Horácká Slavia zaskočila favorita

Vysočina – Samá radost. Senzačního vítězství dosáhla Třebíč, která zdolala Ústecké Lvy na nájezdy. Velkou měrou se na výhře podílel ve svém letošním prvním utkání za Horáckou Slavii Petr Obdržálek. Před nejvyšší návštěvou zdolali Rebelové Vrchlabí. V Chrudimi byl k neudržení první jihlavský útok.

22.10.2010

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

TŘEBÍČ – ÚSTÍ N. L. 5:4 na náj.

Utkání plné zvratů viděli třebíčští diváci. Dvakrát se oba soupeři vystřídali ve vedení, ani jednou nešlo o definitivu. A tak si příznivci Horáků potřetí za sebou vychutnali hokejový nášup, podruhé v řadě s úspěšnou nájezdovou tečkou. „Dnes jsme podali jeden z nejlepších výkonů,“ pochválil svěřence po utkání asistent trenéra Roman Vondráček.

Toho mrzel fakt, že domácí neudrželi vedení po bleskovém obratu z 2:3 na 4:3 v úvodu třetí části. „Škoda třetí třetiny, kdy jsme výsledek otočili. Hráči se toho trochu lekli a stáhli jsme se. Soupeř nás potrestal a vyrovnal.“

Dvoubodový zisk je přesto pro Třebíč doslova zlatý. Los dalších kol nemá tým vůbec jednoduchý. „Utkání jsme zvládli v nájezdech a jsme za to strašně rádi, vzhledem k tomu s kým budeme teď hrát. Tento výsledek by nás mohl povzbudit, a pokud by se nám podařilo nějaký bod z Chomutova urvat, bylo by to pro nás jedině dobře,“ uzavřel Vondráček.

Branky: 42. a nájezd Obdržálek, 7. Okál, 25. Nahodil, 41. Laš – 31. a 39. Pajič, 6. Pazourek, 50. Alinč. Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6, navíc Hampl (Třebíč) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1290. Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1 – 0:0.Třebíč: Fiala - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, R. Kadela, Bulička, Sláma, Sedláček, Dudáš - Hampl, Dolníček, Laš - Okál, Nahodil, Obdržálek - E. Kadela, Dočekal, Vondráček - Čech, Zahradník, Ostřížek.

HAVLÍČKŮV BROD – VRCHLABÍ 6:3

Úvod zápasu patřil Krakonošově družině. „Zápas jsme začali dobře, dostali jsme se do vedení, ale jako by se kluci začali bát o výsledek,“ řekl k úvodu hostující trenér Radek Svoboda. „My jsme začali špatně, měli jsme dvě vyloučení a taky jsme za to pykali,“ kontroval brodský trenér Petr Novák. V závěru první třetiny se podařilo Rebelům brankami Švaňhala a slávisty Endála skóre otočit.

Druhá třetina patřila jasně domácím, kteří svůj tlak korunovali dalšími brankami. „Od vyrovnání jsme byli lepším týmem,“ věděl Novák.

Třetí část se jen dohrávala a Rebelové dotáhli zápas do vítězného konce. „V závěrečné třetině to byla z naší strany křeč, každý to chtěl urvat sám a to domácím vyhovovalo,“ uzavřel hostující trenér.

Branky: 18. Švaňhal, 20. Endál, 25. Zohorna, 40. Třetina, 45. Meidl, 51. Stromko – 6. Látal, 48. Bláha, 60. Š. Rusnák. Rozhodčí: Kubeš – Špringl, Hejl. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 921. Třetiny: 2:1, 2:0, 2:2.H. Brod: Suchan – Šenkeřík, Kempný, Sova, Morava, Pavlík, A. Jelínek, Vošmik, Soldán – Meidl, Třetina, Voj. Němec, Endál, Knotek, M. Ondráček, Švaňhal, Zábranský, J. Ondráček, Fiedler, Stromko, Zohorna.

CHRUDIM – JIHLAVA 3:5

Dukla po většinu zápasu soupeře převyšovala, ale dlouho se trápila s šestnáctiletým gólmanem domácích. Ten nastoupil do branky za stavu 1:3 a přes třicet minut držel šance Chrudimi na body.

Jihlavané ale mají v kádru drtivou sílu. Excelentní první útok zaznamenal čtyři branky z pěti, dvěma góly v poslední třetině rozhodl Čachotský.

Branky: 4. Charousek, 22. Šeda, 50. Buchtele – 44. a 60. Čachotský, 1. Bakus, 13. Hodek, 13. Pitule. Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 920. Třetiny: 1:3, 1:0, 1:2.Jihlava: Řehoř – Ficenc, Kaláb, Staněk, Dobrovolný, Malena, Suchý, Šidlík, Man - Čachotský, Hodek, Bakus - Krupka, Padělek, Pitule - Škumát, Bezděk, Jeslínek - Zeman, Protasenja, Polcar.

BEROUN – HRADEC KRÁLOVÉ 6:2

Branky: 10. Hašek, 14. Švagrovský, 18. Karpov, 24. Žálčík, 48. Besser, 50. Kupec – 40. Nedbal, 54. J. Hruška. Rozhodčí: Smitka – Svoboda, Štofa. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. Diváci: 650. Třetiny: 3:0, 1:1, 2:1.

OLOMOUC – BENÁTKY N. J. 4:1

Branky: 8. Kucharczyk, 39. Szturc, 50. Haluza, 52. Bartoň – 36. Pavlů. Rozhodčí: Horák – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 796. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0.

PÍSEK – TÁBOR 2:1

Branky: 5. Heš, 28. Plášek – 1. Török. Rozhodčí: Trombík – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:3, navíc Ježek (Tábor) 10 min. Bez využití. Diváci: 2000. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0.

KADAŇ – CHOMUTOV 2:3

Branky: 22. Rohan, 56. Fiala – 18. Kraft, 26. Benda, 37. Duda. Rozhodčí: Jebavý, M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:3. Diváci: 1180. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:0.

LITOMĚŘICE – ZNOJMO 3:2 na náj.

Branky: 1. a nájezd Horčička, 53. Vobořil – 10. Vyletelka, 42. Hradecký. Rozhodčí: Ondřej – Polonyi, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1750. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:0.

KAREL LÍBAL, PETR VESELKA

22.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Mladíci sestřelili Znojemské Orly

Ilustrační fotografie.

Mladá řidička byla pod vlivem drog

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Slavnosti Tří kápí nabídnou hudbu, průvod či ohňostroj

Třebíč - I letos budou Třebíčští oslavovat bohatou historii svého města. Od pátku až do neděle se zde bude konat čtrnáctý ročník kulturně-společenské akce Slavnosti Tří kápí.

Květinová výstava se stěhuje ze školy na obecní úřad

Vladislav – Tradice květinových výstav je s Vladislaví spjatá. Trvá již od roku 2000, kdy výstavy začali pořádat členové místní organizace českého zahrádkářského svazu. Většinou zahrádkáři připravují dvě výstavy, jednu na jaře a druhou v létě.

Velká cena města Třebíče se poběží už po pětatřicáté

Třebíč – Rok se s rokem sešel a jeden z nejtěžších atletických závodů opět klepe na dveře. Velká cena města Třebíče má v sobotu na programu už 35. ročník. Tradiční závod vznikl ještě za okupace, v padesátých letech administrativně zrušený a v devadesátých znovu obnovený.