nahrávce Přikryla dokázal prosadit Lukáš Endál. Domácím brzký gól dodal více klidu a na ledě nebylo znát, že proti rozjetému Motoru nastoupil poslední tým I. ligy.

V Kotlině mohlo být ještě veselji, když dostali domácí možnost dvojnásobné přesilové hry. Tu však českobudějovičtí hokejisté ubránili bez větších problémů. V útoku si ale hosté vůbec nevěděli rady, a tak Dlouhý měl v brance Rebelů výjimečně klid. Brodští hokejisté byli i nadále lepším týmem, ale ani Bláha si nemohl stěžovat na příliš práce.

Až v polovině utkání se v přesilové hře dostal ke střele Tomek. Bláha jeho pokus pouze vyrazil před dojíždějícího Jakuba Babku a ten střelou do prázdné branky navýšil havlíčkobrodské vedení.

Dlouho vše vypadalo, že Rebelové získají tři body, ale Motor se v poslední desetiminutovce rozjel a dokázal dotáhnout utkání do prodloužení. Oba týmy se však raději spoléhaly na samostatné nájezdy, a tak prodloužení moc vzruchu nepřineslo, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, v nichž se dlouho nemohl nikdo prosadit. Nakonec ve třetí sérii rozhodl o bodu navíc pro Havlíčkův Brod Tomáš Rousek.
Branky a nahrávky: 2. Endál (Přikryl, Sedláček), 31. Babka (Tomek) – 53. Nouza (Heřman, Rob), 58. Nouza (Vráblík, Růžička). Rozhodčí: Úlehla – Lukš, Novák. Vyloučení: 6:3 + 10 min Straka (CB). Využití: 1:1. Diváci: 521. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:2 – 0:0. Havlíčkův Brod: Dlouhý – Jaroměřský, Pavlíček, Kolář, Janáček (A), Staněk, T. Semrád, Kadela – Rousek, Kuchler, Maliník – Tomek, J. Heřman, Babka – Endál, Přikryl, Sedláček – Půlpán, Milfait, Chlubna.