Mladíci se rozloučili porážkou v Chrudimi

Chrudim – Nakonec posledním zápasem soutěžního ročníku se pro hokejisty Horácké Slavie stal duel na ledě B-týmu Pardubic. Třebíčští mladíci mají totiž domácí utkání závěrečného kola nastavbové části Ligy mladšího dorostu s Jihlavou B předehrané.

14.3.2016

Mladší dorostenci Horácké Slavie (v bílém) po deseti zápasech vyšli bodově naprázdno. Třebíčští mladíci navíc přišli o konečné prvenství v nadstavbové skupině E.Foto: Jiří Mokrý

V devátém kole skupiny E se tak družstvo z Vysočiny představilo v Chrudimi, kde i zakončlo sezonu. „Když už jsme desetkrát po sobě bodovali, tak bychom rádi odehráli dobře i to poslední utkání a se sezonou se rozloučit vítězně," řekl po předchozím vítězném zápase nad Jihlavou trenér Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Úvodní dějství samotného střetnutí měli více ze hry hosté, jenže jejich šance zůstaly nevyužity. Domácí Pardubice z minima vytěžily maximum. Po jednom brejku museli Třebíčští zatáhnout za záchranou brzdu a následné trestné střílení proměnil Rohlík – 1:0.

„Na to v jaké sestavě jsme přijeli a domácí postavili jednu pětku z áčka, jsme dobře obehráli první třetinu. Měli jsme dobrý pohyb a víc šancí. Bohužel soupeř nás jednou brejkl a dal gól z trestného střílení," komentoval po zápase třebíčský kouč.
Po změně stran se hrála vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách. Úspěšnější byli opět domácí, kteří tak vedení zvýšili a do třetí části si odnesli dvoubrankový náskok.

„Ve druhé třetině jsme byli lepší chvíli my a chvíli domácí. Na šance jsme vyhráli, ale neproměnili ani jednu. Domácí naopak z toho mála, co měli, dali branku," posteskl si trenér Horácké Slavie.

Jeho svěřenci vytěžili ze závěrečného náporu jen kontaktní branku Trnky, ale Pardubice vítězství pojistily při závěrečné power-play. „Třetí třetinu se hrálo a nahoru a dolů. Posledních deset minut to byla z naší strany křeč. Minutu před koncem jsme dali branku, ale štěstí nám moc nepřálo a dostali jsme gól do prázdné brány. Zápas to ale byl slušný a taková utkání mohou hráče jen posouvat dál," uzavřel hodnocení Barvíř.

PARDUBICE B – TŘEBÍČ 3:1
Branky a nahrávky: 13. Rohlík (TS), 31. Kostka, 60. Obr - 59. P. Trnka (Vlk). Rozhodčí: Budínský – Souček, Málek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 38. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. Třebíč: Kružík – P. Trnka, Hromádka, Michal Růžička, Šaroun, Pacalová, Kotačka, Pacal, Marek, Němec, Malenovský, Svoboda, Vlk, Pachl, Sýkora, Škrdlová.

14.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Mladíci nestačili na Duklu

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Pelhřimov, Humpolec – Okresní soud v Pelhřimově poslal ve středu do vazby jednapadesátiletého Ukrajince obviněného z vraždy jeho o šest let mladšího krajana. Krvavý incident se odehrálv pondělí brzy ráno v Pražské ulici na ubytovně v Humpolci. „Vazba byla na obviněného uvalena, protože hrozí, že by se vyhýbal trestnímu řízení a mohl by ovlivňovat případné svědky,“ zdůvodnil rozhodnutí pelhřimovský soudce Jiří Zach.

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.