TŘEBÍČ - MOST 1:5

Hosté dávali zvýšenou motivaci najevo a přestože Horáckou Slavii nijak výrazně u jejího brankovišti nepřitlačili, stačilo to k pohodlnému dvoubrankovému náskoku.

Skóre otevřel přesnou střelou Doležal. Další mostecký gól přišel po zmatcích před vlastní brankou. Vyhozený puk se dostal k ujíždějícímu Řehořovi a ten neměl s překonáním Vejmelky problém. O necelou minutu později se však domácím podařilo snížit. Nejlepší domácí hráč Kristl, který jako jediný do té doby vykazoval před mosteckou brankou nějakou aktivitu, zakončil sólo přes téměř celé kluziště přesnou trefou.

Horácká Slavia na začátku druhé třetiny zabrala, velkou šanci měl v přesilovce Petelin, ovšem nedal, hosté se dostali ze sevření a ve vlastním oslabení díky Doležalovi opět zvýšili náskok o dvě branky.

Rozhodujícím momentem se pak stala poslední vteřina druhého dějství. V ní vedení hostů navýšil Havlíček a bylo prakticky po zápasu.

To ostatně potvrdil samotný průběh třetí třetiny. Tu si Mostečtí zkušeně pohlídali a domácí téměř k ničemu nepustili. Naopak sami popáté udeřili. Po nedůrazu domácí obrany se k puku dostal Rod a dal výsledku konečnou podobu. „Opět jsme dali příležitost mladým, snažili jsme se utkání odehrát se ctí. Most ovšem zaslouženě vyhrál a slaví záchranu," konstatoval kouč Horácké Slavie Jiří Mička a dodal: „Jsme rádi, že sezona skončila tak, jak skončila.

Na mostecké straně pochopitelně panovala spokojenost. „Důležitý zápas jsme pochopitelně hráli už proti Šumperku. Naštěstí se nám to podařilo potvrdit i tady. Celkově bylo play-out hodně psychicky náročné," oddychl si hostující kouč Josef Beránek.

Branky a nahrávky: 16. Kristl (Přibyl) - 9. Doležal (Alinč, Tauš), 15. Řehoř (Hora), 23. Doležal (Černý, Alinč), 40. Havlíček (Řehoř, Charousek), 57. Rod (Hanzl). Rozhodčí: Schmejkal - Kreuzer, Křivohlavý. Vyloučení: 2:2, navíc Švec (Třebíč) 10 min. Využití: bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 720. Třetiny: 1:2, 0:2, 0:1. Třebíč: Vejmelka - Podlipnik, Čejka, Bartoň, Šaur, Přibyl, Schejbal, Hort - Kristl, Juráň, Čech - Psota, Polodna, Švec - Horký, Dolníček, Petelin - Všetečka, Matov, Kajnar - Baldwin.

Play out: Šumperk - Benátky n. J. 7:2.