OPAVA - TŘEBÍČ 4:5

Úvod duelu patřil Slezanu, který už v 8. minutě ujal vedení, hosté ale stihli vyrovnat ještě do konce první třetiny Tomášem Vondráčkem. Na začátku té druhé převážil misky vah na stranu Třebíče svou druhou brankou Tomáš Vondráček, jenže netrvalo dlouho a bylo srovnáno podruhé.

Necelou minutu nato však přispěchali hosté s bleskovou odpovědí Patáka. Pak ale začal koncert Opavy. V posledních okamžicích druhé části srovnal Džemla a v úvodu třetího dějství skóre otočil Jelen 4:3. Hostující Tomáš Vondráček se však s tímto stavem nehodlal smířit, dvěma góly strhl vítězství na stranu Třebíče, a korunoval tak svůj perfektní výkon.

„Šlo o vyrovnané utkání, které rozhodla jediná chyba obránce v poslední třetině, kdy udělal hrubku a nezbylo mu, než faulovat. Rozhodčí pak odpískal trestné střílení, hosté jej proměnili a vyhráli. Dvakrát jsme sice vedli, ale v obou případech jsme o své vedení lacino přišli,“ uvedl asistent trenéra Petr Beránek.

„Před zápasem v Havířově jsme byli třetím nejhůře střílejícím mužstvem, ale potom se nám začalo dařit a dali jsme ve dvou zápasech deset gólů,“ vystihl třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Březina), 25. Spusta, 39. Džemla (Otipka, Trčka), 44. Jelen (Gulda) 16. T. Vondráček (Paták), 23. T. Vondráček (Vysloužil), 26. Paták (T. Vondráček), 48. T. Vondráček (Paták), 58. T. Vondráček. Rozhodčí: Šutara Čaja, Konvička. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 40. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Máj Peroutka, Vyhalík, Tvarůžek, Pálka, Pelikán Paták, Vysloužil, T. Vondráček, P. Vondráček, Vlašín, Bednář, Roupec, Donutil, Weiss.

TŘEBÍČ - ROŽNOV 7:4

Třebíčští pokračovali ve zlepšené střelbě z posledních zápasů. Skóre sice otevřeli hosté už po 11 vteřinách, ale odpověď dorostence Juráně na sebe nenechala dlouho čekat. Ještě do první sirény otočil výsledek další hráč ze staršího dorostu Roupec 2:1.

„Byl to pro nás nelehký zápas, my na tyhle soupeře typu FrýdekMístek, nebo Rožnov moc neumíme,“ říká trenér Třebíče Roman Mejzlík.

Rožnov ve 26. minutě vyrovnal a v polovině utkání strhl vedení na svou stranu. Horácká Slavia vyrovnala vzápětí, kdy se trefil již třetí dorostenec Bednář. Ještě do druhé přestávky strhl vedení na stranu domácích svým druhým gólem v utkání Roupec, který zkraje závěrečného dějství zkompletoval hattrick.

Hosté ještě jednou zazlobili, když ve 47. minutě srovnali na 4:4, ale to bylo z jejich strany vše. Horáci přidali ještě dvě branky Tomášem Vondráčkem a výsledku dal konečnou podobu v samotném závěru Petr Vondráček.

„Myslím, že jsme k tomu utkání přistoupili docela dobře, trošku nás srazil ten rychlý první gól soupeře. Měli jsme docela dobrý pohyb, hráli jsme se záměrem odehrát zápas na čtyři útoky a tři obrany a v polovině utkání prostřídat brankáře. To všechno jsme splnili a výhra je k tomu velice dobrý bonus,“ uzavřel hodnocení Mejzlík.

Branky a nahrávky: 3. Juráň (Bednář), 18. Roupec (Juráň), 31. Bednář (Juráň), 39. roupec (Juráň), 44. Roupec (Juráň), 50. T. Vondráček (Belatka, Vejmelka), 60. P. Vondráček 1. Babiš (Matyšák, Vyvijal), 26. Slovák (Skopal), 30. Slovák (Skopal), 47. Křenek (Skopal). Rozhodčí: Kopeček Klouda, Rampír. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 72. Třetiny: 2:1, 2.2, 3:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Máj (31. Vejmelka) Peroutka, Vyhnalík, Tavrůžek, Belatka, Pelikán, Pálka, Paták, Vysloužil, Vlašín, Vondráček P., Marek, Vondráček T., Donutil, Horký, Weiss, Juráň, Roupec, Bednář.