HAVL. BROD – NYMBURK 3:5

Ach, ty přesilovky… mohli po zápase naříkat nejen hráči, ale i fanoušci Bruslařů. Havlíčkův Brod neproměnil už během první třetiny dvě dvojnásobné přesilové hry a místo zvýšení po brance Beneše přišlo kruté vyrovnání Hese. I přesto novou krev do žil vlil domácím v devatenácté minutě Kozlík. Ve druhé třetině ale koncovka Bruslařů vázla a Nymburk stav utkání otočil, a vyrovnat se Havlíčkovu Brodu už nepodařilo. „Myslel jsem, že mi to kluci usnadní. Od první do poslední minuty to byly nervy. Rozhodly první dvě třetiny a přístup našich borců k tomu utkání. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Přistoupili jsme k tomu prakticky stejně jako k tomu zápasu s americkou univerzitou. Tu jsme ve třetí třetině dokázali přehrát a zápas ovládnout. Dnes jsme hráli to, co jsme si představovali, až ve třetí třetině, ale nestačilo to. Rozhodly také naše nevyužité přesilovky pět na tři. Měli jsme tři dlouhé a prakticky jsme neohrozili bránu. Málo střelby a důrazu před brankou. Málo bojovnosti a agresivity. Bohužel, na to, jaký je Nymburk soupeř, tohle nemohlo stačit. Soupeři blahopřejeme. Za celý průběh zápasu si body zasloužil. Jedna porážka sezonu nedělá," říká prozatímní kouč Bruslařů Ladislav Fixa.
Branky a nahrávky: 11. Beneš (Kozlík, Kuchta), 19. Kozlík (Vala, Pejchal), 46. Endál (Třetina, Duben) – 14. Hes (Šimek, Stehlík), 36. Krejčík (Svoboda, Kuzďas), 38. Šimek (Stehlík), 45. Stehlík (Saňa, Šimek), 60. Jandus (Šimek, Hes). Rozhodčí: Veselý – Laczko, Pechánek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: Diváci: 784. Třetiny: 2:1, 0:2, 1:2. Havl. Brod: Č. Novák – T. Semrád, M. Semrád, Duben „A", Lacina, Vala, Kulhánek, Pejchal, Rubner – Přidal, Třetina „C", Endál „A" – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Křížek – Tecl.

DAVID SERVIS – PELHŘIMOV 4:8

Lední medvědi byli před utkáním mírným favoritem, ale že by se nehrálo o nic, se říct také nedalo. Pelhřimov si po výhře může definitivně oddychnout a vyřazovací boje by mu unikli, jen při opravdovém zkratu. Lední medvědi nenechali nic náhodě už během první třetiny, ve třinácté minutě totiž Hadrava zvyšoval už na 3:0. Ačkoliv na začátku druhého dějství snížil za domácí Žáček, na víc se už David Servis nezmohl. Ještě v téže třetině totiž Lední medvědi zasypali domácí branku pěti přesnými zásahy. Před třetí třetinou tak byla otázka, zda Pelhřimov nasází svému soupeři desítku, či nikoliv, to se ovšem nestalo. Uspokojení hostující hráči zvolnili tempo a povolili domácím třikrát překonat Černého. „Myslím, že první dvě třetiny jsme byli jasně lepším týmem, bylo to vyjádřeno i výší skóre. Zastavil bych se především u stylu hry domácího celku, který byl velmi nečistý (Jan Dvořák volil ostřejší slova – pozn. red.). Nicméně jsme se této hře přizpůsobili a konec utkání ubojovali," říká kouč Ledních medvědů Jan Dvořák.
Branky a nahrávky: 22. Žáček (Chaloupka, Bárta), 49. Vylíčil (Zayml), 50. Vylíčil, 55. Ferebauer (Suchánek) – 2. Kasalý (Vysloužil, Plachý), 9. Vysloužil (Bezděk), 13. Hadrava (Votápek, D.), 23. Bezděk (Plachý), 27. F. (Hadrava), 37. Plachý (Votápek), 38. F. (Hadrava), 39. Plachý (F.), Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:5, navíc Zayml (DS) DÚ + Šulák 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:3, 1:5, 3:0. Pelhřimov: Černý – Adam, Port, Kasalý D., Jelínek, Wasserbauer – Kasalý F., Hadrava, Bezděk, Votápek, Plachý, Vysloužil, Siřiště, Kalenda, Šulák.

KOLÍN – M. BUDĚJOVICE 5:4

To byla smůla pro Žihadla. Vstup do utkání ale vyšel lépe právě hostům, nejprve trefil tyčku Sejpala Nováček, ale hned vzápětí se prosadil Šurý. Vedení ale do konce první třetiny Moravské Budějovice neudržely, srovnal totiž Kusý. Tentýž hráč stál i u vedoucí branky při hře čtyři na čtyři. Kolín byl po vedoucí brance mnohem aktivnější a zaslouženě přidal i třetí branku. Horký vyhodil kotouč ze hřiště, byl vyloučen a přesilovkovou kombinaci úspěšně zakončil Dominik Zumr. Závěr druhé třetiny ale patřil Moravským Budějovicím. Nejprve využil dvojnásobnou přesilovou hru Roman Mikeš a dvě a půl minuty před odchodem do kabin srovnal Bulín. Drama pokračovalo ve třetí třetině, nejprve poslal Kozly opět do vedení Malý, ale v dvaapadesáté minutě srovnal Horký. Zápas gradoval v úplném závěru, protože jednoznačným hrdinou večera se stal Denis Kusý, který necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou zkompletoval hattrick a rozhodl o výhře Kolína.
Branky a nahrávky: 17. Kusý, 24. Kusý (Krajňák, Skokan), 29. Zumr (Voženílek, Horyna), 43. Malý (Kadlec st.), 59. Kusý (Zumr) – 13. Šurý (Lupač), 34. Mikeš (Polívka), 38. Bulín (Lupač, Kovář), 52. Horký (Mikeš, Polívka). Rozhodčí: Sýkora – Marek, Ovsík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 789. Třetiny: 1:1, 2:2, 2:1. M. Budějovice: Dudáček – Šťáva, Kovář, Sobotka „A", Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka, Mikeš „C", Nováček, Rytnauer „A", Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Šurý, Bulín, Hačecký.

1. HAVL. BROD 24 15 2 2 5 112:62 51
2. ŽĎÁR N. SÁZ. 23 12 4 2 5 104:79 46
3. Nymburk 24 13 2 2 7 97:76 45
4. Tábor 23 13 1 3 6 87:65 44
5. M. BUDĚJOVICE 23 9 4 3 7 105:79 38
6. Kolín 24 11 2 1 10 84:79 38
7. PELHŘIMOV 24 11 0 3 10 109:113 36
8. Písek 23 7 3 1 12 89:95 28