Junioři se udrželi na třetí příčce v tabulce nadstavbové skupiny B

Vsetín – Znovu rozhodly samostatné nájezdy. Stejně doma před vánoční pauzou prohráli hokejisté Horácké Slavie vzájemný zápas se Vsetínem. V rámci 13. kola nadstavbové části juniorské ligy se třebíčští mladíci podruhé představili na ledě Valachů, kde však v prvním měření sil vyhráli přestřelku poměrem 8:5 na začátku nadstavbové fáze sezony.

27.1.2015

Pouze v prvním měření sil v nadstavbové části juniorské ligy vyhrála Horácká Slavia (v bílém) gólovou přestřelku ve Vsetíně. V dalších dvou vzájemných zápasech, ale vyhráli na nájezdy Valaši, před Vánoci v Třebíči (na snímku) a v neděli doma.Foto: Jiří Mokrý

Tentokrát ale všechno bylo jinak a branky se více jak stovka diváků v úvodní ani prostřední části nedočkala.

„Chtěli jsme hrát dobře od zadu. To se nám dařilo, i když jsme v první třetině měli štěstí. Soupeř dvakrát trefil tyč a podržel nás brankář, který chytil trestné střílení," pochválil gólmana Davida Svobodu třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci se zdatnějšímu soupeři po většinu času bránili a byla to nakonec Třebíč, kdo otevřel skóre.
O úvodní branku zápasu se postaral ve 47. minutě Abrahám. Vsetín ale vyrovnal těsně před koncem.

„Domácí měli navrch a byli lepší. Utkání ale bylo o prvním gólu, který se nám podařilo dát až ve třetí třetině, ale nezvládli jsme závěr zápasu. Byli jsme dvakrát vyloučení a domácí přesilovku pět na tři využili," posteskl si hostující lodivod.

Utkání poznamenala celá řada vyloučení. Horáci ale ani jednu z devíti přesilovek nevyužili a pak neubránili dvojnásobné oslabení. „Celkově bylo spousta vyloučených na obou stranách a moc se nehrálo ve standardním počtu. Přesilovky byly naší slabinou," podotýká trenér Horácké Slavie.

Ten ví, že samostatné nájezdy jsou už loterií, a proto mu nezbylo, než se spokojit s jednobodovým ziskem.

„Samostatný nájezd jsme neproměnili žádný a Vsetín se trefil jednou. Věděli jsme o síle soupeře, což se během utkání potvrdilo, a bod bereme, i když jsme sahali po třech," uzavřel hodnocení Mejzlík.

VSETÍN – TŘEBÍČ 2:1 sn
Branky a nahrávky: 57. Surý, rozhodující nájezd: Bumbál – 47. Abrahám (Všetečka, Pelikán). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Talentík. Vyloučení: 9:11, navíc Zvonek (VSE) 10 min. OT, Vaněk (VSE) a Hodek (TRE) 5 a do konce. Využití 1:0. Diváci 105. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1.
Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Matov, Roupec, Hodek, Abrahám, Pelikán, Šimka, Jaroslav Tůma, Všetečka, Urban, Wasserbauer, Maštera, Hort, Jakub Tůma, Salák, Mašek.

Ostatní výsledky 13. kola nadstavbové části juniorské ligy - skupiny B: Havířov – Poruba 6:4, Přerov - Hradec Králové 0:7.

Příští kolo - dnes, od 18.00: TŘEBÍČ - Hradec Králové. Pátek: Poruba - Přerov, Vsetín – Havířov.