A nabídnutou šanci už nepustili. Zatímco Severočeši si se šesti body vychutnávají stoprocentní start sezony, Třebíč se bez bodu krčí spolu s dalšími třemi týmy bez bodu.

TŘEBÍČ – MOST 2:4

Svěřenci kouče Jana Neliby šli ve vyrovnaném duelu třikrát do vedení. Domácí na první dva góly dokázali bleskově zareagovat a srovnat.

Nejdřív na Heinischův gól odpověděla Otčenášovou trefou třetí lajna, Zaťovičovu branku nenechala bez odezvy první pětka. Zahradník při přesilovce posunul puk z buly na Hrbáčka, ten ho poslal Kalábovi, jeho střelu po ledě ještě za Horčičku tečoval Čech.

„Remíza po dvou třetinách byla spravedlivá,“ hodnotil průběh třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Zlomový moment přišel v čase 47:49. Čároví rozhodčí se neshodli na zakázaném uvolnění a nechali pokračovat ve hře. A hosté ze sporné situace vytěžili vítězný gól – Budínský puk propasíroval přes gólmana Lva až do branky.

„Podle nás to byl jasný icing (zakázané uvolnění – pozn. red.). Ovšem hráči tu situaci musí dohrát, taková situace se může stát. Oni ji nedohráli, soupeř ano,“ komentoval rozladěný Pokorný.

Rozhození třebíčští hráči se navíc museli obejít bez kapitána Zahradníka, který za protesty vyfasoval desetiminutový trest. „I když bylo deset minut do konce, bylo hrozně těžké hráče znovu zvedat. Závěr pak hosté odehráli velice dobře a chytře a my jsme už neměli morální síly, abychom se ještě zvedli,“ dodal kouč Horácké Slavie.

Naopak vystoupení hráčů Mostu ještě vyšperkoval úspěšným bekhendovým blafákem Šinkovič.

Branky a nahrávky: 10. Otčenáš (Vrba, Sojčík), 38. Čech (Kaláb, Hrbáček) - 9. Heinisch (Jan Bauer), 38. Zaťovič (Vrtek, Salač), 48. Budínský (Šinkovič, Černý), 56. Šinkovič (Budínský). Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 7:6, navíc Zahradník (Třebíč) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 1150. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2.
Třebíč: Lev – Hrbáček, Kaláb, Sedláček, Sláma, Flamík, Havran – Čech, Zahradník, Obdržálek – Ferebauer, Nahodil, Staněk – Vrba, Otčenáš, Sojčík – V. Burian, Stejskal, Přibyl.
Most: Hořčička – Martínek, Poživil, Charousek, Hlubuček, Stříteský, Černý, Nosek, Schmidt – Jan Bauer, Heinisch, Zíma - Salač, Vrtek, Zaťovič - Jakub Bauer, Budínský, Šinkovič - Havlůj, Nedrda, Urban.