Druhou výhru ze tří zápasů má Třebíč. Horácká Slavia doma porazila České Budějovice. Utkání rozhodl prostředek druhé třetiny, kdy v rozmezí dvou a čtvrt minuty padly hned tři branky. Domácí ve zmiňovaném časovém úseku nejprve přišli o vedení, poté prohrávali a vzápětí opět vedli.

JIHLAVA - BENÁTKY N. J. 2:3

O první vážnější situaci před brankou hostů se postaral Kajínek. Jeho střelu Tarkki zlikvidoval se štěstím. Poté se hrálo prakticky bez šancí, až na druhé straně zahrozil Hrníčko únikem a střelou těsně vedle Škarkovy branky. Největší šanci úvodní třetiny měl Zeman. Po přečíslení se dostal ke střele a hostující brankář puk horní polovinou těla se štěstím vytěsnil.

Po změně stran to zkoušel z úhlu Síkela, ale těsně minul. Poté se do akce dostala trojice Čachotský, Diviš, Zeman. Prvně jmenovaný ujel po křídle, přihrál druhému, ale puk se dostal ke třetímu jmenovanému, jehož pokus zastavil až Tarkkiho beton. Čachotský, poté vybídl znovu Zemana, ovšem benátský gólman byl opět proti. Podobně dopadl i Síkela, který ujel v oslabení. Tarkki byl v tu chvíli nepřekonatelný, což potvrdil i při dalším závaru a také při šanci Zemana. Dukla se přece jenom dočkala necelou minutu před druhou sirénou. Po ose Čachotský, Diviš se kotouč dostal k Říhovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Na začátku třetí periody mohl zvýšit Danišovský, ale finský brankář ve službách Benátek se pokusem mezi betony přelstít nenechal. Tarkki si pak poradil i s Jerglem. Na druhé straně se zkusil prosadit Mikliš, ale Škarek byl na místě. Trest za neproměněné šance přišel pro Duklu záhy. Prokeš napřáhl a jeho tečovaná rána skončila v síti. Vrátit vedení mohl domácím Skořepa, ale hostující brankář byl opět proti. To Jihlavu mrzelo. Následující benátskou přesilovku totiž hned po osmi vteřinách využil umístěnou střelou Plodek. Vyrovnat se pokoušel Skořepa, jenže Tarkki vyrážečkou jeho pokus zneškodnil. Naděje Dukly na bodový zisk pak utnul po úniku a další umístěné střele Ordoš. Poté sice ještě snížil po Zemanově přihrávce Čahotský, ovšem ve zbývajících dvaceti vteřinách už Jihlava nic nezmohla.

Branky a nahrávky: 40. Říha (Diviš, Čachotský), 60. Čachotský (Zeman) 48. Prokeš (Pyrochta), 52. Plodek (Volf), 57. Ordoš (Krejčí). Rozhodčí: Kašík Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1062. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:3. Jihlava: Škarek - Kajínek, Kaláb, Bilčík, Říha, Grebeňuk, Dundáček, Marcel - Stoklasa, Skořepa, Jergl - Diviš, Zeman, Čachotský - Anděl, Jícha, Březina - Síkela, Kondratěv, Danišovský.

TŘEBÍČ - Č. BUDĚJOVICE 3:2

Nejprve se osmělili hosté. Pokusy Žalčíka se Strakou však Vejmelka zlikvidoval. Horácká Slavia se dostala vedení po hostující chybě. Dolníček vysunul Erata, který trefil tyčku a puk do sítě dorazil Zohorna. Poté se hrál vyrovnaný hokej a další branky přinesla až druhá třetina. Třebíč navýšila své vedení díky Psotovi, který se prosadil důrazem u levé tyče. V polovině zápasu však přišel šok. Nejprve využil přesilovku ke snížení Pajič a minutu nato vyrovnal důrazný Škoda, který nadvakrát propasíroval kotouč za Vejmelku. Nerozhodný stav však vydržel něco málo přes půl minuty. Za Bláhu dostal puk Milfait.

Stejný hráč mohl ve třetí třetině vedení zvýšit, ale brankář Jihočechů byl proti. Bláha měl pak i štěstí, Erat našel Zdráhala, ten ovšem puk před prázdnou brankou nezpracoval. Na budějovického gólmana si pak nepřišli ani Dolníček a dorážející Zohorna.

Poté musel podržet svůj tým i třebíčský Vejmelka, další branka do konce zápasu už nepadla.

Branky a nahrávky: 9. R. Zohorna (R. Erat, Dolníček), 23. Psota (Jan Wasserbauer), 34. Milfait (Kusko, Kristl) 32. Pajič (Suchánek, Květoň), 33. Škoda (Kuchejda, Pavlin). Rozhodčí: Wagner - Kájinek, Bosák. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1830. Třetiny: 1:0, 2:2, 0:0. Třebíč: Vejmelka - Lojek, J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, Přibyl - R. Zohorna, Dolníček, R. Erat - Kristl, Milfait, Kusko - Psota, T. Havránek, Jan Wasserbauer - Paták, Juráň, Čech.