Dorostenci prohráli utkání ve třetí třetině

Třebíč – Mladší dorostenci Horácké Slavie v rámci 22. kola hokejové extraligy přivítali Hradec Králové. Třebíčští mladíci po dvou třetinách drželi nadějný nerozhodný výsledek, ale ve třetí třetině třikrát inkasovali, a tak opět z ledu odcházeli s prázdnou.

4.1.2010 1

Ilustracni foto.Foto: Jiří Mokrý

TŘEBÍČ – HRADEC KRÁLOVÉ 1:4

Domácí na svého soupeře vlétli a od úvodních minut zaměstnávali hostujícího brankáře, ale ten odolával. Hradeckému brankáři se dařilo i v přesilovce, kterou si vynutili už v úvodní minutě, ale nedokázali ji využít.

Třebíčský gólman Tomáš Fučík si poprvé na puk sáhl až ve čtvrté minutě, ale s dalekonosným pokusem neměl nejmenší problém.
Od šesté minuty hosté začali přebírat iniciativu na své hokejky a domácí gólman se musel činit. Ovšem na samostatný únik Tadeáše Ouzkého, který se prosadil i přes faul protihráče, už byl krátký – 0:1.

Hostitelé mohli vyrovnat v téže minutě, kdy se po vhazování v útočném pásmu do vyložené šance dostal kapitán David Horký, ale nedokázal přehodit pravý beton soupeřova brankáře. Minutu před první sirénou měla Třebíč ještě jeden pokus, když Bednářovu střelu hradecký gólman vyrazil ramenem.
Z kraje prostřední části měli Horáci opět přesilovou hru, kterou opět nevyužili, a byli to paradoxně hosté, kdo mohl skórovat. Po propadnutí ve středním pásmu měli Hradečtí přečíslení dva na jednoho, které nepotrestali.

Domácí se vyrovnání dočkali ve 26. minutě, když střelou od modré zužitkoval dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem Pavel Ošmera. Další šance na obou stranách ve druhé třetině zůstaly nevyužity.

Rozhodnutí tak přinesla závěrečná dvacetiminutovka. V ní se střelecky prosazovali pouze hosté. Nejdříve po třech odehraných minutách vrátil Východočechům vedení svým druhým zásahem do černého Ouzký.

Poté na rozdíl dvou branek v 54. minutě zvýšil Tomáš Půlpán. Konečnou podobu dal výsledku o minutu později Drahoš Jebavý.
„Byl to remízový zápas a mohlo se i vyhrát při troše štěstí, ale bohužel nás opět zklamala koncovka a chyby v obraně. To je klasika, pořád dokola. Ve třetí třetině jsme dostali laciné góly po hrubých chybách,“ litoval třebíčský kouč Karel Šefčík.

Branky a nahrávky: 26. Ošmera – 12. Ouzký, 43. Ouzký (Žák), 54. Půlpán (Žák), 55. Jebavý (Klemenc). Rozhodčí: Kukene – Habásko, Veverka. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:3. Třebíč: Fučík – Ošmera, Tvarůžek, Moravec, Neveselý, Robotka, Pelikán – Vondráček, Horký, Bednář – Roupec, Abrahám, Jelínek – Burián, Jahoda, Maštalíř – Mašek.

4.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Mladíci sestřelili Znojemské Orly

Ilustrační fotografie.

Mladá řidička byla pod vlivem drog

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Slavnosti Tří kápí nabídnou hudbu, průvod či ohňostroj

Třebíč - I letos budou Třebíčští oslavovat bohatou historii svého města. Od pátku až do neděle se zde bude konat čtrnáctý ročník kulturně-společenské akce Slavnosti Tří kápí.

Květinová výstava se stěhuje ze školy na obecní úřad

Vladislav – Tradice květinových výstav je s Vladislaví spjatá. Trvá již od roku 2000, kdy výstavy začali pořádat členové místní organizace českého zahrádkářského svazu. Většinou zahrádkáři připravují dvě výstavy, jednu na jaře a druhou v létě.

Velká cena města Třebíče se poběží už po pětatřicáté

Třebíč – Rok se s rokem sešel a jeden z nejtěžších atletických závodů opět klepe na dveře. Velká cena města Třebíče má v sobotu na programu už 35. ročník. Tradiční závod vznikl ještě za okupace, v padesátých letech administrativně zrušený a v devadesátých znovu obnovený.