Třebíčští mladíci využili zápas k dobru, když ve středeční dohrávce 29. kola druhé nejvyšší soutěže doma vyprovodili Krkonoše sedmi góly a tím snížili náskok Písku.

„Myslím, že jsme sehráli v této kombinované sestavě dobré utkání, co se týče směrem dopředu. Šancí jsme měli dost," komentoval po vítězném zápase trenér Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci vyhráli první třetinu nejtěsnějším rozdílem zásluhou Tichého. Po změně stran domácí měli více ze hry, ale do několika náznaků šancí se dostal i soupeř. „Pár chyb, které jsme udělali v obraně, vyřešili gólmani," pochvaloval si třebíčský kouč.

Hostitelé za stavu 1:0 spálili několik šancí a pak přečkali oslabení, ve kterém mohl zvýšit Matov, ale v dobré pozici branku Krkonoš minul.
Ve 25. minutě však Strnad ukázkovou přihrávkou vybídl ke skórování Dvořáka a ten početní výhodu využil.

V době, kdy se už zápas přehoupl do své druhé poloviny, zvýšili Třebíčští zásluhou Šimky. A když ve 36. minutě zvýšil už na 3:0 Trnka, nebylo o vítězi pochyb. Hosté měli v závěru druhé třetiny ideální příležitost se vrátit do utkání, ale víc jak minutu a půl dlouhou přesilovou hru pět na tři nevyužili.

Horáci měli duel pod kontrolou i v závěrečné části. Na jejím začátku přidal čtvrtou trefu a využil další přesilovku Kajnar. V 50. minutě se do listiny střelců zapsal i Matov. Hosté z Krkonoš se ke slovu dostali až v čase 49:22, ale Tatarův gól byl jejich jediným čestným úspěchem. Výsledku dal konečnou podobu pět vteřin před koncem z početní výhody Všetečka.

„Utkání jsme v pohodě zvládli. Jsme spokojení jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou," hodnotil domácí lodivod. Ten měl jen slova chvály. „Hráli jsme docela dobře dozadu. Až na pár výjimek, moc vážných věcí před naší bránou nebylo. A několik šancí, co měl soupeř, gólmani pochytali. Takže spokojenost a připravíme se na poslední zápasy, které budeme chtít odehrát v co nejsilnější sestavě, abychom sezonu dohráli s dobrými výsledky," uzavřel hodnocení Mejzlík.

TŘEBÍČ – KRKONOŠE 7:1
Branky a nahrávky: 6. Tichý (Všetečka, Kučera), 26. Dvořák (Strnad), 33. Šimka (Všetečka), 36. Trnka (Nejedlý), 41. Kajnar (Pokorný, Všetečka), 50. Matov (Tůma, Michálek), 60. Všetečka (Strnad, Kajnar) – 50. Tatar (Rutrle). Rozhodčí: Ondráček – Polák, Rampír. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 25. Třetiny: 1:0, 3:0, 3:1. Třebíč: Svoboda (31. Šoustal) – Pokorný, Michálek, Všetečka, Šimka, Tichý, Tůma, Nejedlý, Trnka, Strnad, Dvořák, Matov, Kajnar, Kučera, Jirák.