Mladíci dolpatili na nedisciplinovanost a z Písku se vrací s prázdnou

Písek – Škoda. Mladší dorostenci Horácké Slavie prohráli na úvod ligové sezony v Písku. Třebíčští hokejisté zavítali na led Jihočechů v silném složení. „Do Písku jsme jeli v nejsilnější sestavě, včetně Marka, Vlka a Průši, kteří byli v létě posunuti do staršího dorostu. Měli jsme tři kompletní pětky," podotýká trenér Třebíče Štěpán Oberreiter.

14.9.2016

Ilustrační foto.Foto: Jiří Mokrý

Samotné utkání nabídlo vyrovnaný hokej a v úvodním dějství padlo po jedné brance na každé straně. Nejdříve otevřeli skóre domácí. Hosté srovnali těsně před pauzou Vlkovou střelou od modré. „Zápas byl od začátku naprosto vyrovnaný. První třetina byla opatrnější," řekl hostující kouč.

Obraz hry v prostřední dvacetiminutovce nezměnil a znovu šli jako první do vedení Písečtí. Netrvalo dlouho a s odpovědí přispěchal třebíčský Mojdl, který se trefil mezi betony brankáře. „Ve druhé části jsme nedali několik šancí, a proto stejně jako ta první skončila 1:1," krčil rameny Oberreiter.

Závěrečná perioda byla poznamenána častým vylučováním a šarvátkami. Pevnější nervy měli hostitelé, kteří dvěma góly v rozmezí jedné minuty rozhodli. „Třetí třetina se odvíjela v podobném duchu, ale my jsme díky nedisciplinovanosti tří klíčových hráčů postavili soupeře na nohy. Soupeř nám dal dva slepené góly. Někteří naši jedinci neudrželi nervy na uzdě a v jednu chvíli se všichni tři potkali na trestné lavici. Díky tomu jsme ztratili vyrovnaný zápas," mrzelo třebíčského lodivoda.

Oberreiter kritikou nešetřil. „Jestliže odbojujeme dvě třetiny a pak prohrajeme díky nedisciplinovanosti jedinců, tak to je na pováženou. Ti hráči by měli být rozdíloví a zápasy rozhodovat," kroutil hlavou kormidelník Horácké Slavie.

PÍSEK – TŘEBÍČ 4:2
Branky a nahrávky: 7. Januška (Šuhaj), 31. Vokoun, 48. Januška (Brož, Kroupa), 48. Andrle (Smola, Januška) – 19. Vlk (Spilka, Průša), 35. Mojdl (Průša). Rozhodčí: Čáp – Streďák, Košatka. Vyloučení: 12:10, navíc Vlk (Třebíč) 5 minut + do konce. Využití: 0:1. Diváci: 84. Třetiny 1:1, 1:1, 2:0. Třebíč: Dobrovolný (Drapač) – Dvořák, Vlk, Marek, Škrdlová, Němec, Koňařík, Patočka, Doležal, Mojdl, Průša, Spilka, Kotačka, D. Svoboda, A. Svoboda, Vedral, Bartoš, Makovička, Šaroun, Růžička.

14.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Zápas 3. kola MOL Cup Jihlava – Sokolov.
3

Pohárová povinnost splněna: Jihlava jde dál přes druholigový Sokolov

Kraj opět vypisuje dotace na kotle. Bez nutnosti zateplování

Druholigové atletky Spartaku skončily na pátém místě

Vlašim, Třebíč - Nebývalé množství účastníků měla letošní sezona ženské atletiky. Třebíčská děvčata zasáhla do druholigových bojů bez svých špiček Veroniky Janíčkové a Renaty Procházkové, které byly na rok „zapůjčeny“ brněnskému Olympu, jemuž pomohly ke druhému místu ve finále extraligy.

Neumanová zachránila Okříškám bod

Okříšky – Od inkasovaného gólu byly lepší, ale nakonec se musely spokojit jen s bodem. Fotbalistky Okříšek ve druhém kole ženské divize C remizovaly na domácím hřišti s Tasovicemi.

OBRAZEM: Ředitelka zoo přinesla do muzea pásovce

Třebíč – Zajímavého hosta měli v úterý v Muzeu Vysočiny Třebíč. V podvečer tam odstartoval podzimní cyklus přednášek. Prvním tématem byla jihlavská zoologická zahrada, která letos slaví šedesát let.