ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – TŘEBÍČ 3:1
Již postupující Horácká Slavia sezonu jen dohrává. „Nastoupili jsme bez šesti hráčů základní sestavy, ale i tak jsme chtěli uspět. Utkání bylo vyrovnané, ale neproměnili jsme některé šance," mrzelo hostujícího kouče Karla Vejmelku.

Jeho svěřence srážela koncovka. „Dostávali jsme se do šancí poměrně obtížně, ale když už jsme jí měli, tak nám chyběl důraz," posteskl si třebíčský lodivod.

Plameny se ujaly vedení ve 13. minutě po přesilovce. Hosté vyrovnali čtyři minuty před třetí sirénou. Žďár si ovšem vzápětí vzal vedení zpět a vítězství pojistil v samotném závěru. „Předvedli jsme spíš bojovný výkon než líbivý hokej," hodnotí Vejmelka.
Branky a nahrávky: 13. Jankovský (Štefka, Hejtmánek), 57. Šmída (Němec), 59. Štefka (Rozmarín) – 56. Sigmund (Erat). Rozhodčí: Doležal – Kotlík, Krejčí. Vyloučení: 3:2, navíc Šmída (ZR) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 56. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1. Třebíč: Trnka – Michálek, Erat, Nejedlý, Svoboda, Sigmund, Kajnar, Strnad, Bernat, Burian, Dvořák, Wasserbauer, Pokorný, Tichý, Březka.

TŘEBÍČ – HODONÍN 1:2 sn
Třebíčští ve svém posledním domácím zápase hostili symbolicky hlavního konkurenta v boji o postup. Utkání nabídlo pohledný hokej s nasazením i šancemi na obou stranách. „Věděli jsme, že Hodonín byl letos naším nejtěžším soupeřem. Navíc jsme nastupovali bez pěti hráčů sestavy, ale přesto jsme chtěli vyhrát," komentuje domácí trenér Vejmelka.

Hrdiny se na obou stranách stali brankáři, kteří za svá záda pustili po jednom puku. „Cílem bylo dobře bránit a to kluci zvládli. Věřil jsem ale, že nějaké šance proměníme a dáme gól navíc. Zápas byl herně vyrovnaný, možná jsme měli o příležitost víc," litoval domácí kormidelník.

Jeho svěřenci od poloviny zápasu prohrávali, ale netrvalo dlouho a Burian vyrovnal. Těsně před tím ustáli Horáci dvojnásobné oslabení trvající necelou minutu.

O osudu zápasu už počtvrté rozhodovaly samostatné nájezdy, po kterých se opět radovali Jihomoravané.
„Nájezdy jsou o šikovnosti a štěstí. Dva kluci nesplnili, co řekli, že dají gól, ale nedali. S výjimkou koncovky jsem s výkonem spokojen," uzavřel hodnocení Vejmelka.
Branky a nahrávky: 33. Burian (Strnad, Urban) – 27. Ling (Škríba, Crlík), rozhodující nájezd: Škríba. Rozhodčí: Slavík – Šťastná, Jeletz. Vyloučení: 5:6, navíc Ling (HOD) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 22. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0. Třebíč: Juda – Michálek, Erat, Sigmund, Kajnar, Strnad, Bernat, Burian, Wasserbauer, Pokorný, Tichý, Březka, Urban.