V nejkratším možném termínu skončilo play-off pro třebíčské hokejisty. Po dvou porážkách v Praze toužili Horáci v domácím prostředí po srovnání stavu, to jim ale zkušenější soupeř nedovolil.

Oba zápasy na Vysočině měly podobný průběh. Domácí bušili do pevné a konsolidované obrany Slavie, kde tvrdil muziku skvělý gólman Frodl. Za sto dvacet minut na něj svěřenci trenéra Martina Sobotky našli recept pouze jednou.

„Porážka 0:4 na zápasy je pro nás krutá," uvedl po skončení série třebíčský kouč. „Zápasy byly vyrovnané, rozhodovaly drobné detaily, na které byla Slavia lépe připravena, a zaslouženě postoupila."

Těmi detaily myslel trenér jistě skutečnost, že Třebíčští nevyužili v sérii ani jednu přesilovou hru, či fakt, že se ani v jednom zápase nedostali do vedení.

Musí bojovat dál

Dukla Jihlava se vrací ze Slezska s jednou výhrou. Suverénním způsobem ji získala ve čtvrtek večer, kdy domácí deklasovala 6:1.
V pátek se domácí opět dostali do vedení, Jihlavští znovu dokázali stav otočit. Za stavu 1:2 ale nepřišla pojišťovací branka, nýbrž naopak druhý obrat v utkání.

Na nepříznivý stav 2:3, který zajistil vítěznou trefou exjihlavský bek Miha Štebih, už hráči Dukly nedokázali zareagovat a jako jediní z favorizovaného kvarteta ve čtvrtfinále ještě pokračují.

Páté utkání série je na programu v Jihlavě od 17.30 hodin.

TŘEBÍČ – SLAVIA 0:1

Branka a nahrávka: 55. Pohl (Pletka). Rozhodčí: Wagner, Bejček – Malý, Šimán. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 2120. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1. Konečný stav série: 0:4. Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Mikyska, Lojek, Přibyl, Hort, Čejka – Kristl, Dolníček, Erat – Paták, R. Zohorna, Jan Wasserbauer – Psota, Havránek, Malec – Huňa, Milfait, Kusko – Juráň.

FR.-MÍSTEK – JIHLAVA 3:2

Branky a nahrávky: 3. Samiec (Adámek, Sonnek), 19. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Adámek), 42. Štebih (Bartko, O. Kovařčík) – 12. Kaláb (F. Seman, Čachotský), 17. Březina (Anděl, Diviš). Rozhodčí: Přikryl, Kašík – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 1709. Třetiny: 2:2, 0:0, 1:0. Stav série: 1:3. Jihlava: Škarek – Kaláb, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Říha, Půža, Szathmáry – Jiránek, J. Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Seman – Čachotský, Zeman, Jergl – Březina, Anděl, Danišovský.

Zbývající zápasy: Přerov – České Budějovice 0:1 a 0:3 (konečný stav série: 0:4), Ústí nad Labem – Kladno 1:4 a 2:5 (konečný stav série: 0:4).