Dramatickou bitvu rozhodl Nouza. Sezona pro Třebíč končí

Třebíč - Famózní třebíčská cesta prvoligovým play-off končí. Horácká Slavia věřila, že by mohla semifinálovou sérii s Mladou Boleslaví dotáhnout do sedmého zápasu, ale nedokázala na domácím ledě uspět v samostatných nájezdech.

19.3.2013

Závěrečné utkání play-off pro Horáckou Slavii Třebíč, 18. března 2013.Foto: Deník/Libor Plíhal

I tak si však třebíčští hokejisté zaslouží absolutorium.

TŘEBÍČ - ML. BOLESLAV 1:2 sn

Konečný stav série: 2:4

Oba týmy v šestém zápase semifinálové série na nic nečekaly a hned se hnaly do zakončení. Nejprve nebezpečně střílel Mikulík, na druhé straně odpověděl Dočekal. K vidění nebyly v úvodu utkání jen šance, ale také první gól. Po buly se ve 3. minutě na modré čáře objevil osamocený Jindra a jeho střelu tečí přetavil ve vedení hostí Ondřej 0:1. Oba týmy poté měly k dispozici přesilovou hru, skóre se však neměnilo. Ve 14. minutě si nabruslil mezi kruhy Čuřík, ale nikým neatakovaný šanci neproměnil. Na druhé straně se v podobné situaci vedlo i výbornému Pabiškovi. Do kabin tak šla v lepší náladě Mladá Boleslav.

Ve druhé třetině se v první velké šanci zjevil Nouza, Čiliak však byl pozorný. Perfektní zákrok předvedl třebíčský gólman i po střele Hrdela. Potom se hra trochu zklidnila, další větší vzruch přinesla až třebíčská přesilovka v polovině utkání. Po obrovském závaru před Willem ale netrefil téměř prázdnou branku Ostřížek a po něm neuspěl ani Dočekal. Přesto se však Horácká Slavia dočkala vyrovnání, Kadelovo nahození dorazil za Willova záda Fořt. Po gólu ožili domácí hráči tribuny. Další šance měli Kaut, Křivohlávek a Dočekal, skóre však už do druhé třetiny neměnilo.

Závěrečné dějství přineslo opatrný hokej, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Přesto se do šancí dostali Zdráhal a Káňa. I v dalším průběhu byli domácí aktivnější, z jejich mírného tlaku však branka nevzešla, a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm oba soupeři pozorně bránili, rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich se do boleslavské branky postavil Valent a ten vymazal všechny třebíčské střelce. Jediným úspěšným střelcem byl hned v první sérii Nouza, a tím tak zajistil gejzír boleslavské radosti. Středočeši jsou v baráži o extraligu.

„Rozhodil nás první gól Mladé Boleslavi. O přestávce jsme si ale sedli a řekli si, jak máme hrát dál. Podařilo se nám vyrovnat a myslím si, že jsme byli aktivnější. Nájezdy jsou vždy loterie, ve čtvrtém utkání nám to vyšlo, dnes bohužel nikoli," litoval třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Branky a nahrávky: 31. Fořt (Kadela, Dietz) - 3. Ondřej (Jindra), rozhodující nájezd Nouza. Rozhodčí: Pavlovič, Vampola Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:5, navíc Dolníček - Chaloupka, Kasík (všichni 10 minut). Bez využití. Diváci: 3 760. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 0:0.

Třebíč: Čiliak Rangl, Malena, Zdráhal, Hruška, Dietz, Čejka, Dlapa, Bilčík Dočekal, Dolníček, Káňa Vondráček, Ostřížek, Burian Čuřík, Kaut, Fořt Přibyl, Kadela, Křivohlávek.

Baziliku během noční prohlídky oživí historické postavy

Třebíč – Každý rok se noční prohlídky na hradech a zámcích těší velké oblibě návštěvníků. Přízeň si drží i poněkud netradiční noční prohlídky v bazilice sv. Prokopa v Třebíči. První kolo prohlídek ve večerních hodinách proběhlo společně se svatoprokopskou poutí, na příští víkend Městské kulturní středisko (MKS) připravilo další dva prohlídkové večery.

Plánuje se budova pro krajské úředníky. Za 400 milionů

Jihlava – Nový pavilon, který ponese označení E. Na místě, kde v minulosti stála kasárna Otokara Jaroše, tedy v těsné blízkosti současného vedení Kraje Vysočina. Taková je vize Krajského úřadu Kraje Vysočina v následujících letech. Chce se totiž pustit do stavby nové administrativní budovy pro úředníky. Během let totiž jejich počet vzrostl natolik, že už se do stávajících prostor nevejdou.

Na Pelhřimovsku jsou výnosy obilí slušné. Dokáží to i na dožínkách

Vysočina – Pelhřimovští zemědělci se chystají na dvanáctý Agrární a potravinářský den neboli Pelhřimovské dožínky, které se konají v sobotu 2. září od třinácti hodin na tamním Masarykově náměstí. Na rozdíl od jiných vysočinských měst tady mají bohatou tradici.

Mladíci nestačili na Duklu

Třebíč – Jednoznačnou záležitostí se stalo páté přípravné utkání hokejistů Horácké Slavie. Třebíčští mladíci přivítali na domácím ledě jihlavskou Duklu. Hráči z krajského města měli od začátku více ze hry, a to se také promítlo i do výsledku.