BENÁTKY – TŘEBÍČ 1:7

V první třetině se hrál vcelku vyrovnaný hokej, i když Třebíč měla herně mírně navrch. Ve 13. minutě se po chybě domácí obrany bekhendovým blafákem kapitána Danka Deveriho Třebíčští ujali vedení.

Minutu před první sirénou se ve skrumáži před benáteckou brankou nejlépe zorientoval hostující Milan Kazatel a zvýšil.
„Snažili jsme se pro dnešní zápas kluky motivovat tak, aby zápas zvládli. První třetina se nám povedla, hráli jsme hodně ve třetině domácích, dali jsme dvě branky a podali jsme kolektivní výkon,“ říká pro webové stránky klubu třebíčský kouč Luboš Sláma.

Ve druhém dějství pokračoval vyrovnaný souboj. Ovšem na domácím týmu byla nervozita znát a Třebíčští naopak působili vyrovnaným dojmem a po čtyřech odehraných minutách využil přesilovou hru hostí po samostatném úniku Kazatel – 0:3.

Ve 35. minutě se dostaly ke slovu také Benátky, pro které to byl v konečném účtování nakonec jediný úspěch. O čtyři minuty později znovu zaúřadoval třebíčský kapitán Deveri, který využil přesilovou hru a svému týmu dal do poslední dvacetiminutovky uklidňující třígólový náskok.

„Trošku komplikace přišla ve druhé třetině, kdy jsme byli nesoustředění a dostali jsme branku na tři jedna. Bylo důležité, že jsme rychle zvýšili a před třetí třetinou jsme vedli o tři branky,“ popisuje třebíčský lodivod.

Třetí část zápasu už byla zcela jasně v režii hostí. Ve 42. minutě zvýšil vedení třebíčský Michal Vlašín. Tři minuty před závěrečnou sirénou dal výsledku konečnou podobu hostující Ondřej Šulc.

Benátečtí v zápase doplatili na častou nedisciplinovanost, a kvůli tomu zápas vysoko prohráli. Vždyť domácí inkasovali celkem jedenáct menších a jeden vyšší trest.

„Před třetí třetinou jsme si znovu řekli, že ten zápas dnes uhrajeme, což se nám povedlo. Benátky mě překvapily tím, jak tvrdě a nekompromisně hrály a dohrávaly osobní souboje. Naši hráči se ale i s tím vyrovnali. Děkuji jim za to, že dodržovali taktické pokyny,“ hodnotí trenér Třebíče pro webové stránky klubu.

Branky a nahrávky Třebíče: 13. Deveri (Vlašín), 19. Kazatel (Šulc), 24. Kazatel, 39. Deveri (Vlašín, Donutil), 42. Vlašín (Deveri, Donutil), 42. Paták (Šulc), 57. Šulc (Paták). Rozhodčí: Nečas - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 11:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 225. Třetiny: 0:2, 1:2, 0:3. Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Ivaník, Kučera, Peroutka, Dobrovolný, Krejčí, Jakič, Pálka - Deveri, Vlašín, Donutil - Paták, Šulc, Kazatel - Stromecký, Fusek, Svoboda - Robotka, Salák, Horký.