Třebíč podlehla až na nájezdy

Vysočina – Horácká Slavi Třebíč překvapivě sahala až do 58. minuty v Ústí po třech bodech, domácí Lvi však v závěru vyrovnali a druhý bod si připsaly v nájezdech.

9.12.2010

Z hokejového utkání mezi Ústím a Třebíč...Foto: DENÍK/Karel Pech

Tak tohle je opravdová krize! Dukla znovu prohrála, celkově už pošesté z osmi posledních zápasů a co víc: v duelu s předposlední Chrudimí působila naprosto neškodně. Havlíčkobrodským Rebelům se ve Vrchlabí nedařilo, prohráli 3:2.

JIHLAVA – CHRUDIM 1:4

Jihlava se ve včerejším zápase znovu trápila. Hosté přitom vstoupili do utkání obezřetně s viditelným respektem vůči soupeři. Hráči Jihlavy ale měli více problémů se sebou než se soupeřem a výsledkem toho byl nezáživný hokej. Zhruba do desáté minuty připomínala nabízená produkce spíše rekreační bruslení, než duel druhé nejvyšší soutěže.

Jako první se osmělili hosté a ani se nemuseli příliš namáhat, aby získali do první přestávky luxusní tříbrankový náskok. Stačily jim k tomu dvě lehké dorážky a jeden bravurně provedený blafák.

Od druhé části se v brance Jihlavy poprvé v soutěži objevil gólman Benda, ale hned první střelou směrem na něj Chrudim svůj náskok navýšila. V křeči hrající domácí si nedokázali do konce čtyřicáté minuty vyprodukovat ani alespoň nadějnou brankovou příležitost.

Zmar Jihlavanů pokračoval i v závěrečném dějství, v jehož závěru alespoň korigoval skóre při dvojnásobné přesilovce čestnou brankou Kucsera.

Branky a nahrávky: 57. Kucsera (Ficenc, Hodek) - 12. Goiš (Semorád), 17. Kaut (Jaroměřský), 18. Fořt (Král), 21. Kaut (Král). Rozhodčí: Jeřábek – Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1278. Třetiny: 0:3, 0:1, 1:0.
Jihlava: Řehoř (21. Benda) - Ficenc, Kaláb, Malena, Šidlík, Dobrovolný, Suchý, Zelený - Hodek, Bakus, Čachotský - Padělek, Krupka, Protasenja - Kucsera, Maliník, Bezděk - Hollý, Zeman, Škumát.

ÚSTÍ N. L. – TŘEBÍČ 3:2 po s.n.

Hostující Horácká Slavia potvrzovala svoji zlepšující se formu i na ledě Ústí nad Labem. Domácí Lvy pořádně potrápila.

Třebíči hodně pomohla první branka, kterou vstřelila hned v úvodu. Přesilovku ve 3. minutě využil Dolníček, k němuž se odrazila Ostrčilova střela a on puk vrátil do poloprázdné branky – 0:1. Domácí Lvi mohli vyrovnat v 7. minutě, jenže Janků osamocen před Francouzem neuspěl, stejně jako na konci první části Pazourek.

Ve 33. minutě se hosté už už radovali podruhé, jenže jejich radost překazil rozhodčí razantním rozpažením. Domácí se snažili o vyrovnání, které se jim povedlo ve 37. minutě, kdy se na led vrátil z trestné lavice Šagát, hned se zapojil do útoku a po jedné ze střel dorazil puk do branky – 1:1. V samém závěru šla ovšem Třebíč znovu do vedení, v čase 39:50 se prosadil Ostřížek a zvýšil na 1:2 pro Horáckou Slavii.

Ústí vrhlo v závěrečném dějství všechny síly do útoku ve snaze vyrovnat krok. Hosté ovšem dlouho odolávali, v útoku už se příliš nikam nehrnulo. Překvapivé vedení však nedokázali udržet až do samotného závěru, v 58. vyrovnal domácí Hanzl, čímž zařídil prodloužení.

V nastavení si největší šanci vytvořil třebíčský Laš, který tečoval puk na Orcta, ten ovšem skvěle zasáhl. Prodloužení vítěze nakonec neurčilo a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy. Ve čtvrté sérii je ukončil jediný střelec ústecký Němeček.

Branky a nahrávky: 37. Šagát (Hořava, Hampl), 58. Hanzl (Kloz), rozhodující nájezd Němeček - 3. Dolníček (Ostrčil), 40. Ostřížek. Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:5, navíc Dudáš (Třebíč) 10 minut. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 0:0.
Třebíč: Francouz - Ostrčil, Dudáš, Kania, Sláma, Hrbáček, R. Kadela, Malinský, Dóczy - Laš, Dolníček, E. Kadela - Burian, Ostřížek, Finsterle - Vondráček, Dočekal, Kesner - Vítek, M. Čech.

VRCHLABÍ – H. BROD 3:2

Do utkání vstoupili parádně Rebelové, už po osmnácti vteřinách vstřelili úvodní branku, Třetina z mezikruží otevřel skóre – 0:1. Jenže už v 7. minutě domácí srovnali, o vyrovnání se postaral bývalý brodský forvard Kubeš, jenž využil přesilovou hru – 1:1. Domácí mohli jít do vedení ve vlastním oslabení, nejdříve Rusnák a poté Gajovský se ocitli v obrovských šancích. Z branky se ovšem Vrchlabští radovali až o něco později, když Gajovský dotlačil puk do branky – 2:1.

Ve druhé části branka nepadla, ale oba týmy si vytvořily dobré příležitosti. Nejdříve se v dobré pozici ocitl Látal, poté brodský zakončoval akci tři na dva Kempný, ale ani jeden z nich neuspěl.

V úvodu třetí části pykali Rebelové za další vyloučení, Beck bleskově využil přesilovou hru a dostal vrchlabský tým do dvoubrankového vedení. O chvíli později mohli vstřelit Vrchlabští další branku, Gajovský přešel přes dva hráče, ale jeho střela bekendem skončila mimo tři tyče. Rebelové mohli snížit a dostat se znovu do zápasu v 51. minutě, ale ani Fiedler ani Knotek puk za Koutského nedostali. Do hry se podařilo brodský hráčům dostat v 54. minutě, když z ničeho nic se prosadil Švaňhal – 3:2. V závěru vrhli Rebelové všechny síly do útoku, domácí se už jen bránili, ale hostující celek nevyrovnal ani ve hře bez brankáře.

Branky a nahrávky: 7. Kubeš (Chaloupka), 18. Gajovský (Látal), 44. Beck (Hubáček, Poživil) - 1. Třetina (Zohorna), 54. Švaňhal. Rozhodčí: Smitka - Špringl, Žídek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 935. Třetiny: 2:1, 0:0, 1:1.
Havlíčkův Brod: Suchan (60. Neruda) - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, Pavlík, Soldán, Jelínek - Meidl, Třetina, Zohorna - Stromko, Knotek, Rytnauer - Sedlák, Zábranský, Švaňhal - Fiedler.

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Vysočina /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.