TŘEBÍČ – HAVLÍČKŮV BROD 3:4 p

Vstup do utkání měli lepší hostující Rebelové. V úvodních šesti minutách však neproměnili několik nadějných pozic a domácí začali vystrkovat růžky. K vyrovnání obrazu hry jim pomohly i dvě přesilové hry. Druhou z nich už po devíti sekundách proměnil Malinský.

Oboustranně svižná hra se přelévala od branky k brance, další šance do první přestávky už využity nebyly. Ve svých svatyních totiž kralovali Fiala a Suchan.

Ve druhé třetině se hosté brzy dočkali vyrovnání. Rovněž při přesilové hře se prosadil Meidl. Domácí poté od dvacáté sedmé minuty nedokázali proměnit tři takřka na sebe navazující přesilové hry.

Zákonitý trest na sebe nenechal čekat. Rovněž při početní výhodě prošlo Šenkeříkovo nahození od modré až za záda Fialy – 1:2. Brodský bek využil přesilovku dokonce po šesti vteřinách.

Jednobranková ztráta velela domácím ve třetí části útočit. Jejich snaha byla také odměněna brankou Okála. Rebelové se ještě jednou dostali do vedení, když po spanilé jízdě obranným pásmem Třebíče skóroval Třetina. Euforie hostů z vedení ale trvala jen padesát vteřin, do prodloužení nasměroval zápas Vondráček. V něm vystřelil hostům prémiový bod při přesilovce Morava.

Branky a nahrávky: 11. Malinský (Okál, Zahradník), 49. Okál (Zahradník), 54. Vondráček (Dočekal) - 25. Meidl (Němec), 38. Šenkeřík (Němec, Třetina), 53. Třetina (Němec). 61. Morava (Třetina, Jelínek) Rozhodčí: Kubeš – Reich, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. Diváci: 1470. Třetiny: 1:0, 0:2, 2:1 – 0:1. Třebíč: Fiala - Dudáš, Ostrčil, Malinský, Kadela R., Bulička, Sláma, Sedláček, Pohl – Laš, Dolníček, Burian - Okál, Zahradník, Čech - Vondráček, Dočekal, Kadela E., - Bartoš, Ostřížek, Přibyl. Havlíčkův Brod: Suchan - Kempný, Šekeřík, Sova, Morava, Vošmík, Jelínek, Soldán, Zítka - Meidl, Třetina, Němec Voj. - Hlinka, Knotek, Ondráček M. – Švaňhal, Zábranský, Ondráček J. - Hadrava, Fiedler, Zohorna.

DUKLA JIHLAVA – TÁBOR 1:2

Dukla se v začátku utkání nechala příliš snadno ukolébat. Nejprve se prosadil hostující Andres, který vrátil Řehořovi do sítě odražený kotouč. O dvě minuty později zvýšil v přesilovce Šperger. Jihlava se dočkala až ve třetí třetině, kdy využila Ficencem přesilovku. To ovšem bylo ze strany domácích vše.

Branky a nahrávky: 44. Ficenc (Malena) - 9. Andres (Štrba), 11. Šperger (Nedorost, Kocar). Rozhodčí: Zubzanda. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:0. HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Dobrovolný, Šidlík, Malena, Kaláb, Staněk, Posmyk, Suchý - Hodek, Bakus, Čachotský - Padělek, Hollý, Škumát - Jeslínek, Man, Bezděk - Pitule, Zeman, Krupka. Tábor: Halmoši (Klestil) - Kudrna, Petráček, Havran, Lukáč, Kanov, Zíb - Nedorost, Kocar, Šperger - Andres, Štrba, Heřman - Krätzer, Mrkvička, Kolomý – Vild.
Ostatní výsledky 7. kola: Benátky – Znojmo 0:3, HC Olomouc – Ústečtí Lvi 1:3, Chrudim – Vrchlabí 2:3, Litoměřice – H. Králové 6:1, Písek – Chomutov 0:5, Kadaň – Beroun 4:2.