Jako by chtěli hráči Horácké Slavie svým příznivcům předvést, proč si z Mladé Boleslavi odvezli ve středu ostudný sedmigólový debakl. Hned v první třetině inkasovali třikrát během osmi minut a prohrávali 1:3.

„Dva góly jsme si dali prakticky sami,“ zlobil se kouč třebíčského týmu Roman Mejzlík.

Trenéři domácího týmu museli před utkáním se Severočechy řešit problémy s obranou. Nastoupit například nemohl Tomáš Kolafa, kterého trápily střevní potíže.

„Vyřešili jsme to místními kluky a myslím, že je dobře, že je diváci viděli v akci. Ukázalo se, že být talentovaný junior ještě neznamená, že budu hrát super za chlapy,“ prohlásil Mejzlík.

Hrozivé skóre

Ve druhé třetině gól nepadl a v poslední části pak hosté vytáhli svoje vedení až na rozdíl dvou branek. Domácí už se na žádnou odpověd nezmohli a zaslouženě odjížděli z ledu s další vysokou porážkou.

Skóre Horácké Slavie z posledních dvou duelů zní hrozivě – 1:12!

„Nevím, jestli na hráče padla po zápasu v Boleslavi nějaká deka. Ale jednou jsou to kluci, kteří hokej už nějakou dobu hrají, a pokud by na nich měla ta deka ležet ještě měsíc, tak si prostě budou muset najít jiné zaměstnání,“ neskrýval rozhořčení z nepovedeného utkání s nováčkem soutěže Mejzlík.

TŘEBÍČ – MOST

1:5

Branky a nahrávky: 13. Látal (Zahradník) - 10. Plachý (Metlička, Sýkora), 15. Kudrna (Martínek, Míka), 18. Metlička (Plachý, Sýkora), 52. Bahenský (Kudrna, Martínek), 55. Míka (Kašťák, Suchánek). Rozhodčí: Fraňo - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 1650. Třetiny: 1:3, 0:0, 0:2. Třebíč: Luňák - Hrbáček, Pálka – L. Sláma, Bulička – B. Sláma, Kaláb - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Nahodil - Čech, Zahradník, Látal - Kubica, Bula, J. Burian. Most: Chábera - Martínek, Prošek - Szakal, Suchánek - Plaček, Charousek - Urban, Bahenský, Kudrna - Plachý, Sýkora, Metlička - Buďa, Míka, Kašťák.