Nejen že získaly všechny body, své soupeře ale dokonale střelecky zdevastovaly.

ŽĎÁR N. S. – DĚČÍN 12:3

Návrat odchovance Martina Lojka, který ještě před sedmi lety hrál za Floridu Panthers NHL, vyšel se vším všudy. Domácí na předposlední Děčín vlétli a po osmi minutách vedli 3:0.

Děčínští sice snížili, ale blesková odpověď Kunstmüllera a gól Tomáše Střechy při vlastním oslabení definitivně zlomily odpor soupeře. Ten si nakonec odvezl z Bouchalek tucet branek. „Na první zápas to nebylo špatné. Hlavně že jsme vyhráli a dotáhli ho do úspěšného konce," pochvaloval si bek Martin Lojek, který zvyšoval od modré čáry svým premiérovým gólem na 6:1.
Branky a nahrávky: 3. Štěpánek (Kaňka, Beneš), 7. Gregar (T. Střecha), 8. Štěpánek (Kunstmüller, Beneš), 17. Kunstmüller (Štěpánek, Kaňka), 22. T. Střecha, 31. Lojek (Krupka, Kaňka), 32. T. Střecha, 38. D. Vítek (Hron), 39. Kaňka (Štěpánek, Staněk), 41. Štěpánek (Kaňka), 49. Pleva (Gregar), 54. Štěpánek – 16. Faigl (Buďa), 37. Kaltenböck (Faigl, Oliverius), 46. Volráb (Sýkora, Hašek). Rozhodčí: Sýkora – Urubčík, Potůček. Vyloučení: 5:6. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 711. Třetiny: 4:1, 5:1, 3:1. Žďár nad Sázavou: Blažíček – Beneš, Staněk, Pleva, Lojek, Smejkal, M. Vítek – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Bureš, Gregar, Krupka, D. Vítek, Hron, Střecha, Pazourek.

PELHŘIMOV – J. HRADEC 10:5

Výhra Pelhřimova nad outsiderem se nerodila lehce. Lední medvědi přitom dobře začali. Po nahození Votápka doklepl puk do sítě Martin Hadrava, pak zakončil pohlednou kombinaci Bezděk a na 3:0 zvýšil individuální akcí Baldwin. To všechno domácí stihli za jedenáct minut.
Pak ale přišly jejich zlé chvíle. Ještě do konce třetiny dvakrát skóroval Voříšek, jenž zkompletoval hattrick ve 24. minutě. Domácí v tu chvíli šlapali vodu a Šafář střelou o tyč dokonal obrat na 3:4.

Domácím ale zafungovala spolupráce v nově vytvořeném útoku, střelecky disponovaný Martin Hadrava ještě do konce třetiny posunul skóre na 5:4. V poslední dvacetiminutovce hosté zcela odpadli a brankář Švihálek jen lovil puky ze své sítě. Postupně se střelecky prosadili Kopic, Martin Hadrava, dvakrát Bezděk a F. Kasalý.

Teprve po zakulacení na desítku domácí trochu vypadli z role, Fencl využil nejistého zákroku Černého a upravil na konečných 10:5. „Získali jsme tři body, které jsou pro nás nesmírně důležité. Do jisté míry to byla povinnost. Mezi pozitiva bych zařadil prvních deset minut úvodní třetiny a pak také třetí třetinu. Ve druhé jsme si to zbytečně zkomplikovali, v této části nás Vajgar přehrával, ale nakonec jsme to zvládli," zhodnotil duel trenér Pelhřimova Aleš Kučera.
Branky a nahrávky: 8. Martin Hadrava (Votápek, Jelínek), 8. Bezděk (Kopic), 11. Baldwin, 29. Martin Hadrava (Votápek), 32. Martin Hadrava (Votápek, D. Kasalý), 42. Kopic (Vylíčil), 43. Martin Hadrava (F. Kasalý, Votápek), 47. Bezděk (Kopic, Vylíčil), 48. Bezděk (Kopic), 52. F. Kasalý (Martin Hadrava, Votápek) – 11. Voříšek (Brabec, Jon), 15. Voříšek (Kadlec, Drda), 24. Voříšek (Brabec, Popelka), 28. Šafář (Záhora, Tržil), 55. Fencl (Lazorišák, Kadlec). Rozhodčí: S. Mertl – Oudes, Horažďovský. Vyloučení: 4:5, navíc D. Kasalý (Pelhřimov) 10 minut. Bez využití. Diváci: 370. Třetiny: 3:2, 2:2, 5:1. Pelhřimov: Černý – Kubát, Kůrka, D. Kasalý, Jelínek, Wasserbauer, Kopic, Martin Hadrava, Bezděk, Vylíčil, Votápek, F. Kasalý, Vysloužil, Baldwin, Bonnel, Siřiště, Beneš.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Písek – Řisuty 3:2, Vrchlabí – Nymburk 1:4, Sokolov – Bílina 4:5 sn, Jablonec nad Nisou – Klatovy 4:3, Kobra Praha – Tábor 5:4, Trutnov – Kolín 2:4.

Utkání Klášterec nad Ohří – HAVLÍČKŮV BROD (2:3) bylo předehráno.

M. BUDĚJOVICE – BŘECLAV 9:4

„Musíme zachytit začátek utkání," uvedl trenér Žihadel Jiří Rech po hodnocení minulého utkání v Kopřivnici při dotazu Deníku na nadcházející utkání s Břeclaví. To pochopitelně nemohl tušit, že jeho svěřenci budou v čase 5:20 prohrávat 0:3… „Ty branky jsme dostali v podstatě z ničeho," uvedl po utkání Rech.

Ten si samozřejmě za tohoto stavu vzal oddechový čas, tým se uklidnil a už do první přestávky bylo vyrovnáno. „Od toho okamžiku jsme už byli lepší než soupeř," těšilo trenéra.

Budějovičtí navíc kromě herní pohody chytili i střeleckou slinu a nakonec utkání dohráli v exhibičním tempu. Znovu tak potvrdili, že mají v předvánočním období vynikající produktivitu. V posledních dvou zápasech vždy vstřelili soupeři devět branek, ve čtyřech zápasech jich vsítili rovných třicet.
Branky a nahrávky: 10. Havel (Trojan, Matějka), 16. Havel (Šťáva), 17. Paták (Pěška, Sobotka), 24. Pěška (Paták), 31. Peroutka (Matějka, Havel), 41. Peroutka (Šťáva, Matějka), 50. Pěška (Sechovec), 52. Trojan (Havel), 61. Randa (Pěška, Rytnauer) – 4. Školoud (Běhal), 6. Ivan (Červenka, Vachutka), 7. Uhlík (Nováček, Školoud), 33. Uhlík (Nováček). Rozhodčí: Pokorný – Musil, Lainka. Vyloučení: 3:5. Využití: 4:1. Diváci: 420. Třetiny: 3:3, 3:1, 3:0. M. Budějovice: Šťastný (6. Máj) – Peroutka, Šťáva, Randa, Fejt, Sechovec, Pelikán, Sobotka – Rytnauer, Matějka, Pěška, Havel, Paták, Mikeš, Trojan, Horký, Juráň, Lander, Lupač.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Hodonín – Frýdek-Místek 1:5, Nový Jičín – Valašské Meziříčí 3:2, Opava – Kopřivnice 4:2, Technika Brno – Karviná 3:0, Vsetín – Poruba 6:3.