Jihlava vyhrála v Třebíči i podruhé

Třebíč - Přes tři hodiny. Tak dlouho se hrálo sobotní derby mezi Třebíčí a Jihlavou. Nedošlo však ani k nekonečné sérii nájezdů, dokonce ani k prodloužení. Stadion Horácké Slavie se totiž na více než čtyřicet minut zahalil do tmy, která znemožnila pokračování zápasu.

23.12.2013

Poslední souboj obou rivalů v tomto kalendářním roce vyhrála Jihlava.Foto: Deník/ Libor Plíhal

K výpadku proudu, který způsobil pokles napětí v síti způsobený námrazou, došlo pět minut před koncem třetí třetiny. Rozhodčí nejprve nechal hráče rozbruslovat na ledě, po deseti minutách je ale poslal do kabin.

Pokusy o rozsvícení zimního stadionu pak pokračovaly další půlhodinu, nakonec se ale povedlo osvětlení zprovoznit tak, že se mohlo utkání dohrát. „Jestli si to dobře pamatuji, tak už tu jednou vypadl proud, když jsme hráli s Olomoucí. To ale nesvítilo vůbec nic a to bylo ještě horší," zavzpomínal na podobný zážitek třebíčský útočník Lukáš Nahodil.

Chyběla zarputilost a bojovnost

Ke kuriózní situaci ale došlo až za stavu 1:3 z pohledu domácích. Ti totiž prakticky po celý průběh zápasu tahali za kratší konec provazu. Přestože Jihlava nebyla v útočném pásmu o tolik aktivnější než Horácká Slavia, góly střílela Dukla. „V celém zápase nám chyběla větší zarputilost a bojovnost. Nevím proč, protože si myslím, že hráči se vydali ze všech sil," všiml si kouč domácích Kamil Pokorný.

To jeho trenérský kolega mohl být nadmíru spokojen. „Do utkání jsme vstoupili velice dobře. A to nejen proto, že jsme dali branku, ale i kvůli tomu, že jsme měli výborný pohyb. Vedení jsme si zasloužili," konstatoval Petr Vlk.

Na výsledku už nic nezměnil ani zmíněný výpadek proudu. Hosté si své vedení zkušeně pohlídali a dovedli utkání do vítězného konce. Na třebíčském ledě se tak letos radovali ze tří bodů už podruhé.

„Kromě jedné šance do prázdné brány tam nic velkého nebylo, takže si myslím, že jsme zbytek utkání odehráli po taktické stránce dobře a zaslouženě jsme vyhráli," prohlásil jihlavský stratég.

Pauza právě včas

Oba trenéři se pak na pozápasové tiskovce shodli, že vánoční přestávka přišla v pravý čas. Jejich mužstva totiž shodně trápila velká marodka a teď konečně bude čas doléčit všechny šrámy. „Snad se hráči dají trochu dohromady," prohlásil Vlk.

Ten pak přiblížil také program jeho týmu mezi svátky. „My jsme kluky na začátku týdne motivovali tím, že když udělají devět bodů, tak budou mít delší volno. Kluci si to uhráli, takže se nesejdeme už šestadvacátého večer, ale až sedmadvacátého ráno," vysvětlil.

Hodně podobné to bude i v táboře Horácké Slavie. „Sejdeme se šestadvacátého, poté tam bude blok dvoufázových tréninků. Budeme chtít nabrat znovu sílu, Silvestr bude volný a potom se už budeme připravovat na první novoroční zápas v Benátkách," uzavřel Pokorný.

TŘEBÍČ - JIHLAVA 1:3

Branky a nahrávky: 25. Mrázek (Wasserbauer, Raška) - 2. Štebih (Hubáček), 13. Hubáček (Důras), 37. Prokš (Zadražil, Čachotský). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Lukš, Novák. Vyloučení: 5:7, navíc Laš (Třebíč) 10 minut. Bez využití. Diváci: 3450. Třetiny: 0:2, 1:1, 0:0.

Třebíč: Falter - Dietz, Bilčík, Dlapa, Dujsík, Peroutka, Přibyl, Malena Laš, Nahodil, Vondráček - Křivohlávek, Mikeska, Čuřík - Čech, Kaut, Kadela - Wasserbauer, Raška, Mrázek.

Jihlava: Rittich - Dobrovolný, Kaláb, Zadražil, Podlipnik, Mocek, Jaroš, Čermák - Prokš, Zeman, Čachotský - Seman, Hubáček, Důras - Haluza, Velecký, Kuřítko - Vysloužil, Mikeš.

Autor: Josef Jakoubek

23.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.