OSTRAVA - H. BROD

4:2

Po dvou úvodních třetinách vedla domácí Sareza 2:0, v poslední části však dokázali hostující Rebelové dotáhnout krok, ale na vyrovnání to nestačilo. „Jsme zklamaní, protože si myslím, že bod by byl daleko spravedlivější,“ řekl po zápase havlíčkobrodský trenér Petr Novák.

Rebelové dokázali ve třetím dějství snížit. „Bohužel jsme potem udělali individuální chybu a domácí zvýšili. Snažili jsme se o vyrovnání a to nás stálo spoustu sil,“ poznamenal Novák.

Kontaktní gól Kreuzera dvě minuty před koncem sice vykřesal hostům naději. „Bohužel bylo poměrně pozdě, snažili jsme se o vyrovnání, ale soupeř udeřil z rychlého protiútoku,“ vylíčil lodivod Rebelů.

Utkání nedohrál Vladislav Kubeš. „Do třetí části už nezasáhl, protože si poranil rameno,“ objasnil Novák.

Branky a nahrávky: 2. Šebesta (Svačina, Najdek), 38. Zdeněk (Najdek), 49. Pavelek, 60. Rimmel (Boháč) - 44. Malát (Endál, Procházka), 58. Kreuzer (Hodek, Vyhlídal). Rozhodčí: Hribik - Kis, Padevět. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:2. Ostrava: Štěpánek - Holík, Vnenk, Rimmel, Palík, Tesařík, Vajda, Černák - Šebesta, Boháč, Svačina - Gelačák, Najdek, Zdeněk - Červenka, Novák, Pavelek - Bartošek, Bartoš, Bokroš. Havlíčkův Brod: Neruda - Vyhlídal, A. Jelínek, Šulc, Pavlík, Procházka, Soldán, Borůvka, Jebavý - Hodek, P. Jelínek, Ondráček - Kubeš, Kreuzer, Holec - Varga, Malát, Sklenář - Langhans, Stromko, Endál.

JIHLAVA - KADAŇ

1:0

Bídnou podívanou nabídly oba týmy divákům na Horáckém zimním stadionu. Dukla se sice rychle ujala vedení, když Míka využil přesilovku pěti proti třem, v dalších minutách však měly jasně navrch chyby a nepřesnosti nad pohlednými momenty.

Jihlava mohla přidat druhý gól ve 33. minutě, jenže Lukáš Krupka odkrytou kadaňskou branku minul. Na přelomu druhé a třetí třetiny potom domácí nevyužili početní výhodu dvou mužů v poli, a tak Dukle stačila na tři body jediná branka.

Branka: 5. Míka (Hradecký, Rytnauer). Rozhodčí: Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 1250. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Jihlava: Řehoř - Míka, Ficenc, Ščerban, Staněk, Kuchyňa, Štrach, Martinka, Duben - Rytnauer, Hradecký, Čachotský - M. Krupka, Hanzal, Říha - Jonáš, Suk, L. Krupka - Fiedler, Man, Ježek. Kadaň: Stejskal - Hlubuček, Pospíšil, Kloz, Chotaš, Spitzer, Vaněček, Mašek - Buďa, Derfler, Duba - Polanský, Fink, Pražák - Bauer, Vrtek, Kajer - Kýhos, Veverka, Chyba.

TŘEBÍČ - MLADÁ BOLESLAV

1:4

Ve vyrovnané první třetině měl největší šanci při přečíslení dva na jednoho Matušík, ale Šindelář vytáhl ze svého repertoáru fantastický zákrok. Hned na začátku druhé třetiny nejprve domácí ubránili přesilovku hostů, jenže chvíli nato inkasovali po Nouzově dorážce.

Potom zahodil obrovskou příležitost po Dibelkově nahrávce Bořek Sláma a za chvíli Šindelář vychytal Matušíka. Trest přišel ve 29. minutě. Po buly se překvapivě dostal puk po Sedlákově střele až za Nedvídka a Středočeši vedli o dva góly. Do konce druhé části stihli spálit velmi slibné šance domácí Šúrek a Matušík.

V úvodu třetí třetiny ukončil více než stošedesátiminutové čekání na gól Třebíče Přibyl, ale hned za dvě minuty vrátil dvoubrankový náskok Mladé Boleslavi svým druhým gólem Nouza. Konečnou podobu dal výsledku šikovnou tečí Gombárovy střely Sedlák.

Branky a nahrávky: 43. Přibyl (Dolníček) - 23. Nouza (Bauer), 29. Sedlák, 45. Nouza (Mikulík), 60. Sedlák (Gombár, Jindra). Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Kabourek, vyloučení: 5:4, bez využití. Diváci: 1220. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2. Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, L. Sláma, B. Sláma, Bulička, Kolafa, Kaláb - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Šúrek, Zahradník, Nahodil - Matušík, Oliverius, Obdržálek - Kubica, Krätzer, Látal. Mladá Boleslav: Šindelář - Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Tondr, Jaroměřský - Rumpel, Král, Gombár - Nouza, Mikulík, Eiselt - Gajovský, Rod, Handlovský - Sedlák, Kopecký, Kuchejda.