JIHLAVA - TŘEBÍČ 4:2

Dukla zopakovala raketový start z minulého týdne: Hodek se do sítě Vrchlabí trefil už ve 20. vteřině, Staněk za ním tentokrát zaostal o pouhých deset sekund.

Na další jihlavský úspěch se čekalo necelé tři minuty. Bakus v početní převaze na Lva nevyzrál, ale Hodkova dorážka do odkryté branky už byla pohotová i přesná.

Horácká Slavia se však nehodlala vzdát a Sojčík po krásné kombinaci snížil. Jenže po chvíli už byla zase pevně v sedle Jihlava, když Bakus bekhendem překonal náhradníka Míču.

Mladičký gólman po chvíli zachránil Třebíč od další pohromy, když lapačkou efektně zlikvidoval střelu Dolníčka. Na druhé straně prověřil Řehoře pouze nebezpečný pokus Nahodila.

Šanci zvýšit svůj náskok dostala Dukla ve 27. minutě, ale se 108 vteřin dlouhou přesilovkou pěti proti třem naložila bídně. Změnu skóre nepřinesla ani další početní výhoda domácích, slibnou Hodkovu příležitost zmařil Míča.

Nečekané drama udělal ze zápasu třebíčský kapitán Zahradník, který využil špatné komunikace a nedůrazu hráčů Dukly ke snížení na 2:3. Vítězství Jihlavy však zpečetil v 54. minutě Hradecký.

Branky a nahrávky: 1. Staněk, 4. Hodek (Malena, Bakus), 8. Bakus (Hodek), 54. Hradecký - 7. Sojčík (Otčenáš, Nahodil), 47. Zahradník. Rozhodčí: Minář - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 2630. Třetiny: 3:1, 0:0, 1:1. Jihlava: Řehoř - P. Staněk, Malena, Musil, Ficenc, Kašpar, Štrach - Hodek, Bakus, Man - Mareš, Dolníček, Krupka - Suk, Hanzal, Hradecký - Rytnauer. Třebíč: Lev (4. Míča) - Sláma, Hrbáček, Kaláb, Sedláček, Havran, Flamík, Březina, Koktan - Obdržálek, Zahradník, Čech - A. Staněk, Nahodil, Přibyl - Sojčík, Otčenáš, Vrba - Ferebauer, Stejskal, V. Burian.