Dva slepené góly rozhodly o další prohře Horácké Slavie

Třebíč - Třicet devět vteřin! V Šumperku běžela teprve 4. minuta a přesně v takovém časovém rozmezí zasadili Draci Horácké Slavii dva tvrdé direkty, které jak se později ukázalo, byly klíčové.

15.12.2014

Horácká Slavia Třebíč.Foto: Deník/ Libor Plíhal

„Nezachytili jsme začátek zápasu, kdy jsme dostali dvě rychlé branky," říkal zklamaný třebíčský kouč Jiří Mička. Inkasované branky probudily Bílé hvězdy. Ty se vrhly do útoku a hnaly se za vyrovnáním.

Zásluhou Adama Rašky se Třebíči podařilo v 13. minutě snížit na rozdíl jedné branky, přiblížit se tak svému soupeři na dostřel, a především definitivně převzít aktivitu.

„Asi od dvanácté minuty první třetiny jsme ale byli lepším týmem, ve druhé třetině jsme dali tyčku a byly tam i dvě stoprocentní šance, ze kterých jsme bohužel branky nedali," litoval Mička zahozených šancí.

Velmi blízko vyrovnání byl uzdravený Romat Erat, ale ani on na Zelenku nevyzrál. Do konce zápasu však zbývala spousta času, a tak Třebíč nemohla pouze bezhlavě útočit a nechat domácím volnou cestu k Martinu Falterovi. Ten měl méně práce než jeho protějšek na druhé straně hřiště, přesto se v brance nemohl nudit.

Ještě v první třetině měl Šumperk možnost hrát více než šedesát vteřin dvojnásobnou přesilovou hru, ale Falter byl po dvou slepených brankách již k nepřekonání. A tak se pouze čekalo, zda se Třebíči podaří vyrovnat.

Ofenziva Horácké Slavie však v posledních dnech není v nejlepší formě, a tak Zelenka i s velkou dávkou štěstí dokázal náporu odolat. Bílé hvězdy se v závěru pokusily o vyrovnání při power-play, ale Moskal se dostal ke kotouči a do úniku vyslal Marka Haase, který neměl problém trefit prázdnou branku Třebíče a definitivně tak potvrdit výhru svého týmu.

„Bohužel ani ve třetí třetině jsme nedokázali dotlačit puk za domácího gólmana a domácí dali v power-play na 3:1. Myslím si, že jsme dnes prohráli paradoxně v zápase, ve kterém jsme byli v Šumperku lepší," dodal na závěr hostující trenér.

LUKÁŠ ZELENÝ

15.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.