Hokejisté Žďáru ovládli derby a jsou druzí

Vysočina - Další derby bylo na programu v rámci 25. kola druhé hokejové ligy. Hokejisté Žďáru nad Sázavou v něm potvrdili svoji pozici v tabulce a Moravské Budějovice porazili 5:4. Díky této výhře se posunuli už na druhou příčku skupiny Střed. Ostatným celkům z Vysočiny se nedařilo. Chotěboř podle očekávání prohrála s Hodonínem 2:8 a ještě hůř dopadl Pelhřimov. Ten v Břeclavi prohrál 3:10.

8.1.2013

Hokejisté Žďáru nad Sázavou si v derby s Moravskými Budějovicemi vypracovali pohodlný čtyřbrankový náskok. Žihadla však v závěru zabrala, snížila na 4:5 a sahala po vyrovnání. Pátý gól už se jim ale vstřelit nepodařilo. Foto: Veronika Ostrčilová

ŽĎÁR N. S. M. BUDĚJOVICE 5:4

Derby se dlouho neslo v domácí režii. Žihadla sice hrála vyrovnanou partii, ale branky padaly výhradně do jejich sítě. Na úvodní gól Ježka navázal ve druhé třetině povedenou trefou Dítě, a s Budějovicemi bylo zle. Další dva slepené góly Ježka s Kunstmüllerem dovršily půlhodinu hrůzy na 4:0. Žihadla poté přežila další dvě tutovky Plamenů a v 36. minutě snížila po mazácké teči Dostála na 4:1.

Třetí část ukázala krásu hokeje. Po brance domácího Březiny držel Žďár ještě na začátku 50. minuty náskok 5:1, ale nakonec se musel strachovat o vítězství.

Žihadla během sedmi minut snížila na rozdíl jediné branky, hrála přesilovku, vypracovala si tři velké šance, ale stav už se k jejich smůle neměnil.

„Dnešní zápas měl několik tváří. Po pomalejším povánočním rozjezdu jsme předvedli parádní druhou třetinu. Ve třetí jsme za stavu 5:1 zbytečně otevírali hru, dopustili se několika faulů, a moc nechybělo a mohli jsme ještě prohrát," byl si vědom domácí kouč Martin Sobotka.

„Domácí byli určitě lepší. Když se dostali do vedení 4:0, tak si zápas zkomplikovali tím, že nevyužili plno dalších příležitostí. Před poslední třetinou jsme si něco řekli, kluci to začali plnit, pomohly nám přesilovky, a rázem to bylo 5:4. V závěru nám chybělo trochu štěstí," řekl Sobotkův protějšek Rudolf Cakl.

Branky a nahrávky: 3. Ježek (Kotlík, Man), 23. Dítě (Kunstmüller, Březina), 29. Ježek, 30. Kunstmüller (Březina), 45. Březina (Pleva) 36. Dostál (Peroutka), 50. Mikeš (Sechovec), 53. Křenek (Kovalský), 57. Dostál (Jánský). Rozhodčí: Kareš Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 6:6, navíc Šťastný a Barták (oba Moravské Budějovice) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 641. Třetiny: 1:0, 3:1, 1:3. Žďár nad Sázavou: Sláma Smejkal, Kolda Pleva, Jícha Střecha, Staněk Plachý, Kaňka, Vítek Kunstmüller, Březina, Dítě Ježek, Kotlík, Man Kočan. Moravské Budějovice: Šťastný Sechovec, Kún, Latner, Peroutka, Kadela, Zábojník Křenek, Barták, Kovalský, Jánský, Dostál, Sobotka, Pěška, Mikeš, Prokš, Vlašín.

CHOTĚBOŘ HODONÍN 2:8

Hned v první minutě se mohli hosté dostat do vedení, ale chotěbořský gólman Dusík byl proti. O čtyři minuty později přišla nečekaná přestávka, když se po Filově ráně musela měnit tabule tvrzeného skla za hodonínskou brankou. Přestávka prospěla hodonínským Drtičům, kteří se v deváté minutě ujali vedení. To Dusíka překonal Kříž 0:1. Před koncem první třetiny nahněval chotěbořské publikum hlavní rozhodčí, který neuznal domácím vyrovnávací branku. Tento stav vydržel až do pooviny zápasu a nic nenasvědčovalo debaklu. Jenže Hodonín ve druhé třetině utekl až na rozdíl čtyř branek. V závěrečném dějství přidali hosté další čtyři branky a domácí dvěma zásahy jen dali výsledku kosmetickou úpravu.

