Dorostenci dobyli prostějovskou tvrz

Prostějov – Cenného vítězství dosáhli třebíčští hokejisté. Mladíci Horácké Slavie naplno bodovali v 9. kole Ligy staršího dorostu v Prostějově. Na ledě Jestřábů letos ještě nikdo nebodoval. Svěřencům Karla Vejmelky patří po polovině základní části třetí místo v tabulce východní skupiny.

21.10.2015

Starší dorostenci Horácké Slavie Třebíč (v bílém) se stali prvním týmem, který letos bodoval na ledě Prostějova.Foto: Jiří Mokrý

Utkání začalo svižně a se šancemi na obou stranách. Domácí udeřili z první přesilovky, kdy brankář Juda vyrazil puk do strany a dobře postavený útočník neměl problém poslat Jestřáby do vedení.

Otevřený hokej pokračoval i nadále, ale i přes velké šance hostů si do kabin odnesl těsný náskok Prostějov.
Horáci začali přebírat otěže zápasu po změně stran, ale trápili se v koncovce. K bezbrankovému stavu v prostřední části přispěli v neposlední řadě oba gólmani.

Třebíč v závěrečném dějství vystupňovala svůj tlak. Nejdříve střelou z prostoru mezi kruhy srovnal obránce Havelka a vzápětí otočil výsledek Sigmund, který nahozením od modré čáry zaskočil prostějovského brankáře.

Domácí poté museli pro zranění gólmana vystřídat. Vedení Horácké Slavie pojistil pět minut před koncem střelou nad vyrážečku Bednář. Bílé hvězdy v závěru vedení bez problémů uhájily.

„První dvě třetiny jsme nemohli dát branku, ale věřil jsem, že jak to tam spadne, zápas otočíme. Ve třetí třetině jsme dominovali. Výhra je o to cennější, že Prostějov letos doma ještě neprohrál a porazil i vedoucí Warrior Brno," těšilo trenéra Horácké Slavie Karla Vejmelku.

PROSTĚJOV – TŘEBÍČ 1:3
Branky a nahrávky: 6. Nevřela (Kutiš) – 47. Havelka (Michálek), 47. Sigmund (Strnad), 55. Bednář (Michálek, Dvořák). Rozhodčí: Řehulka – Nazad, Spielmann. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 63. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:3. Třebíč: Juda – Pacalová, Havelka, Marek, Michálek, Nejedlý, Lupač, Havelka, Strnad, Dvořák, Bednář, Erat, Sigmund.

21.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Jak reklamovat koupený dům či byt

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Vysočina /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.