Favorizovaní Jihomoravané položili základ k vítězství až po bezbrankové první třetině. Hosté prostřední část ovládli třemi góly. Domácí v závěrečné části zabrali, ale víc jak čestný úspěch Válka, který zužitkoval parádní přihrávku Bednáře, nestihli. Po zápase následovala trestná střílení, při kterých si Horáci spravili chuť.

„Prohra mrzí, ale je to příprava, takže na výsledku ještě zapracujeme. Dvě třetiny jsme si neplnili, co jsme měli, hlavně útočníci, kteří se nenabízeli bekům. Obránci hráli celý zápas na výbornou. Třetí třetinu jsme začali plnit, co máme a dali z toho gól po pěkné akci. Nájezdy jsme zvládli na výbornou, dva ze tří jsme proměnili,“ hodnotí asistent třebíčského trenéra Milan Přibyl.

TŘEBÍČ – WARRIOR BRNO 1:3

Branka a nahrávka Třebíče: Válek (Bednář). Rozhodčí: Dostál – Roupec, Kotrba. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Třetiny: 0:0, 0:3, 1:0. Třebíč: Kružík (30. Dobrovolný) – Dvořák, K. Svoboda, Vlk, Koňařík, Němec, Marek, Kameník – D. Svoboda, Bednář, Válek – Mojdl, Kotačka, Vedral – Pacal, Makovička, Pavelka – Viskot.

Nováček z Pyšelu (v oranžovém) uspěl i ve druhém zápase, tentokrát vyhrál ve Vícenicích.