Třebíč sahala po bodu, nemá ale žádný

Třebíč, Bentáky n. Jizerou - Žádná změna s novým rokem zatím nenastala, prvoligoví hokejisté Třebíče opět odehráli slušný zápas, ovšem jako už po několikáté se domů vraceli s prázdnou. Na ledě pátých Benátek prohráli těsně 1:2, když v závěru zápasu sahali i po bodech.

6.1.2012 3

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

Ve středečním 36. kole v souboji mezi Benátkami a Třebíči příliš hokejové krásy k vidění nebylo, byl to především urputný boj o každý centimetr ledu. „Zápasu chyběla lehkost, bylo to takové ubojované. Byla prostě znát trochu delší pauza, ve které jsme nehráli zápas,“ všiml si trenér Středočechů Milan Černý. „První část byla taková povánoční, bylo vidět, že se obě mužstva hledají,“ reagoval kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Branka do šatny

Trochu vzruchu přinesla až 13. minuta, kdy mohli jít domácí zásluhou Kellnera do vedení, jenže ten trestné střílení neproměnil. A tak na konci první periody přišel trest, pouhých sedm desetin vteřiny před odchodem do šatny se v předbrankovém závaru zorientoval Havel a dostal Třebíč do jednogólového vedení.

„Dali jsme branku vyloženě do šatny, padla prakticky s koncem třetiny,“ poznamenal na třebíčském webu Pokorný. „Domácí nás pak ve druhé třetině dostali pod mírný tlak. Zahráli si tři přesilovky, pro nás to bylo složité,“ dodal.

Bentáky se sice v početní výhodě neprosadily, přesto se ve 25. minutě radovaly z vyrovnání. Rozhodnutí pak přišlo hned v úvodu poslední třetiny, kdy už po 39 vteřinách dal domácí Klimt rozhodující gól. Horáci to ještě zkusili v samém závěru bez brankáře, k bodům to už ovšem nevedlo. „Měli jsme nešťastný úvod třetí části. Inkasovaná branka nebyla z žádné vypracované akce,“ pokrčil rameny šéf třebíčské střídačky. „V posledních deseti minutách jsme Benátky zatlačili do defenzivy, hrály vyloženě ze zatažené obrany. Sice jsme byli aktivní, stříleli jsme, ale nebylo nám přáno,“ konstatoval zklamaně Pokorný.

Třebíči si letos proti Benátkám nedaří, podlehla jim už potřetí. První zápas na ledě středočeského týmu prohrála sice po vyrovnaném průběhu, ale vysoko 0:4, doma Horáci kapitulovali stejně jako nyní 1:2. „Opět jsme sehráli s Benátkami vyrovnaný zápas, ale stejně jako v předchozích dvou případech jedeme s prázdnou. K bodu jsme ale opět neměli daleko,“ uzavřel hodnocení Pokorný.

Autor: Jan Hammer

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 3

Mladíci nestačili na Duklu

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Pelhřimov, Humpolec – Okresní soud v Pelhřimově poslal ve středu do vazby jednapadesátiletého Ukrajince obviněného z vraždy jeho o šest let mladšího krajana. Krvavý incident se odehrálv pondělí brzy ráno v Pražské ulici na ubytovně v Humpolci. „Vazba byla na obviněného uvalena, protože hrozí, že by se vyhýbal trestnímu řízení a mohl by ovlivňovat případné svědky,“ zdůvodnil rozhodnutí pelhřimovský soudce Jiří Zach.

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.