Branky a nahrávky: 48. Hospodka, 51. Kesner (Kozlík) 9. Kříž (Sajdl), 29. Peš (Špok, Kříž), 32. Sajdl (Jurásek, Stejskal), 37. Špok (Směřička, Kříž), 41. Kříž (Špok, Sajdl), 46. Pokorný (Fiedler), 50. Sajdl (Kříž, Skočovský), 59. Jurásek (Peš, Šťastný). Rozhodčí: Stolín Maštalíř, Prokop. Vyloučení: 5:9, navíc Milfait (Chotěboř) 10 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 150. Třetiny: 0:1, 0:3, 2:4. Chotěboř: Dusík (5. 5. Zvolánek) Pecen, Koželuh, Heřmanský, Pešek, Šíma, Zítka Milfait, Hemský, Blažek, Dolinský, Havelka, Kesner, Hospodka, Fila, Kozlík, Brychta.

BŘECLAV PELHŘIMOV 10:3

Pelhřimov měl obrovské problémy se složením obrany a zápas to odhalil v plné nahotě. Domácí si v útočné třetině dělali prakticky, co chtěli. „V Břeclavi je široké kluziště, což převahu soupeře ještě umocnilo. Nedařilo se nám vůbec nic, dostávali jsme strašně laciné góly. Domácí byli rozehraní, my jsme asi měli mezi svátky více volna, což se bohužel negativně na našem výkonu projevilo," přiznal trenér Pelhřimova Martin Meloun. Břeclav zápas prakticky rozhodla už v první třetině, kdy získala čtyřbrankový náskok. Ve druhé přidala další čtyři góly a Pelhřimov byl zralý na ručník. „Bylo nás tam patnáct, moc změn jsem dělat nemohl. Nešlo to ani v útoku. Do nějakých šancí jsme se dostali, ale prosadili jsme se až ve třetí třetině, kdy už se zápas vyloženě jen dohrával," pokrčil rameny Meloun. Spartak se v poslední dvacetiminutovce přece jen rozstřílel, ale jelikož jeho defenziva stále připomínala ementál, potupné desítce neunikl.

Branky a nahrávky: 2. Popolanský (M. Bartoš), 5. Jurča (Beneš), 8. Jurča (Dufek), 20. Zábranský, 22. Dufek (Bartoš), 33. Jurča (Beneš), 36. Zábranský, 38. Jurča, 44. Zábranský (Dufek), 56. Jurča 46. Hrbatý (Votápek), 50. Marek Hadrava (Martínek, D. Kasalý), 54. Hrbatý (F. Kasalý). Rozhodčí: Mech Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 300. Třetiny: 4:0, 4:0, 2:3. Pelhřimov: Čekal (33. Jíra) Beneš, Jelínek, Veselý, D. Kasalý, Martínek Tecl, Plachý, Hrbatý Kubát, Votápek, F. Kasalý Bezděk, Marek Hadrava, Martin Hadrava Pelán, Doubek.

8.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ještě nezabydlená nová budova chovů detašovaného pracoviště Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR ve Studenci.
10

Noční bouře na Třebíčsku lámala stromy

Sezonu v I. A třídě skupině A kazí dva sestupy

Vysočina – Fotbalová I. A třída skupina A patřila celkům z Pelhřimovska. O tom není pochyb, protože dva výběry z tohoto okresu vybojovaly postup. Zato celkům z Jihlavska to v uplynulém ročníku nešlo. Duo Bedřichov, Dobronín to jakž takž zvládlo, ale rezerva Slavoje Polná a Luka nad Jihlavou se udržet nedokázaly.

Zeman se setká s lidmi v Třešti, Humpolci a Heřmanově

Jihlava – Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou přijede příští středu 28. června na oficiální třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Kromě toho, že se na třech místech setká s lidmi, přijede také do Jaderné elektrárny Dukovany. Poté stráví několik dní na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku, kde se opět chystá vyplout na člunu na místní rybník.

Třebíčské atletky skončily v prudkém lijáku šesté

Sušice, Třebíč - Průtrž mračen a pak opakovaný déšť znehodnotily výkony mladého družstva žen třebíčského Spartaku ve druhém kole II. ligy. Na stadion v Sušici odjely oslabeny o několik zkušených opor, a tak je šesté místo v třináctičlenné tabulce pořád úspěchem.