Hokejisté Dukly v derby zápasech ztrácejí svůj prvoligový glanc. V pondělí podlehli Rebelům na ledě v Kotlině, včera nestačili v domácím prostředí na dalšího regionálního rivala, Třebíč. Tentokrát však brali aspoň bod. Havlíčkobrodští hokejisté vezou těsnou výhru z Benátek.

JIHLAVA - TŘEBÍČ 2:3 sn

Ve velmi opatrné první třetině diváci moc pohledného hokeje neviděli. Do vážnějších šancí se dostali pouze Vondráček a na druhé straně Velecký, ale v koncovce jim chyběl patřičný důraz. To druhé dějství začalo v úplně jiném duchu. Třebíč se dostala do vedení už ve 22. minutě. Křivohlávek vybojoval v útočném pásmu puk a z jeho forčekingu těžil přesnou ranou nad Sáblíkovu vyrážečku Fořt 0:1. Velkou efektivitu ukázala Horácká Slavia i v polovině zápasu. Křivohlávek opět využil zaváhání jihlavské defenzivy a bylo to rázem o dvě branky. Na 0:3 mohl zvýšit Dlapa, při dorážce Mikeskovy střely však netrefil odkrytou Sáblíkovu branku.

Až potom se trochu probudila i Dukla, Mockova střela z 36. minuty krátce po skončení jihlavské přesilovky však skončila těsně vedle pravé tyčky Falterovy branky. Zbytek třetiny však zastihl ve větší pohodě opět Třebíč. Fořt však byl v koncovce nepřesný a Vondráčkovi v klíčovém okamžiku přeskočil puk hůl.

Ve třetí třetině se favorizovaná Dukla dostala rychle do zpátky do zápasu. Třebíčské vyhození puku na modré čáře zastavil Kotvan, jeho střelu sice Falter kryl, ale Seman uvolnil Důrase a pro něj už nebyl problém snížit. Právě Důras se potom dvakrát dostal k zakončení, ale neuspěl, stejně jako na srubné straně aktivní Paták. Ideální šanci zvýšit skóre měl Vondráček, ale mířil těsně mimo. Toho Třebíč záhy litovala, protože šťastné nahození Štebiha skončilo v síti.

Zápas dospěl do prodloužení, které však nerozhodlo. Bonusový bod pak získala Horácká Slavia, když jako jediný se trefil Čech. Parádní střelou vymetl růžek Sáblíkovy branky.

Branky a nahrávky: 43. Důras (Seman, Kotvan), 52. Štebih 22. Fořt (Křivohlávek), 30. Křivohlávek, rozhodující nájezd Čech. Rozhodčí: Hribik, Doležal Kis, Svoboda. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. Diváci: 2 758. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:0 0:0.

Jihlava: Sáblík Mocek, Jícha, Dobrovolný, H. Tobola, Podlipnik, Kaláb, Kotvan, Štebih Hubáček, Přidal, Seman, Kuřítko, Mikeš, Velecký, Kadlec, Prokš, Čachotský, Malec, Důras. Třebíč: Falter Dlapa, Rangl, Peroutka, Dietz, Čejka, Přibyl Laš, Dolníček, Čuřík Mikeska, Nahodil, Vondráček Fořt, Křivohlávek, Kaut Čech, Kadela, Paták.

BENÁTKY N. J. - HAVL. BROD 1:2

Také u Jizery se hrálo před žalostnou návštěvou 194 diváků na branky chudé utkání. V nudné první třetině se diváci dočkali většího vzruchu až v závěru. Drtina však Havlovo vybídnutí poslal vedle branky. Vstup do druhé třetiny měli Rebelové parádní. Nejdříve sice přestáli se štěstím Podkovu teč, ale potom vystrčili růžky. Havel sice Stejskala ve 22. minutě nepřekonal, ale za necelých sto sekund se však už radovali. Spolupráci dvou talentovaných hráčů ukončil David Kozlík střelou nad Stejskalův beton.

V polovině zápasu pak hosté přežili šance Plodka a Skořepy. Když ve 41. minutě využil chybu benátecké obrany Polodna, zdálo se, že Rebelové dovedou zápas v pohodě do vítězného konce. Jenže vzápětí snížil Skalický, a domácí tým gól nastartoval k náporu. Obrana Rebelů na čele se Šindelářem však byla po zbytek duelu pevná, hosté cenné vítězství uhájili.

Branky a nahrávky: 43. Skalický (Skořepa, Kajínek) 24. Kozlík (Charvát), 41. Polodna (Kolafa). Rozhodčí: Schmejkal, Smitka Hynčica, Kreuzer. Vyloučení: 4:5, navíc Stach (HB) 2+2. Využití: 0:0. Diváci: 194. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1.

Benátky n. J.: Stejskal Pabiška, Niko, Havlín, Pyrochta, Beránek, Kajínek, Šefl Bárta, Plodek, Jonák Krejčík, Skořepa, Klimt Špaček, Skalický, Kica Dlouhý, Mikyska, Bittner Maďar. Havlíčkův Brod: Šindelář Kolafa, Drtina, Jank, Vágner, Semrád, Korím, Zítka Havel, Polodna, Milfait Říha, Stehlík, Berger Dvořáček, Stach, Maliník Chlubna, Kozlík, Charvát.