Junioři zvládli souboj o třetí místo

Třebíč - Zvládli to. Hokejoví junioři Horácké Slavie hostili ve 12. ligovém kole nadstavbové části Přerov. Třebíčští vybojovali důležité tři body a vystřídali tak svého soupeře na třetím místě v tabulce skupiny B.

26.1.2015

Třebíčští junioři (v bílém) se na výhru proti Přerovu nadřeli. Po bezbrankové první třetině rozhodla o osudu zápasu Horácká Slavia v prostřední části, kterou vyhrála 4:1. „Zápas byl vyrovnaný,“ ví kouč Roman Mejzlík.Foto: Jiří Mokrý

Vítězství nad Zubry se ale nerodilo lehce. „Bylo to velice těžké utkání se soupeřem, který má dobrý pohyb, a to nám dělá problémy," vysvětluje domácí trenér Roman Mejzlík.

Úvodní dějství nabídlo bojovný hokej se šancemi na obou stranách, ale bez gólového efektu.

„V první třetině jsme měli dvakrát puk před prázdnou bránou, ale nepodařilo se nám jej dopravit do sítě. Přerov měl také pár příležitostí, ale podržel nás brankář (David Svoboda - pozn. aut.)," pochválil svého gólmana třebíčský lodivod.

V prostřední části se jeho tým dostal dvěma slepenými góly Marcela Juráně do vedení. „Ve druhé třetině jsme zjednodušili hru, začali trošku víc střílet a tečovat puky, které se k nám odrážely častěji," komentuje třebíčský kormidelník.

Domácí útočník Juráň ve 36. minutě pláchl soupeři ve vlastním oslabení a dokonal hattrick. „Využili jsme chybu, kterou udělal soupeř při přesilovce a dali z toho gól," těšilo šéfa třebíčské střídačky.

Hosté se dostali ke slovu vzápětí, když po parádní akci v téže přesilovce otřel svojí střelu o tyč Svobodovy branky Zavřel a snížil. Horákům vrátil tříbrankové vedení těsně před druhou sirénou Mašek 4:1.

„Celkově jsme se ve druhé části prosadili střelecky čtyřikrát a to bylo pro vývoj utkání rozhodující," má jasno trenér Horácké Slavie.

Závěrečná dvacetiminutovka už na branky tak bohatá nebyla. Hrála se vyrovnaná partie, kde hostitelé drželi dvoubrankový náskok a soupeř se naopak snažil nepříznivý vývoj zvrátit.

Zkraje třetí třetiny vrátil Zubry do zápasu svým druhým gólem v utkání Zavřel. Domácí kontrovali Salákovým gólem do prázdné brány při závěrečné power-play Přerova. „Zápas byl vyrovnaný a napínavý až do konce. Jsem rád, že jsme získali tři body," uzavřel hodnocení Mejzlík.

TŘEBÍČ - PŘEROV 5:2

Branky a nahrávky: 28. Juráň (Hort), 29. Juráň (Hodek, Salák), 36. Juráň, 40. Mašek (Salák, Hort), 60. Salák (Juráň) 36. Zavřel (Helešic, Müller), 43. Zavřel (Helešic, Müller). Rozhodčí: Kopeček Polák, Rampír. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Třetiny: 0:0, 4:1, 1:1.

Horácká Slavia Třebíč: Svoboda - Matov, Roupec, Juráň, Hodek, Abrahám, Pelikán, Šimka, Jaroslav Tůma, Všetečka, Urban, Wasserbauer, Maštera, Hort, Jakub Tůma, Salák, Mašek.

Ostatní výsledky 12. kola Ligy juniorů skupiny B: Hradec Králové - Havířov 3:2, Poruba - Vsetín 8:3.

26.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.