Třebíč dvakrát vedla, přesto prohrála

Vysočina – Vyprodané hlediště havlíčkobrodské Kotliny sledovalo zajímavé rivalské utkání, ve kterém byli šťastnější domácí. Třebíč ještě tři minuty před koncem vedla nad Benátkami, nakonec ale padla v prodloužení.

4.11.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

H. BROD – JIHLAVA 3:1

První útok v zápase sice měli domácí hráči, ale v úvodním dějství byla o něco nebezpečnější jihlavská Dukla. Rebelové měli sice tři přesilovky, ale kromě poslední příliš efektivní nebyly. Naopak mohla udeřit Dukla. Největší šance prvního dějství přišla v 17. minutě při přesilovce Dukly, Hodek se dostal k dorážce, ale tváří v tvář proti výborně chytajícímu Suchanovi neuspěl. Domácí si vážnější situaci vytvořili až v poslední minutě při vyloučení Šidlíka, ale z přetlačované před Řehořem puk do branky nedopravili.

Branky v přesilovkách, minela, trestné střílení, neuznaný gól a spousta šancí. Tak by se dala charakterizovat druhá část včerejšího derby. Oba týmy po takticky svázané první třetině ve druhé třetině předváděli velmi atraktivní podívanou. Rebelové dvakrát potrestali nedisciplinovanost Dukly, naopak Jihlava se prosadila po neuvěřitelné minele J. Ondráčka. Mohla jít dokonce do dílčího vedení při trestném střílení, ale Suchan Jeslínkův pokus zneškodnil. Rebelové mohli jít dokonce do dvougólového vedení, ale rozhodčí pro jejich postavení v brankovišti branku neuznali.

V závěrečné části byli sice v téměř neustálém tlaku Jihlavané, ale z ojedinělé šance skórovali domácí. Němec dnes režíroval všechny góly Rebelů a nechyběl ani u rozhodující zteče domácího celku, když našel v mezikruží Kempného, který propálil Řehoře – 3:1. Dukla výsledek už nedokázala zkorigovat ani při závěrečné zvýhodněné hře bez brankáře.

Branky a nahrávky: 24. Meidl (Němec), 32. Třetina (Němec), 56. Kempný (Němec, Třetina) - 26. Jeslínek. Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 3950. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0. Havlíčkův Brod: Suchan – Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Pavlík, A. Jelínek, Vošmik, Soldán – Meidl, Třetina, Němec – M. Ondráček, Knotek, Rytnauer – Čvaňhal, Zábranský, J. Ondráček – Hlinka, Stromko, Fiedler. Jihlava: Řehoř – Kaláb, Ficenc, Malena, Šidlík, Staněk, Dobrovolný, Suchý – Hodek, Bakus, Čachotský – Pitule, Padělek, Krupka – Jeslínek, Bezděk, Zeman – Škumát, Mareš, Hollý.

TŘEBÍČ – BENÁTKY N. J. 3:4 po pr.

Hráči Horácké Slavie měli impozantní vstup do utkání a už po pětačtyřiceti sekundách poprvé rozjásali své fanoušky úvodní brankou. Stejně jako první zvládli i poslední minutu úvodního dějství, dvacet vteřin před první sirénou zvýšil Laš už na 2:0.

Jenže v šatně zřejmě pili hosté živou vodu a během osmi minut druhé dvacetiminutovky bylo vyrovnáno. K tlaku hostům pomohlo vyloučení R. Kadely na 5 minut a do konce utkání. V přesilovce Benátky snížily, krátce po jejím skončení vyrovnaly. V dalším průběhu pak domácí nevyužili dvě obrovské šance, které zlikvidoval hostující gólman.

Ve třetí části se snažily rozhodnout oba týmy, častěji se přece jenom hrálo před hostující svatyní, ale hra neměla kdovíjaký spád. Předčasná radost přišla do Třebíče necelých pět minut před koncem. To putoval za katr hostující Kajínek a Hampl svojí druhou brankou dostal domácí do vedení.

Hosté však ještě dokázali odpovědět a o dvě minuty později při power play vyrovnali. A hned v první minutě prodloužení dokonce získali i bod navrch!

Branky a nahrávky: 1. Hampl (Ostrčil, Ostřížek), 20. Laš, 56. Hampl (Ostřížek, Ostrčil) - 24. Urban (Kolmann), 28. Jech (Mrkvička), 58. Urban (Bárta), 61. Bárta (Klimt). Rozhodčí: Florian - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:8, navíc R. Kadela (T) 5 + DU. Využití: 1:1. Diváci: 1140. Třetiny: 2:0, 0:2, 1:1 - 0:1. Třebíč: Míča - Malinský, Dudáš, Ostrčil, Sláma, Hrbáček, R. Kadela, Sedláček, Bulička - Burian, Dolníček, Laš - Hampl, Ostřížek, Obdržálek - E. Kadela, Dočekal, Vondráček - Čech, Zahradník, Okál.