Třebíč doma porazila Litoměřice těsně 3:2

Vysočina – Další kanonáda. Havlíčkobrodští Rebelové neměli na domácím ledě po Kadani slitování ani s dalším protivníkem a Beroun rozstříleli vysoko 9:2.

17.12.2013

Neměli šanci. Berounští Medvědi (v modrém) sice na konci září Havlíčkův Brod vyloupili, tentokrát jim to však Rebelové pořádně oplatili. Soupeřům vyprášili kožichy devíti zásahy.Foto: Deník/Libor Plíhal

Dařilo se i dalším týmům z Vysočiny. Třebíč doma přetlačila Litoměřice 3:2 a Jihlava veze tři body z Českých Budějovic po vítězství 3:1.

H. BROD – BEROUN 9:2

Fanoušci v Kotlině se ještě ani nestačili pořádně usadit na svých sedadlech a už se mohli radovat z prvního gólu. To se po 54 vteřinách prosadil Milfait. Domácí nepolevili a v 5. minutě se radovali podruhé, když přesně mířil Stach. Do přestávky se pak prosadil ještě Berger.

O přestávce Beroun vystřídal gólmany, ale ani to nepomohlo. Havlíčkův Brod nadále střílel ostrými a během úvodních pěti minut rozsvítili červené světlo Berger, Rousek i Havel. Za hosty sice snížil Strnad, ale to domácí nerozhodilo. V závěrečné části se prosadil Maliník a dvěma zásahy dokonal hattrick Berger.

Branky a nahrávky: 1. Milfait (Vágner, Berger), 5. Stach (Švihálek), 18. Švihálek (Rousek), 22. Berger (Pohl, Semrád), 23. Rousek (Švihálek), 25. Havel (Polodna), 51. Berger (Havel, Polodna), 53. Maliník (Havel, Vágner), 57. Berger (Stěpánek, Kadlec) – 28. Strnad (Kužel, Hrdel), 58. Divíšek (Hrdel). Rozhodčí: Blecha – Malý, Toman. Vyloučení: 4:7, navíc Švihálek – Látal 5 minut a dokonce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 695. Třetiny: 3:0, 3:1, 3:1.

Havlíčkův Brod: Kacetl – Kolafa, Korím, Semrád, Vágner, Pohl, Jank, Drtina, Zítka, Drtina – Havel, Polodna, Maliník – Berger, Kadlec, Milfait – Švihálek, Stach, Rousek – Chlubna, Tomi, Štěpánek.

TŘEBÍČ – LITOMĚŘICE 3:2

První třetina nabídla v Třebíči průměrný hokej, bez výraznějších šancí. Jediné zaváhání předvedla obrana Litoměřic, které Wasserbauer střelou z mezikruží potrestal.

Po změně stran dostala Horácká Slavia k dispozici přesilovou hru a nová akvizice z Brna, Libor Pivko, si s ní věděla rady. Litoměřice ale ještě nesložily zbraně a čtyři vteřiny před sirénou snížily.

Kontaktní branka hosty nakopla a v závěrečném dějství Suja druhým gólem v zápase vyrovnal. Horácká Slavia však nakonec přece jenom brala tři body, když využil další přesilovku Pivko. Snaha o vyrovnání už Litoměřicím přes velký tlak nevyšla.

Branky a nahrávky: 18. Wasserbauer (Mrázek, Raška), 22. Pivko (Mikeska, Čuřík), 57. Pivko (Mikeska) – 40. Suja (Budínský), 45. Suja (Budínský, Bahenský). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 1240. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1.

Třebíč: Falter – Dietz, Bilčík, Dlapa, Dujsík, Peroutka, Přibyl – Laš, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Pivko, Káňa, Kaut – Wasserbauer, Raška, Mrázek – Čech, Kadela.

Č. BUDĚJOVICE – JIHLAVA 1:3

Dukla měla hned v úvodu k dispozici početní výhodu, kterou bleskově využil ranou k tyči Zeman. Navýšit jihlavské vedení mohl Mikeš, ale v zakončení selhal. A tak se po změně stran začaly do hry dostávat také České Budějovice. Přesilovou hru sice domácí ještě nevyužili, když však dostal Kotalík možnost trestného střílení, nezaváhal, a přesnou střelou k levé tyči vyrovnal.

Jihlava si ale ještě do přestávky vzala své vedení zpět. Haluza zavezl puk do pásma a tvrdou ranou nedal Kůdelovi šanci. Motor se v poslední dvacetiminutovce hnal za vyrovnáním, jeho snahu však utnul druhou přesilovkovou trefou Zeman. Dukla mohla své vedení ještě navýšit, Čachotský však v závěru trefil místo prázdné branky jen tyč.

Branky a nahrávky: 28. Kotalík z trestného střílení – 4. Zeman (Čachotský, Kaláb), 38. Haluza (Velecký, Kaláb), 50. Zeman (Čachotský, Kaláb). Rozhodčí: Ulehla, Hribík – Svoboda, Kis. Vyloučení: 6:6, navíc Skuhravý – Štebih, oba 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 3461. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1.

Jihlava: Rittich – Zdražil, Mocek, Dobrovolný, Podlipnik, Čermák, Kaláb, Štebih – Hubáček, Haluza, Zeman, Kuřítko, L. Jícha, Mikeš, Seman, Velecký, Prokš, Čachotský, Důras.

Autor: Josef Jakoubek

17.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Starší dorostenci HFK Třebíč (v červeném) neproměňovali šance ani ve Velkém Meziříčí a opět prohráli.

Dorostenci opět doplatili na koncovku

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Vodaři usilují o propojení hlavních přivaděčů pitné vody

Třebíč - Vody ubývá. Podzemní zdroje jsou na historickém minimu a hladina den ode dne klesá i na Vranovské přehradě, která je zásobárnou pitné vody pro Třebíčsko. O vývoji situace Deník hovořil s ředitelem třebíčské vodárenské společnosti Jaroslavem Hedbávným.

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Jihlava – Výsledek se opakoval. Hokejisté Jihlavy prohráli i na domácím ledě s Olomoucí 1:2. Stejné skóre se totiž v přípravě obou extraligových celků zrodilo i před třemi týdny na Hané. Dukla po bezbrankové první třetině vedla díky Zemanovi, ale o pět minut později srovnal Řípa a na začátku třetí periody udeřil Sundher.

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Humpolec – První letošní vražda na Vysočině se stala na začátku týdne v Humpolci na Pelhřimovsku. V pondělí časně ráno bylo na ubytovně v Pražské ulici nalezeno tělo pětačtyřicetiletého cizince bez známek života. Muž ležel na chodbě ubytovny. Pomoci mu nedokázali ani lékaři rychlé záchranné služby.