Horácká Slavia sice vedla ve druhé třetině na ledě Šumperku už 5:1, jenomže pak začala se svým náskokem hazardovat a nakonec vyhrála jenom těsně 6:5. „S vítězstvím jsme spokojeni, ale z pohledu obrany to bylo katastrofální,“ zlobil se třebíčský kouč Roman Mejzlík.

V třebíčském dresu si velmi dobře vedl Lubor Dibelka, který vstřelil dva góly. Na opačné straně řádil se třemi přesnými zásahy Roman Meluzín. V brance Horácké Slavie se poprvé objevil liberecký Michal Nedvídek, který do Třebíče přišel na roční hostování. „V první a třetí třetině chytal výborně. V té prostřední sice inkasoval čtyři góly, ale vůbec mu tam nepomohli naši beci, takže nemůžu říct, že to byla jeho vina,“ hájil svého svěřence trernér.

Třebíči se v přípravě výsledkově daří. Z deseti zápasů jich dokázala vyhrát sedm. „Po téhle stránce jsme určitě spokojeni. Trápí nás jenom ta obrana. Zranění jsou pořád Bořek Sláma a Roháčik, postěžoval si Mejzlík. „Ale v pondělí už by snad měli trénovat naplno,“ přispěchal s dodatkem. Havlíčkobrodští Rebelové měli náročný týden.

V úterý podlehli na ledě extraligové Slavie Praha těsně 3:4 v prodloužení, ve čtvrtek prohráli v Hradci Králové 0:3 a včera doma porazili Jihlavu 6:5 po samostatných nájezdech.

ŠUMPERK – TŘEBÍČ 5:6

Branky: 24., 37. a 39. Meluzín, 34. Hajas, 57. Kratěna – 24. a 53. Dibelka, 6. L. Sláma, 23. Bulička, 31. Matušík, 33. Krätzer. Třetiny: 1:0, 4:4, 1:1. Třebíč: Nedvídek – Hrbáček, Pálka, L. Sláma, Dvořák, Bulička, Kaláb – Přibyl, Bula, Dibelka – Čech, Oliverius, Kukla – Matušík, Zahradník, Kubica – V. Burian, Krätzer, J. Burian.

HR. KRÁLOVÉ – HAVL. BROD 3:0

Branky: 15. Koudelka, 31. Pazdera, 52. Suchý. Rozhodčí: Martínek – Brandejs, Machač. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 180. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Havlíčkův Brod: Suchan – Procházka, Šulc, Vyhlídal, Pavlík, Borůvka, Jelínek, Kadlec – Němec, Kreuzer, Ondráček – Holec, Čermák, Varga – Endál, Dušátko, Sobotka – Třetina, Florián, Jonáš – Kraučuk.

HAVL. BROD – JIHLAVA 6:5 sn

Branky: 19. a rozhodující nájezd Šulc, 31. a 42. Třetina, 36. Varga, 44. Dušátko – 5. Ščerban, 37. Nekvasil, 40. Suk, 47. Štrach, 53. Slavík. Rozhodčí: Homola – Staněk, Zídek. Třetiny: 1:1, 2:2, 2:2. Havlíčkův Brod: Neruda – Procházka, Šulc, Vyhlídal, Pavlík, Borůvka, Jelínek – Jonáš, Malát, Ondráček – Endál, Dušátko, Němec – Třetina, Čermák, Varga – Kraučuk, Florián, Sobotka – Chytráček. Jihlava: Řehoř – Ščerban, Štrach, Kuchyňa, Staněk, Míka, Duben, Martinka, Balčík – L. Krupka, Bakus, Rytnauer – Říha, Hradecký, Suk – M. Krupka, Hanzal, Nekvasil – Ježek, Kubát, Slavík.