Utkání začalo svižně a se šancemi na obou stranách. Domácí udeřili z první přesilovky, kdy brankář Juda vyrazil puk do strany a dobře postavený útočník neměl problém poslat Jestřáby do vedení.

Otevřený hokej pokračoval i nadále, ale i přes velké šance hostů si do kabin odnesl těsný náskok Prostějov.
Horáci začali přebírat otěže zápasu po změně stran, ale trápili se v koncovce. K bezbrankovému stavu v prostřední části přispěli v neposlední řadě oba gólmani.

Třebíč v závěrečném dějství vystupňovala svůj tlak. Nejdříve střelou z prostoru mezi kruhy srovnal obránce Havelka a vzápětí otočil výsledek Sigmund, který nahozením od modré čáry zaskočil prostějovského brankáře.

Domácí poté museli pro zranění gólmana vystřídat. Vedení Horácké Slavie pojistil pět minut před koncem střelou nad vyrážečku Bednář. Bílé hvězdy v závěru vedení bez problémů uhájily.

„První dvě třetiny jsme nemohli dát branku, ale věřil jsem, že jak to tam spadne, zápas otočíme. Ve třetí třetině jsme dominovali. Výhra je o to cennější, že Prostějov letos doma ještě neprohrál a porazil i vedoucí Warrior Brno," těšilo trenéra Horácké Slavie Karla Vejmelku.

PROSTĚJOV – TŘEBÍČ 1:3
Branky a nahrávky: 6. Nevřela (Kutiš) – 47. Havelka (Michálek), 47. Sigmund (Strnad), 55. Bednář (Michálek, Dvořák). Rozhodčí: Řehulka – Nazad, Spielmann. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 63. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:3. Třebíč: Juda – Pacalová, Havelka, Marek, Michálek, Nejedlý, Lupač, Havelka, Strnad, Dvořák, Bednář, Erat, Sigmund.