TŘEBÍČ – VÝBĚR VYSOČINY 4:2

Za výběr kraje Vysočina se proti třebíčskému dorostu představilo kvarteto třebíčských hráčů ve složení Fučík, Salák, Roupec a Horký.

V první třetině padly dvě branky hned v úvodu, kdy se hosté už ve třetí minutě gólem Tomáše Střechy ujali vedení. O dvě minuty později však Třebíč zásluhou Jana Caudra odpověděla.

Nástup do druhého dějství vyšel lépe hostitelům. Ti se ve 25. minutě po sérii přihrávek dostali do útočného pásma, Sedlář přesnou přihrávkou před brankou našel Martina Švejdu, a ten Horáckou Slavii poslal poprvé do vedení.

Od této chvíle se hrál pohledný hokej, hra se přelévala ze strany na stranu. Svým druhým gólem za Vysočinu ve 32. minutě vyrovnal Střecha. Ve 37. minutě Jakub Fusek domácím vrátil vedení.

V závěrečné části se hosté snažili o vyrovnání, ke kterému byli několikrát velmi blízko, ale domácí podržel skvělý gólman Černý. Třebíčskou výhru potvrdil až v poslední minutě gólem do prázdné branky Ondřej Šulc.

„Pro nás to bylo tréninkové utkání, kdy jsme vyzkoušeli mladší hráče. Někteří mě překvapili,“ hodnotí třebíčský kouč Luboš Sláma.

„Pro nás to bylo velice pozitivní utkání, i když jsme o dva góly prohráli. Musím pochválit i třebíčské hráče. Celkově nemám nikomu co vytknout,“ řekl trenér Vysočiny Jiří Jungwirth.

Branky a nahrávky: 6. Caudr (Vlašín), 25. Švejda (Sedlář), 23. Fusek (Outulný, Weiss), 60. Šulc (Kuchera) – 3. a 32. Střecha (Salák, Roupec). Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0. Třebíč: Černý – Peroutka, Vyhnalík, Kučera, Ivaník, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Jakič – Deveri, Paták, Caudr, Kuchera, Šulc, Svoboda, Vlašín, Fusek, Outulný, Nechvátal, Sedlář, Švejda, Weiss. Vysočina: Krejčík (31. Fučík) – Březka, Pavlas, Tobola, Vítek, Salák, Roupec, Horký, P. Vondráček, P. Vondráček, Kovářů, Lupač, Střecha, Chlubna, Staněk, Pelikán, Pálka.