OLOMOUC – TŘEBÍČ 2:3

Třebíčští sehráli velice povedené utkání a od úvodních minut měli více ze hry, kdy bránili střední pásmo a byli všude o krok napřed.
Ve druhé minutě prostřední části třebíčský Roman Kadela oslovil mezi kruhy najíždějícího Karla Kesnera, střelou pod víko otevřel skóre.
Hosté nadále pokračovali ve své hře a Hanáky do ničeho nepouštěli. V polovině utkání slávisté při přesilové hře zvýšili. Z bezprostřední blízkosti se prosadil Eduard Kadela.

„Dvě třetiny jsme hráli super. Soupeře jsme k ničemu nepustili. Docela jsme dost stříleli a mohlo těch gólů být i více. Dali jsme branku střelou přes hráče, a to nás nakoplo,“ pochvaluje si třebíčský kouč Karel Šefčík.

Ve 42. minutě Třebíčští využili početní převahy, když se ve skrumáži před brankovištěm zorientoval Kesner, který svým druhým gólem zvýšil.
Od této chvíle Olomoučtí převzali iniciativu na své hokejky. Nejprve ve 48. minutě snížili a minutu před závěrečnou sirénou zaznamenali kontaktní branku.

„Ve třetí třetině jsme se dostali do vedení tři nula. Pak jsme dostali v oslabení tří proti pěti gól, a to soupeře povzbudilo. Dal nám ještě jeden gól. Bylo to rychlé, ale nakonec to dobře dopadlo. Ubránili jsme jejich závěrečnou power play a tři body jsme si dovezli domů,“ hodnotí trenér Třebíče.

Branky a nahrávky: 22. Kesner (R. Kadela), 30. E. Kadela (R. Kadela), 42. Kesner (Vondráček, R. Kadela). Rozhodčí: Polák, Skoupý - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:2. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:1. Třebíč: Wolf - Mečiar, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Švaříček, Čtveráček, R. Kadela – Vítek, Kesner, Klíma - Vondráček, Krutiš, Dočekal - Bašnár, E. Kadela, Křenek - Němec, Jordan, Sochor.

TŘEBÍČ – ŠUMPERK 3:2 p

Utkání začalo ve vysokém tempu a už v šesté vteřině se po úvodním buly třebíčský Klíma zmocnil puku a štípavou střelou vyprášil lapačku hostujícímu gólmanovi.

Domácí útočník byl přitom faulován a z následující přesilovky otevřel skóre Roman Vondráček, jenž po Čtveráčkově střele od modré dorazil puk do odkryté části branky.

V sedmé minutě si zpoza branky vyjel domácí Dočekal a pokusil se zakončit. Ovšem hostující gólman byl pozorný.
V deváté minutě Třebíčané propadli ve středním pásmu a soupeř měl možnost samostatného úniku, ale nedal.
Ve 14. minutě Šumperští po nenápadné akci vyrovnali.

Po třech odehraných minutách druhé části se tým hostí ujal vedení, kdy na modré čáře zachytili vyhození domácích a následující střelou našli skulinku mezi Wolfovými betony.

V dlouhé přesilovce domácích si druhý útok vytvořil obrovský tlak, ale bez gólového efektu. Potom Klíma trefil tyč.

Třetí třetina se odehrávala ve znamení přesilovek. V jedné z nich v 52. minutě hostitelé zásluhou Martina Dočekala po Klímově přistrčení na zadní tyč vyrovnali.

Do konce třetí periody už gól nepadl a zápas dospěl do prodloužení.

V 62. minutě třebíčský útočník Jordan projel celým kluzištěm a střelou z mezikruží soupeřova brankáře donutil k excelentnímu zákroku.
Necelou půlminutu před koncem Třebíčští zásluhou Eduarda Kadely, jenž využil zmatku před brankou soupeře a dotlačil puk do branky, rozhodli o svém vítězství.

„Zápas byl hodně těžký. Trápili jsme se. Myslím si, že ve třetí třetině Šumperku taky došel dech a na našich klucích bylo vidět, že mají větší chuť a vůli dotáhnout zápas aspoň na bod. V prodloužení jsme věřili, že dáme gól,“ hodnotí třebíčský lodivod.

Branky a nahrávky: 2. Vondráček (Dočekal, Čtveráček), 52. Dočekal (Klíma), 65. E. Kadela (Švaříček, R.Kadela). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Rittich, Skopal. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 1:0. Třebíč: Wolf - Mečiar, Čtveráček, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Peroutka, Švaříček, R. Kadela – Vítek, Kesner, Klíma - Vondráček, Krutiš, Dočekal - E. Kadela, Jordan, Křenek – Němec, Dvořák, Sochor.