VYBERTE SI REGION

Brod vyhrál čtvrté utkání v řadě. Budějovice doma prohrály

Moravské Budějovice, Vysočina – Bruslaři kralují druhé lize. Myšlena je samozřejmě aktuální forma týmů v soutěži.

19.1.2016

Hokejový Havlíčkův Brod (na archivním snímku z utkání s Kobrou v červeném) v novém roce ožil. Bruslaři v sobotu vyhráli již čtvrté utkání v řadě.Foto: Deník/Libor Plíhal

Jako jediní totiž drží sérii čtyř vítězných duelů v řadě. Domácí prostředí nezužitkovaly Pelhřimov a Moravské Budějovice. Bod ze Sokolova přivezly žďárské Plameny, které odehrály utkání v okleštěné sestavě.

H. BROD – TRUTNOV 4:1

Sobotní kolo svedlo v Kotlině proti sobě týmy, které vyhrály poslední tři duely. A zápas přesně splnil vysoká očekávání.

Od úvodu se hrálo ve vysokém tempu a byl oboustranně vyrovnaný. V prostřední části sice přišel z domácí strany útlum. Draci ale svou šanci nevyužili, a tak domácí v poslední minutě udeřili. Z brankoviště se prosadil Kryštof Kulhánek.

Ve třetí části pak borci z Kotliny ještě dvakrát udeřili a připsali si do statistik důležitou výhru. „Ze začátku nám nešly nohy a svazovala nás nervozita, protože se bojuje o play-off, a byl to důležitý zápas," připomněl brodský kouč Aleš Totter. „Myslím si, že v první třetině to bylo vyrovnané. Rozhodla druhá třetina, kdy byl soupeř jasně lepší a nastřelil tyčku. To byl důležitý moment. Klíčové bylo, že jsme využili naši druhou přesilovku, když jsme dotlačili puk do brány z brankoviště. Takové góly padají a rozhodují. Už v posledních pěti nebo šesti minutách druhé třetiny jsme byli lepší, lépe jsme bruslili. Ve třetí třetině jsme měli zápas pod kontrolou, důležité bylo ubránění oslabení tří proti pěti."
Branky a nahrávky: 6. Přidal (Endál), 40. Kulhánek, 50. Beneš (Kuchta), 54. Endál (Přidal) – 12. Šamolin (Karlík, Chytráček). Rozhodčí: František Held – Pavel Kříž, Ivan Čuňočka. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 626. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0.
H. Brod: Novák – Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Duben, Vala, Kořínek, Lacina – Přidal, Třetina, Endál – Kozlík, Kuchta, Beneš – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Hlídek, Cejpek, Ludvík.

SOKOLOV – ŽĎÁR N. S. 2:1 sn

Třináct sokolovských hráčů do pole začalo zápas velmi aktivně, skórovat se jim však nepovedlo ani s přispěním dvou přesilových her. Rovněž hosté si v první části vyzkoušeli dvakrát početní výhodu, ale ani jim se nepodařilo dopravit kotouč do klece. Naopak, nakonec byli rádi, že v přesilové situaci neinkasovali. V 18. minutě si totiž počíhal za obranou na přihrávku Kašpar, ani ten ale ze svého krátkého brejku na Blažíčka nevyzrál.

Podobná akce se odehrála ve druhé třetině, kdy si aktéři vyměnili role. Při přesilové hře Baníku všem ujel Tomáš Střecha, ale v zakončení netrefil branku. Prostřední část hry byla především festivalem početních výhod. Na trestnou lavici zamířilo celkem osm hráčů, tři na sokolovské, pět na žďárské straně. Domácí měli k dispozici dvě přesilovky 5 na 3, ani jednu nevyužili. Po té druhé však stále ještě v početní výhodě 5 na 4 konečně udeřili Říhou.

Jednobrankový náskok si hráči Baníku přenesli do třetí třetiny, v té jim začaly docházet síly, a tak museli odolávat stále většímu tlaku hostí. Obětavě hrající tým, který podpořil výborným výkonem gólman Hruška, dokázal odolávat až do 53. minuty, v níž srovnal stav povedenou tečí po střele od modré čáry Vítek.

