Mejzlík: Celý tým podal velmi dobrý výkon

Žďár nad Sázavou, Písek – Dvě venkovní vítězství si připsali hokejoví junioři Horácké Slavie. Třebíčští mladíci nejdříve zvládli derby Vysočiny na ledě žďárských Plamenů, kam zavítali v rámci 28. kola ligové skupiny Střed. Svěřenci Romana Mejzlíka poté zvládli i duel v Písku. „Po delší době jsme mohli zase hrát na tři útoky a pět obránců. Aktivní hra se nám vyplatila a celý tým podal velmi dobrý výkon," řekl po vítězství na jihu Čech třebíčský kouč.

23.1.2017

Stejně jako v Třebíči lovil častěji puk ze své sítě žďárský brankář v krajském derby i na domácím ledě. Horácká Slavia mu nasázela sedm gólů.Foto: Jiří Mokrý

ŽĎÁR N. S. – TŘEBÍČ 4:7
Hosté odstartovali krajské derby famózně. Brzy otevřel skóre Matov a na další čtyři přesné zásahy jeho týmu odpověděli domácí do první přestávky pouze jednou. „První třetina, ve které jsme dokázali skórovat pětkrát, byla z naší strany dobrá. A jak se později ukázalo, bylo to i pro celý zápas rozhodující," má jasno trenér Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Po změně stran branka nepadla. „Ve druhé jsme se nedokázali z mnoha šancí trefit ani jednou a dali tím soupeři šanci ještě s výsledkem něco udělat," komentuje třebíčský kouč. Plameny v posledním dějství nejprve dvěma góly snížily a vrátily se tak do zápasu.

Třebíčští ale našli odpověď, a tak šlo jen o korekci výsledku. Poslední slovo však měli Horáci, když gólový účet zápasu uzavřel střelec úvodní branky Matov. „Žďár ve třetí části využil naši nedůslednosti a náskok snížil. Naštěstí jsme se dokázali prosadit i my a dramatický závěr nepřipustili. Dvě třetiny byly dobré, ale poslední nám hrubě nevyšla," hodnotí Mejzlík.
Branky a nahrávky: 13. Kašpar (Hejtmánek), 43. Březina (Rozmarín), 52. Nečas, 54. Nečas (Koudelka) – 3. Matov (Urban, Erat), 12. Caha (Tůma, Nejedlý), 16. Urban (Všetečka, Pokorný), 17. Wasserbauer, 17. Michálek (Pokorný, Caha), 53. Nejedlý (Kajnar), 56. Matov (Urban, Hort). Rozhodčí: Suchý – Polák, Klouda. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 62. Třetiny: 1:5, 0:0, 3:2. Třebíč: Šoustal – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Michálek, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Matov, Kajnar, Erat, Tůma, Caha, Nejedlý.

PÍSEK – TŘEBÍČ 2:4
Mladíci Horácké Slavie nastoupili i ke druhému venkovnímu zápasu v silném složení, chyběl pouze Nejedlý. „Po delší době jsme mohli zase hrát na tři útoky a pět obránců. Aktivní hra se nám vyplatila a celý tým podal velmi dobrý výkon," těšilo třebíčského kouče Romana Mejzlíka.

Úvodní dějství sice branku nepřineslo, ale zato byl k vidění atraktivní hokej z obou stran. „Chytli jsme začátek a odehráli velice dobré utkání, které mělo po celou dobu velmi dobré tempo. V první třetině bylo hodně střel na obou stranách, ale gól nepadl," komentoval hostující lodivod.

Třebíč po obrátce poslal do vedení Burian. „Ve druhé třetině jsme byli aktivnější i lepší, ale ze spousty šancí proměnili pouze jednu," hlásí Mejzlík. Největší drama nabídlo až závěrečné dějství. „Ve třetí třetině jsme dostali dva nešťastné góly a domácí se ujali vedení. My jsme ale pořád hráli aktivně a díky tomu se to otočilo na naší stranu," oddychl si třebíčský kormidelník.

Jeho svěřenci totiž v poslední pětiminutovce strhli vítězství na svou stranu. „V závěru jsme dali dvě rychlé branky a vítězství pečetili gólem do prázdné brány. Spokojenost, až na pár chyb, které tu vždycky budou, jsme hráli dobře," uzavřel hodnocení šéf třebíčské střídačky.
Branky a nahrávky: 47. Kozák (Rod), 51. Volf (Torba) – 28. Burian (Erat), 57. Matov (Urban, Všetečka), 58. Hort (Urban), 59. Urban (Hort). Rozhodčí: Sýkora – Šperl, Jílek. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváky: 56. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:3. Třebíč: Šoustal – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Michálek, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Matov, Kajnar, Erat, Tůma, Caha.

23.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.