To se nepovedlo. Snahu jihlavských hokejistů o návrat na samý vrchol prvoligové tabulky kladenští Rytíři úspěšně zastavili. Ve šlágru 44. kola WSM ligy vyhráli Středočeši na stadionu Dukly 4:2 a udělali významný krok k opanování základní části soutěže. Nedařilo se ani Horácké Slavii, která doma podlehla Prostějovu. Hostující Jestřábi vstřelili vítěznou branku v předposlední minutě zápasu.

JIHLAVA KLADNO 2:4

Rytíři začali duel, jak se na lídra sluší a patří. Od začátku duelu měl Honzík víc práce než na druhé straně Mensator. Do vedení šli ale paradoxně domácí. Faul a špatné střídání hostů vedly k dvojnásobné přesilovce, kterou Dukla rychle využila. Jenže v pokračující minutové výhodě jednoho muže navíc domácí nejen že nevystřelili na branku, oni dokonce inkasovali vyrovnávací gól.

Kladenští hráli hodně důrazně, za což pykali v závěru první části dalším dvojnásobným oslabením. Tentokráte ale sehráli přesilovku domácí podstatně hůře, v jediné šanci Kolář netrefil prázdnou branku. Poprvé do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ten ve druhém dějství vydržel pouze chvíli. Špatnou rozehrávku domácích potrestal lehkým nahozením na jihlavskou branku Zajíc. Puk k údivu všech prošel až za Honzíka 1:2. Středočeši byli kombinačně lepší, rychlejší, přesnější, Jihlava ale ještě jednou vyrovnala. Opět v přesilovce se po kostrbatém založení útoku dostal k puku Bilčík a bombou srovnal. Konec druhé dvacetiminutovky patřil jasně Kladnu. To sehrálo dvě velice precizní přesilovky a rázem byli Rytíři o dvě branky vepředu.

Nepříznivý stav velel Dukle útočit, o což se jihlavští hráči pochopitelně snažili. Jejich hra ale byla upracovaná, jen těžko se prosazovali do útočné třetiny v poklidu bránícího soupeře. Mensatora tak Jihlavané ostřelovali pouze ze střední a větší vzdálenosti, což k úspěchu nevedlo.

Když pak Diviš s Kolářem nedotáhli k zakončení ani svůj nadějný nájezd dva na jednoho, a Dukla nevyužila další přesilovku, bylo o zaslouženém vítězství Středočechů rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 7. Skořepa (Kaláb, Důras), 26. Bilčík (Diviš, Skořepa) 8. Machač (Dvořáček, Ptáček), 23. Zajíc, 33. Bílek (Rudovský, Skuhravý), 40. Nash (Skuhravý, Stach). Rozhodčí: Trombík Barteček, Ganger. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2261. Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0.

Jihlava: Honzík Bilčík, Štebih, Parýzek, Škůrek, Grebenyuk, Dobrovolný, Kaláb Beránek, Skořepa, Důras Diviš, Jícha, Kolář Harkabus, Anděl, Kohout Šafář, Březina, Prokš.

TŘEBÍČ PROSTĚJOV 1:2

Hořký konec mělo další důležité utkání týmů bojujících o postup do play-off pro domácí hokejisty. Šanci na jakýkoliv bodový zisk jim vzala vlastní chyba dvě minuty před koncem zápasu.

Hanáci byli po dvě třetiny mírně lepším celkem, od patnácté minuty navíc vedli zásluhou Luňákova zásahu.

Domácí měli problém prosadit se v útočném pásmu protivníka. Podařilo se jim to až v předposlední minutě druhé části, kdy srovnal Pokorný.

Naprosto stejnou mincí, jen o dvacet minut hry později, ale kontrovali prostějovští hráči. Ti nejprve přežili silný tlak domácích, usilujících o obrat skóre, a potom sami udeřili.

Dva domácí hráči si nerozuměli na červené čáře, puk jim sebral Šlahař a svůj sólový nájezd na Vejmelku proměnil ve vítěznou branku hostů.

Branky a nahrávky: 39. Pokorný (Čech, Štindl) 15. Luňák (Drtina, Cetkovský), 59. Šlahař. Rozhodčí: Kopeček Kotlík, Polák. Vyloučení: 2:3, navíc Kolář (Prostějov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1070. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1.

Třebíč: Vejmelka Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Štindl, Schejbal Přibyl, Dolníček, Erat Jurča, Polodna, Kusko Švec, Raška, Wasserbauer Pokorný, Juráň, Čech.