Plameny následně nezužitkovaly čtyřicetivteřinovou dvojnásobnou přesilovku a došlo na prodloužení, v němž naopak oslabení přestály. V 65. minutě orazítkoval Kaňka pouze tyč, a tak se štěstí v nájezdové loterii usmálo až v sedmé sérii na domácí. „První dvě třetiny jsme hráli opravdu špatně, pak se to ale zvedlo. Dali jsme gól, ale už jsme to neotočili," popsal duel trenér Martin Sobotka pro žďárský web.
Branky a nahrávky: 32. Říha (Jirušek, Kukla), Šik (rozhodující nájezd) 53. Vítek (Smejkal). Rozhodčí: Kostourek – Šulo, Coubal. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 420. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1.
Žďár n. S.: Blažíček – Beneš, Staněk, Lojek, Pleva, Smejkal, Rašner – Štěpánek, Kunstmüller, Kaňka, Kovářů, Prokš, T. Střecha, Bureš, Vítek, Hron, Gregar.

PELHŘIMOV – NYMBURK 1:4

Domácí důležitý duel, který byl vzhledem k postavení obou týmů v tabulce bez nadsázky o šest bodů, začali dobře a už ve 4. minutě je dostal při přesilové hře do vedení Kopic.

Jenžo to bylo z jejich strany bohužel vše, od té chvíle pelhřimovští střelci ztroskotávali na bezchybném brankáři Frodlovi. Nymburk se pomalu dostával do tempa a ještě v první třetině zaslouženě vyrovnal. Rovněž při přesilovce skóroval Stehlík. Druhá část změnu stavu nepřinesla, rozhodovalo se tedy až v poslední dvacetiminutovce. Ta zcela patřila Nymburku. Ve 44. minutě potrestal nedůraz domácí obrany Knesl, tvrdá střela Stehlíka znamenala úpravu skóre na 1:3. Pelhřimov se pak tlačil do útoku marně.

Nedokázal ani snížit, vítězství Středočechů v předposlední minutě orazítkoval Šimek. „Hosté vyhráli zaslouženě, po celé utkání byli o trochu lepším týmem. Podržel je gólman, byla na nich vidět větší chuť do hry. Dali do zápasu více než my," uznal trenér Pelhřimova Aleš Kučera.
Branky a nahrávky: 4. Kopic (Bezděk, Vysloužil) – 14. Stehlík (Kříž, Saňa), 44. Knesl (Eis), 46. Stehlík (Bičiště), 59. Šimek (Stehlík). Rozhodčí: Humpolíček – Klouda, Měkýš. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:3.
Pelhřimov: Černý (15. Čekal) – Kubát, Kůrka, D. Kasalý, Jelínek, Wasserbauer, Hort, Adam, Hájek, Kopic, Martin Hadrava, Marek Hadrava, Bezděk, Vylíčil, Votápek, F. Kasalý, Vysloužil, Siřiště, Baldwin.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Kolín – Vrchlabí 5:3, Klášterec nad Ohří – Tábor 2:1, Písek – Děčín 7:6 sn, Klatovy – Řisuty 6:2, Jablonec nad Nisou – Kobra Praha 4:3, Jindřichův Hradec – Bílina 3:7.

M. BUDĚJOVICE – PORUBA 3:5

Žihadla v minulém kole přerušila pětizápasovou šňůru porážek a výborně vstoupila také do důležitého utkání s tabulkovým sousedem. Už po necelé minutě otevřel skóre Pěška.

Hosté byli zaskočeni, ale další příležitosti domácí nevyužili. Včetně dvojnásobné přesilovky. Při ní navíc chybovali, brejk hostů hasili faulem a z trestného střílení inkasovali vyrovnávací gól.

Ve druhé části sice Šťáva vyrovnal, brankou do šatny ale strhl vedení zpět hostující Vrána. Specialista na branky v první minutě Pěška zaúřadoval opět v úvodu třetího dějství, i na to však hosté zareagovali vedoucí brankou.

Z této rány se už Žihadla neprobrala, naopak v závěru duelu inkasovala ještě jednou. Po této porážce už zřejmě mohou Moravské Budějovice zapomenout na posun tabulkou vzhůru, naopak se na ně zespodu dotáhl Nový Jičín.
Branky a nahrávky: 1. Pěška (Mikeš), 25. Šťáva (Trojan, Matějka), 41. Pěška (Sechovec, Mikeš) – 16. Vrána (TS), 23. Kilnar (Zachar, Gelnar), 38. Vrána (Seidler, Stejskal), 44. Zachar, 58. Gelnar (Vajda, Zachar). Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 406. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:2.
M. Budějovice: Šťastný – Peroutka, Randa, Šťáva, Sechovec, Pelikán, Sobotka, Forman, Kliment – Pěška, Matějka, Rytnauer, Havel, Paták, Mikeš, Trojan, Horký, Krutiš, Lupač, Vlašín.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Břeclav – Kopřivnice 0:5, Hodonín – Technika Brno 2:0, Nový Jičín – Vsetín 3:2 sn, Opava – Karviná 8:3, Valašské Meziříčí – Frýdek-Místek 1:5.