Litoměřice nás nepřekvapily, ale my to nezvládli

Litoměřice, Třebíč - Marek Loskot. Toto jméno bude ještě asi hodně dlouho znít v uších hráčům Horácké Slavie Třebíč. Protože právě tento litoměřický forvard jim ve středečním zápase nasázel čtyři góly z osmi, navíc čistý hattrick vstřelil v rozmezí pěti minut v závěru první třetiny, čímž litoměřický Stadion nasměroval k vysoké výhře 8:2.

16.12.2011 1

Hokej Litoměřice - TřebíčFoto: Foto: Deník/Karel Pech

„Soupeř hrál velice dobře a já mu musím pogratulovat,“ uvedl po zápase smířlivě asistent třebíčského trenéra Radek Novák. „Litoměřice nás ničím nepřekavpily, ale v tomto utkání někteří naši hráči situaci na ledě nezvládli a domácí toho využili,“ pokrčil rameny jeden z třebíčských koučů.

Za rozhodující okamžik zápasu se dá označit právě zmiňovaný hattrick Loskota. Ten mezi 14. a 19. minutou zařídil skóre 4:1 pro Litoměřice po první třetině a hostující Horáci už na to nedokázali reagovat. „Ve druhé části jsme měli dobré pasáže, nastřelili jsme dokonce asi i tři tyčky a měli jsme brankové příležitosti, bohužel domácí byli důslednější, proto zaslouženě vyhráli,“ nechal se slyšet Novák.

Horáci se o zápase ještě pobaví

Stadion v utkání vládl a postupem času se dostal až do trháku na 7:1, poté sice kosmeticky Třebíč snížila, ale poslední slovo měl hrdina utkání Loskot, který upravil na konečných 8:2. „Chyby pramenily z toho, že někdo z hráčů cosi vymýšlel, co do hry nepatří. No a když pak dostáváte takovou sprchu, nestačíte se soupeřem ani bruslit,“ poznamenal jeden z trenérů Horácké Slavie.

Před dalším důležitým zápsem, v sobotu jedou Horáci do Šumperka, v kabině Horáků chystají důsledný rozbor středečního debaklu. „Určitě se ještě s hráči o tomto nepovedeném zápase pobavíme. Musíme z toho vyvodit poučení, protože takhle se hrát nemůže. Příště bychom měli rozhodně hrát jinak,“ uzavírá Novák.

Autor: Jan Hammer

16.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.