Horácká Slavie Třebíč si veze tři body z Kadaně

Vysočina - Dukla doma, to je jistota. Jihlava v další utkání první hokejové ligy zdolala na svém stadionu IHC Písek 4:0. O své výhře rozhodla především v rychlém vstupu do utkání.

3.11.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

Zlepšenou formu prokazují hokejisté Horácké Slavie Třebíč, kteří po sérii nerozhodných výsledků v normální hrací době, konečně uspěli za tři body, v Kadani vyhráli 2:0.

Jediným týmem z Vysočiny, který ve středečních zápasech nevyhrál, je Havlíčkův Brod. Rebelové podlehli Olomouci 1:3.

JIHLAVA PÍSEK 4:0

Pouhých sedmdesát sekund stačilo domácím, aby poprvé rozvlnili síť za píseckým gólmanem. O vedení se postaral Michal Jeslínek, který navíc v sedmé minutě náskok navýšil.

Rychlý nástup domácí uklidnil, naopak hosty dost srazil. Až v 11. minutě při hře 4 na 4 rozžhavili led před Halmošim, ten ale odolal. Snížit mohl též Antončík, kterého Halmoši rovněž vychytal.

Poté mohli naopak navýšit stav domácí, písecký gólman Sedláček ale pokazil Jeslínkovi hattrick, poradil si i s Čachotského blafákem.

Druhou část začali hosté aktivněji, Jihočeši si záhy i vybojovali možnost přesilové hry. V ní ale udeřila opět Dukla. Pavel Mrňa frnknul všem píseckým obráncům, vychutnal si i Sedláčka a elegantně zvýšil na 3:0.

V polovině utkání dostali výhodu přesilovky Jihlavané. Sehráli v ní pěknou kombinační akci, jindy spolehlivý střelec Hodek ale před osamělou svatyní Písku nemířil přesně.

Ve druhé půlce duelu tempo zápasu postupně opadalo. Domácí takticky hospodařili se svým náskokem, Písek přes zvýšenou snahu včera na svého soupeře prostě neměl.

Živěji nebylo na ledě ani po druhé přestávce. Ve slušně vedeném utkání tak přibývala do statistik pouze čísla vyloučených hráčů. Z poklidu vyvedla diváky pouze 54. minuta, kdy byl v úniku podražen Mrňa a sudí nařízil trestné střílení. To ale plzeňský host v jihlavském dresu zakončil pouze střelou do břevna.

Až necelé dvě minuty před koncem zápasu potrestal vyloučení Parýzka závěrečnou brankou zápasu Hubáček.

Branky a nahrávky: 2. Jeslínek (Padělek), 7. Jeslínek (Mrňa), 25. Mrňa, 59. Hubáček (Čachotský, Jeslínek). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:6, navíc Šperger (Písek) 10 min. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 1386. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0.
Jihlava: Halmoši - Ficenc, Kaláb, Kolafa, Malena, Grundmanis, Dobrovolný, Jaroš, Petráček - Hodek, Domin, Čachotský - Jeslínek, Mrňa, Padělek - Krupka, Hubáček, Zeman - Bezděk, Maliník, Mikšovský.

KADAŇ TŘEBÍČ 0:2

Branky a nahrávky: 26. Dolníček (Havel), 54. Dočekal (Čech, Sláma). Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:6, navíc Schmidt (Kadaň) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1.

Třebíč: Hrubec - Kadela, Sláma, Brož, Kania, Rangl, Dietz, Kovalský - Laš, Dolníček, Havel - Burian, Havlíček, Heřman - Čech, Dočekal, Kaut - Přibyl, Stejskal, Vondráček.

OLOMOUC H. BROD 3:1

Branky a nahrávky: 17. Kucharczyk (Pšurný, Nedbálek), 28. Ministr (Herman, Šlahař), 44. Pšurný (Ondrušek, Haluza) - 13. Jelínek (Morava). Rozhodčí: Wagner Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:7, navíc Řípa (Olomouc) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1175. Třetiny: 1:1, 1:0,

Havlíčkův Brod: Laitinen Šenkeřík, Morava, Poskočil, Koma, Protivný, Jelínek, Ostrčil, Sova Švaňhal, Polodna, Kostourek Němec, Semorád, Jonáš Rytnauer, Zábranský, Hadrava Štěpánek, Stehlík, Musil.

II. liga, skupina Střed

Břeclav Chotěboř 6:1, Kutná Hora Pelhřimov 5:2, Hodonín Žďár nad Sázavou 3:0.

Vodní zdroje jsou na historickém minimu

Třebíčsko - Podzemní zdroje pitné vody u Heraltic jsou na historickém minimu. Ještě nikdy nedávaly tak málo vody.

Dorostenci opět doplatili na koncovku

Velké Meziříčí – Zas ta stejná písnička. Fotbalisté Horáckého klubu si i v dalším zápase Moravskoslezské divize staršího dorostu vytvořili řadu šancí, které opět neproměnili. Tentokrát je to stálo všechny tři body ve Velkém Meziříčí. Střelecky se pod dálničním mostem prosadili pouze mladší dorostenci z Třebíče, kteří krajskému rivalovi nastříleli sedm branek.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".