„Nepodali jsme tak dobrý výkon jako proti Havlíčkovu Brodu nebo Kometě, ale dostali jsme se do vedení a trpělivou hrou ho udrželi. Každopádně v naší situaci je pro nás důležitější vítězství než to, jakým způsobem jsme ho dosáhli,“ prohlásil kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

PORUBA – TŘEBÍČ 1:3

Diváci viděli od úvodních minut atraktivní útočný hokej. O něco aktivnější byli domácí, jenže díky dobré obraně Třebíče se nemohli prosadit. Co nešlo na jedné straně, šlo na druhé. Ve 12. minutě protlačil puk za Ilášova záda Sojčík a poslal hosty do vedení.

Ve druhém dějství porubští hráči ostřelovali soupeřovu branku, kýženého vyrovnání se ovšem dočkali až ve 34. minutě. To ve vlastním oslabení ujel Kolařík a nekompromisně skóroval.

Dvě vteřiny před koncem třetiny se však Třebíč prosadila podruhé – díky trefě Přibyla. Třetí gól, tentokrát z hole Obdržálka, pak pohřbil veškeré naděje domácích na vítězství.

„Naše produktivita byla žalostná. Od druhé třetiny jsme je tlačili, jenže Třebíč dobře bránila. Hodně nás srazila druhá branka. Hráli jsme dobře, ale dali jsme jen jeden gól, a na ten se doma nedá vyhrávat,“ konstatoval jediný střelec Poruby Jan Kolařík.

Branky a nahrávky: 34. Kolařík – 12. Sojčík (Otčenáš), 40. Přibyl (Čech), 50. Obdržálek (Zahradník). Rozhodčí: Šír – Poruba, Venkgřín. Vyloučení: 5:10, navíc Staněk (Třebíč) 10 minut. Bez využití.V oslabení: 1:1. Diváci: 450. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Poruba: Iláš – Ovšák, Buček, Brincko, Suchý, Holík, Palík, J. Tesařík, Vajda – Zdeněk, Najdek, Kolařík – Gelačák, Hubáček, Rehuš – I. Mocek, Holuša, Červenka – Janečka, Urban, Niec. Třebíč: Míča – Hrbáček, Sláma, Sedláček, Kaláb, Flamík, Havran, Koktan, Bulička – Čech, Zahradník, Obdržálek – Staněk, Nahodil, Vrba – Přibyl, Otčenáš, Sojčík – V. Burian, Kundela, J. Burian.