V nich si ze zástupců Vysočiny lépe vedli hokejisté Třebíče. Ti si dokázali díky skvělé druhé třetině poradit s Hradcem Králové. Jihlava naopak na ledě papírového favorita nepřekvapila. Olomouci podlehla hladce 0:3. Dnes jsou na programu druhé zápasy.

OLOMOUC – JIHLAVA 3:0

První třetina nepřinesla žádnou velkou hokejovou podívanou. Oba celky začaly velmi opatrně. První náznak šance přišel až v 17. minutě, kdy z mezikruží prověřil Řehoře Ondrušek. Jihlavský gólman však jeho tvrdý projektil kryl. Od té doby domácí trochu ožili.

Druhé dějství začalo opět nezáživně, pak se ale domácí probudili a začali Duklu tlačit. Výstrahou pro hosty byla šance Řípy. Ovšem Řehoř své spoluhráče podržel. Ve 28. minutě už ale byl na střelu Černého krátký. Puk se od tyče odrazil přímo do jihlavské sítě – 1:0. Po vedoucí brance olomoucký tlak ještě zesílil. Korunoval ho Korhoň, který pět minut před druhou sirénou zvýšil na 2:0.

Do třetí třetiny nevstoupili Jihlavští ideálně. Hned minutu po příchodu na led prohrávali o tři branky. Ministr propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. Asitenci si připsal Petr Haluza, který ještě nedávno oblékal červenožlutý dres. Do konce zápasu se už svěřenci kouče Romana Mejzlíka nezmohli na odpověď. Pouze Martin Krupka nastřelil tyč.

Branky a nahrávky: 28. Černý (Brančík), 35. Korhoň (Kucharczyk), 42. Ministr (Davídek, Haluza). Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Brabec, Chocholouš. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0. Olomouc: Hylák – Ministr, Koma, Mikšan, Davídek, Brančík, Černý, Brančík, Řípa, Mikel, Ondrušek, Zbořil, Vyrůbalík, Nedbálek, Tomajko, Korhoň, Venkrbec, Bartoň, Lhotský, Haluza, Polodna, Kucharczyk. Jihlava: Řehoř – Ficenc, Dobrovolný, Staněk, Malena, Chvátal, Takáč – Hodek, Bakus, Čachotský – Rytnauer, Mareš, Man – M. Krupka, Zeman, Polcar – Suk, Dušátko, Bezděk – Hrbatý. Stav série: 1:0.

HR. KRÁLOVÉ – TŘEBÍČ 1:4

Duel začal velmi vlažně. Na obou týmech bylo vidět, že nechtějí udělat chybu, a podle toho vypadala i jejich hra. Trochu vzrušení přinesly až dvě šance Budínského, ale ten nedokázal dvakrát usměrnit puk do odkryté třebíčské branky.

Příval gólů přineslo až druhé dějství, kdy se síť rozvlnila hned čtyřikrát. Pokaždé se trefili hosté. Nejprve se ve 31. minutě z brejku trefil Stejskal. O tři minuty později na 2:0 zvyšoval Heřman, který Luňáka překonal blafákem. Za necelé dvě minuty už to bylo o tři branky. Olomouckého gólmana poslal na střídačku Burian. Neuvěřitelnou devítiminutovku Třebíče završil čtvrtou brankou Nahodil.

Třebíčští nastupovali do poslední třetiny s luxusním náskokem. Jenže domácí zbraně složit nechtěli. 44 vteřin po vhazování se jim povedlo snížit na 4:1. Celek z Vysočiny však žádné drama nedopustil a výsledek si pohlídal.

Branky a nahrávky: 41. Kadlec (Seidl) – 31. Stejskal (Rod), 34. Heřman (Burian, Kundela), 36. Burian (Gula, Dolníček), 40. Nahodil (Obdržálek). Rozhodčí: Hrubý, Dvořák – Žídek, Hejl. Třetiny: 0:0, 0:4, 1:0. Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Táborský, Hendrich, Karlíček, Lesák, Filip, Seidl, Prajsler - Rapáč, Roubík, Kadlec, Budínský, Koudelka, Volráb, Hruška Jan, Moskal, Hruška Ondřej, Kubišta, Florian, Berger. Třebíč: Francouz – Ostrčil, Gula, Hrbáček, Kaláb, Koktan, Kadela, Kempný, Bulička – Laš, Dolníček, Burian, Přibyl, Zahradník, Vondráček, Rod, Nahodil, Obdržálek, Heřman, Kundela, Stejskal. Stav série: 0:1.

Ostatní zápasy: Ústí nad Labem - Kadaň 3:1 (stav série: 1:0), Chomutov – Znojmo 10:1 (stav série: 1:0).