Z Chomutova si odvezli velmi cenný bod. Rebelové podle očekávání smetli Písek, Jihlava v Hradci Králové nezvládla druhou třetinu.

HAVL. BROD – PÍSEK 6:2
Rebelové se dostali záhy do vedení, už ve 3. minutě se z dorážky prosadil Stehlík. Minutu před tím však přežili velkou šanci Jihočechů, když se na Nerudu řítil Slavík. Havlíčkobrodský gólman inkasoval tak až v 10. minutě, po střele Eberleho měl zakrytý výhled. Neruda se potom navíc zranil, a tak ho v brance nahradil Suchan.

Hosté hráli ve druhé třetině velmi nečistě, a zato byli hned třikrát potrestáni. Nejdříve dvakrát pálil do černého Rytnauer a 27 sekund po jeho druhé trefě ho podpořil Knotek. To si na trestné lavici odpykával čtyřminutový trest David Nedorost. V poslední třetině se už jen dohrávalo, přesto padaly branky. V poslední minutě navíc Rytnauer uzavřel svůj hattrick.

Branky a nahrávky: 3. Stehlík (Štěpánek), 29. Rytnauer (Morava), 37. Rytnauer, 37. Knotek (Jelínek), 45. Jonáš (Meidl), 60. Rytnauer (Zábranský) - 10. Eberle (Mrkvička), 51. Mrkvička (Němeček, Šperger). Rozhodčí: Humpolíček - Blaha, Habásko. Třetiny: 1:1, 3:0, 2:1 Havlíčkův Brod: Neruda (12. Suchan) - Šenkeřík, Morava, Sova, Protivný, Jelínek, Pavlík, Koma - Zábranský, Polodna, Knotek, Jonáš, Semorád, Fiedler, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Kostourek.

CHOMUTOV – TŘEBÍČ 3:2 pp
Třebíč přijela na sever Čech nabuzená výhrou v derby nad Havlíčkovým Brodem a utkání začalo pro favorizované Piráty šokem. Už v 5. minutě se totiž prosadil nikým nehlídaný Vilém Burian a o devět minut později ho napodobil Tomáš Kaut. Chomutovská obrana jen bohorovně přihlížela, jak si před Hanuljakem hledá prostor a ten se trefil pod jeho vyrážečku.

Ve druhé třetině začala už fungovat chomutovská mašinérie a velký tlak favorit přetavil dvěma trefami k vyrovnání. Hosté však srdnatě odolávali, a to i v závěrečné třetině. Utkání tak dospělo do prodloužení, v němž už se Chomutov prosadil. Bonusový bod mu zajistil Hruška, který si vychutnal včera jinak výborného Hrubce.

Branky a nahrávky: 31. Hruška (Grof, Gajovský), 37. Hromas (Grof) - 5. Burian (Heřman, Ostřížek), 14. Kaut (Čech, Fořt). Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Třetiny: 0:2, 2:0, 0:0 – 1:0. Třebíč: Hrubec - Sláma, Rangl, Valenta, Sobotka, Dietz, Brož, Kadela - Laš, Dolníček, Finsterle - Burian, Ostřížek, Heřman - Čech, Fořt, Kaut - Přibyl, Dočekal, Vondráček.

HRADEC KRÁLOVÉ – JIHLAVA 5:2
Na vedoucí branku Poživila z úvodu utkání dokázala Dukla těsně před prvním odchodem do šaten ještě odpovědět, ale druhé dějství se jí totálně nevydařilo. Tři inkasované góly rozhodly, že body zůstanou na východě Čech.

Branky a nahrávky: 2. Poživil (Moskal), 22. Moskal (Orsava), 32. Moskal (Poživil, Orsava), 38. Koudelka (Tvrdík, Karlíček), 56. Kubica (Tvrdík) - 19. Kaláb (Dobrovolný, Jeslínek), 52. Kolafa (Ficenc). Rozhodčí: Florian - Beneš, Štofa. Třetiny: 1:1, 3:0, 1:1. Jihlava: Halmoši - Ficenc, Kaláb, Dobrovolný, Kolafa, Petráček, Drtina, Grundmanis, Jaroš - Čachotský, Hubáček, Hodek - Zeman, Domin, Jeslínek - Krupka, Bezděk, Matějka - Polcar, Pometlo, Maliník.