VRCHLABÍ – TŘEBÍČ 1:0 (stav série: 2:2)

Vrchlabí nastoupilo do utkání s pocitem, že jen výhra ho udrží ve hře o postup. Zarputilost přinesla ovoce, ve 12. minutě se domácí dostali do vedení. V přesilové hře třikrát neúspěšně pálil Chmelíř, ale jeho čtvrtý pokus se už ujal – 1:0. Potom měl ještě dvě obrovské šance Klimt, ale na Francouze nevyzrál.

Ve druhém dějství byla k vidění jediná šance. Po střele Nahodila mohl vyrovnat Rod, ale puk mu přeskočil před prázdnou brankou hokejku.

V poslední třetině měly oba týmy po jedné velmi dobré šanci, ale skóre se už neměnilo. Ani v závěrečné power play. O postupujícím do čtvrtfinále tak rozhodne až pátý zápas.

Branky a nahrávky: 12. Chmelíř (Procházka). Rozhodčí: Šír - Jureček, Rychlý. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Vrchlabí: Ševčík - Vála, Matějíček, Bendík, Čížek, Chaloupka, Chmelíř, Hanzl - Mikšovský, Tvrdek, Filip - Urban, Gengel, Klimt - Kubeš, Hubáček, Procházka - Čurilla, Andres, Zíma - Látal. Třebíč: Francouz - Ostrčil, Gula, Hrbáček, Kaláb, Koktan, Kadela, Kempný, Sedláček - Rod, Dolníček, Stejskal - Zahradník, Burian, Přibyla - Nahodil, Obdržálek, Kundela - Fila, Laš, Heřman.

H. BROD – JIHLAVA 4:2 (stav série: 2:2)

Čtvrté pokračování předkola play off mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou začalo pro domácí hráče nejhůře, jak mohlo. Po padesáti vteřinách prohrávali 0:1. Bakus vyhrál buly na Stránského a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Po brzkém gólu převzali otěže zápasu Rebelové, kteří se tlačili za vyrovnáním. V několika slibných šancích však nedokázali vyzrát na dobře chytajícího Řehoře.

Skóre se měnilo až v 27. minutě, kdy se Dukla dostala do dvoubrankového trháku. Jihlava hrála přesilovou hru a po kombinační akci trefil Čachotský prázdnou branku - 0:2. Rebelové se zanedlouho dostali na dostřel. Při přesilové hře vystřelil od modré Šulc a puk skončil za Řehořovými zády. I poté se domácí snažili o vyrovnání, v závěru je však přibrzdila nedisciplinovanost některých hráčů.

Třetí část byla ve znamení Rebelů. Nejdříve ve 48. minutě vyrovnal Třetina. V 55. minutě rozbouřil potřetí Kotlinu Knotek. Ten dopravil puk po akci Ondráčka do poloprázdné branky - 3:2. Gólový účet uzavřel v 58. minutě Endál, který vystihl nepřesnou rozehrávku Dukly a své sólo proměnil.
Čtvrtý duel vybočil ze stereotypu a tentokrát skončil v normální hrací době vítězstvím Rebelů. Zítra se celá série přesune do Jihlavy k rozhodujícímu pátému zápasu.

Branky a nahrávky: 28. Šulc (Vyhlídal, Holec), 48. Třetina (Endál, Zohorna), 55. Knotek (Ondráček), 58. Endál - 1. Stránský (Bakus, Rytnauer), 37. Čachotský (Bakus, Hodek). Rozhodčí: Minář - Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:8, navíc Holec (H. Brod) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 2400. Třetiny: 0:1, 1:1, 3:0. Havlíčkův Brod: Furch - Jebavý, Soldán, Vyhlídal, Pavlík, Šulc, A. Jelínek - Endál, Třetina, Zohorna - Holec, Knotek, Svoboda - Voj. Němec, Stromko Ondráček - Doležal, Vrdlovec. Jihlava: Řehoř - Malena, Staněk, Dobrovolný, Ficenc, Chvátal, Takáč - Čachotský, Zeman, Hodek - Bezděk, Bakus, Rytnauer - Stránský, Mareš, Man - L. Krupka, M. Krupka, Suk.